• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugėjant sportuojančiųjų namie, sveikatos specialistai ragina nepersistengti. Tik štai ar geriau sportuoti namie savarankiškai, ar, visgi, prižiūrint profesionalams, specialistų nuomonės išsiskiria. 

Daugėjant sportuojančiųjų namie, sveikatos specialistai ragina nepersistengti. Tik štai ar geriau sportuoti namie savarankiškai, ar, visgi, prižiūrint profesionalams, specialistų nuomonės išsiskiria. 

REKLAMA

Vieni tvirtina, esą sportas namie savarankiškai gali pridaryti rimtų bėdų ir tikrai nepadės nei kūno linijų pasigražinti, nei atsikratyti skausmų. Kiti gi tikina, kad protingai mankštintis galima ir namuose

Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.

Vilnietė Rūta anksčiau savarankiškai sportuodavo namie, o dabar paiso sporto trenerės Gintarės rekomendacijų. 

„Buvo bandymų namie sportuoti, bet vienai sunku. Savęs gaila. Savęs nesinori kankinti. Jaučiausi prastai, žinojau, kad man reikia sporto. Bandydavau bėgioti, bandydavau sportuoti su savo kūno svoriu, bet jaučiau, kad kažkas ne taip. Kažką ne taip darau“, – kalbėjo Rūta. 

Sunku kasdien prisiversti judėti namie ir panevėžiečiui Artūrui. Nors ir pasimankštindavo kartais, vyras sakė, kad namie sportuoti sunku.

REKLAMA
REKLAMA

„Namuose aišku mažiau, nes namie yra sunku vienam tai padaryti, tai tada randi kolegą, draugą, vienas nuo kito priklausai ir turi eiti. Nenori, kartais labai sunku, bet prisiverti ir darai tą“, – teigė Artūras.

REKLAMA

Kai kurie profesionalūs treneriai tvirtina – kad ir kaip besistengtume, sportuoti namie, be priežiūros ir sunku, o ir norimas rezultatas ne visada bus pasiektas. 

Nesulaukia rezultatų

Šiuo metu motinystės atostogose esanti trenerė Gintarė į salę užsuka retai, bet atėjusi pati pajudėti iš sportuojančiųjų girdi skundus, esą mankštindamiesi savarankiškai namie, vieni nė nesuprakaituoja, kiti nesulaukia taip norimo perteklinio kilogramų tirpimo ar stangresnio kūno.   

REKLAMA
REKLAMA

„Vienu atveju, mes galime save per stipriai spustelėti namuose, o kitu atveju galime labai ilgai komfortišku tempu judėti namie, visiškai nestimuliuodami savo metabolinės sistemos“, – pabrėžė „Triple B“ sporto trenerė Gintarė Skrodenytė.

Tad ir naudos iš tokio sporto esą mažai.    

„Jeigu mes treniruosime tas pačias raumenų grupes kiekvieną dieną ir neapkrausime kitų, tai ilgainiui mes turėsime raumens disbalansą arba regeneracinius pakitimus. Dėl to vėliau turėsime traumą. Nes pats krūvio intensyvumas, apimtis ir koregavimas yra vieni iš lemiamų veiksnių, siekiant gerų rezultatų. Tiek sveikatos, tiek sporto prasme“, – tvirtino G. Skrodenytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Yra tokių stiprių momentų, kai žmonėms atsiranda intensyvūs skausmai: pertempti raumenys, per intensyvus svoris buvo paimtas. Kiekvienas kūnas turi savo istoriją. Mes su istorija ateiname“, – tikino „Free Motion“ vadovė Ernesta Glemžienė.

Ir tik treneris esą gali parinkti vieną ar kitą pratimą pagal žmogaus fizinį aktyvumą ar fizinę formą. Klaidos kartais būna sunkiai pataisomos. Profesionalai paaiškino, kodėl svarbu tartis su specialistais, o ne savarankiškai judėti. Esą jie nuolat tobulinasi ir žino, ko kiekvienam žmogui atskirai reikia.   

REKLAMA

„Mes einame pas kiekvienos rūšies specialistą, neseniai praleidau daug laiko pas žmogų, kuris užsiima tik kvėpavimu. Viena iš problemų, kurią labai dažnai sutinku – moterų įtempta viršutinės trapecijos dalis. Ir, nesuvokiant pačio pratimo, gali toliau ją treniruoti ir nejausti to rezultato, kurio nori“, – teigė „Triple B“ vadovas Žilvinas Barakauskas.

Pataria vaikščioti 

O kai kurie kineziterapeutai laikosi savo – mankštintis namuose naudinga, tereikia susikurti tam tinkamą aplinką ir sportuoti su saiku. Ir žinoma – nepersistengti.   

REKLAMA

„Svarbu – saugi aplinka, turėti mankštos kilimėlį. Atlikite pratimus su savo kūno svoriu, atlikite tempimo pratimus. Tempimo pratimai neturi būti skausmingi, tempimo pratimus palaikykime kiekvieną po 30 sekundžių“, – patarė Panevėžio Fizinės medicinos ir reabilitacijos centro specialistė Indrė Ščiukaitė.

Ir svarbu savęs neprievartauti, kaip sako kineziterapijos specialistė, pratimai neturi kelti skausmo ar diskomforto. O jeigu kankina nenumaldomas noras ir daugiau pajudėti, kone visi specialistai vienbalsiai sutarė – reikia eiti pasivaikščioti.

10 tūkst. žingsnių spartesniu ėjimu tikrai nepakenks ir padės išsijudinti. Tiesa, čia svarbiausia pasirinkti tinkamą avalynę.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

neišsipildė pižonų, iškrypėlių ir ligų landynių, dar vadinamų sporto klubais, lankomumo lūkesčiai, kad kaip įprastai būna nuo sausio 1, nes kitaip vertinti čia paleisto makaronų gamybos aparato negalima.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų