Tačiau pasirodo, kad spuogai turi bent vieną privalumą – kitą kartą ant nosies radę spuogelį net apsidžiaugsite, rašoma „Bright Side“. Dalijamės geromis naujienomis, kurios bent truputį nuramins pergyvenimą dėl spuogų.
Nors spuogai ant veido gali varyti iš proto, yra ir šviesioji pusė – pasirodo, ilgiau, nei jūsų nespuoguoti draugai atrodysite jaunai. Turbūt kai kurie yra girdėję, kad aknė gali apsaugoti odą nuo senėjimo, nors pats procesas nėra iki galo aiškus.
Mokslininkų dėka, dabar jau turime konkretesnės informacijos. Panašu, kad šis reiškinys yra susijęs su telomerais. Telomerus galima įsivaizduoti kaip tuo plastikinius apvalkalus batų raištelių galuose.
Plastikiniai apvalkalai pasaugo batų raištelius nuo susidėvėjimo, o telomerai dar tą patį chromosomoms – neleidžia joms irti. Kaskart dalijantis ląstelei, telomerai sutrumpėja. Šis procesas yra siejamas su senėjimu ir didesne mirties rizika.
Pasirodo, kad tie žmonės, kurie yra linkę į aknės protrūkius, pasižymi ilgesniais telomerais, lyginant su tais, kuriems „pasisekė“ turėti lygią odą.
Dėl šios priežasties jų ląstelės yra geriau apsaugotos nuo senėjimo požymių – raukšlių ir odos plonėjimo.
Šiame tyrime dalyvavo 1205 moteriškos lyties dvynių. Tyrimo dalyvės atskleidė, ar joms atsiranda spuogų, ir kaip joms sekasi šią problemą spręsti. Tuomet tyrėjai išmatavo jų telomerų ilgį.
Anot apklausos rezultatų, maždaug ketvirtadalis dvynių buvo susidūrę su problemomis dėl spuogų. Tų pačių moterų telomerai taip pat buvo ilgesni, nei kitų moterų.
Tyrėjai įspėjo, kad šioje srityje dar reikia išsamesnių tyrimų, kadangi kol kas tik žinome, kad egzistuoja sąryšis tarp spuogų turinčių moterų, ilgesnių telomerų ir lėtesnio senėjimo. Tačiau tai reiškia, kad yra pagrįsta priežastis nebijoti darytis asmenukių su spuogais ant veido. Juk tai tik įrodo, kad atrodote jauniau, nei jūsų bendraamžiai!
Ar jūsų dažnai vargstate dėl spuogų? Ar manote, kad atrodote jauniau, nei kiti jūsų amžiaus žmonės?