Vyrai turi didesnį polinkį kaupti pilvo visceralinius riebalus nei moterys prieš menopauzę. Naujas tyrimas, pristatytas šių metų Europos nutukimo kongrese (ECO) Mastrichte, Nyderlanduose, ir tuo pat metu paskelbtas žurnale „BMC Medicine“, susieja pilvo riebalus su mirtino prostatos vėžio rizika.
Tyrimas parodė, kad papildomi 10 cm ant vyro juosmens padidina tikimybę mirti nuo prostatos vėžio 7%. Per daug pilvo riebalų yra pavojinga daugeliui kitų sveikatos būklių, todėl svarbu rasti būdų, kaip juos sumažinti vartojant tam tikrus gėrimus, rašo express.co.uk
Žalioji arbata
Tyrimai rodo, kad geriant katechinais praturtintą žaliąją arbatą, per kelias savaites gali žymiai sumažėti pilvo riebalai.
Žaliojoje arbatoje yra grupė antioksidantų, vadinamų polifenoliais, kurie sudaro iki 30% jos sausos masės. Dauguma jų yra flavanoliai, paprastai žinomi kaip katechinai.
Tyrimų rezultatai parodė, kad žaliosios arbatos ir žaliosios arbatos ekstraktų vartojimas gali padėti sumažinti kūno svorį ir riebalus, nes skatina medžiagų apykaitą ir riebalų oksidaciją.
Dar vienas tyrimas, paskelbtas žurnale „Journal of Functional Foods“, atskleidė katechinu praturtintos žaliosios arbatos poveikį suaugusiems kinams, turintiems daug visceralinių riebalų.
Tyrime dalyvavo 118 žmonių, kuriems atsitiktine tvarka buvo paskirta kasdien 12 savaičių vartoti gėrimą, kuriame buvo 609,3 mg katechinų ir 68,7 mg kofeino, arba kontrolinį gėrimą.
Visceralinių riebalų plotas, kūno svoris ir sudėtis buvo matuojami pradinę, aštuntą ir 12-ą savaitę. Tyrimo metu nustatyta, kad vidutinis visceralinių riebalų plotas, kūno svoris ir kūno riebalai „ženkliai“ sumažėjo, vartojant katechinais praturtintą žaliąją arbatą, tačiau kontrolinėje grupėje toks poveikis nebuvo pastebėtas, rašo mokslininkai.
Kokosų vanduo
Kokosų vanduo yra mažai kaloringas, jame yra natūralių fermentų ir mineralų, įskaitant kalį, skaidulas ir baltymus, todėl jis puikiai tinka svorio metimui.
Jame taip pat yra įvairių mineralų ir vitaminų, kurie gali padėti papildyti elektrolitų kiekį organizme.
„Kokosų vandenyje yra mažiau cukraus nei daugelyje sportinių gėrimų ir daug mažiau cukraus nei gaiviuosiuose gėrimuose ir kai kuriose vaisių sultyse“, – sako Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos mokslų daktarė Lilian Cheung.
Ji pridūrė: „Paprastas kokosų vanduo galėtų būti geresnis pasirinkimas suaugusiems ir vaikams, ieškantiems mažiau saldaus gėrimo“.
Kava
Žurnale „Nutrients“ paskelbtame tyrime buvo tiriamas kavos, praturtintos chlorogeninėmis rūgštimis (CGA) – mikroelementų, kurių gausu kavoje, – vartojimo poveikis visceraliniams riebalams ir nustatyta teigiama kavos nauda kovoje su pilvo riebalais.