• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne veltui nėštumas vadinamas ypatinga padėtimi. Nėščia moteris aplinkiniams kelia sveiką, neapsimestinį ir, kas mūsų visuomenei nėra labai būdinga, gerą ir teigiamą interesą.

REKLAMA
REKLAMA

Aplinkinių patarimai, klausimai, pranašystės ir prisiminimai neleis nėštukei pasijusti vieniša ir visų pamiršta, net jei ji to ir norėtų. Tiesa, jai užduodami klausimai – iki skausmo vienodi. O pagrindiniai – trys, patys paradoksaliausi.

REKLAMA

Berniukas ar mergaitė?

Būsimojo kūdikio lytis – bene labiausiai intriguojanti tema, kuri, kaip tikima, nėštukei turėtų būti labai aktuali ir įdomi.

Esama daugybės liaudiškų priemonių, padedančių atspėti, kokios lyties kūdikio laukiatės. Tam prireiks išanalizuoti jūsų bei sutuoktinio gimimo datas, aptarti jūsų odos pokyčius, pilvo formą ir net tai, kokios spalvos jūsų šlapimas.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, žinant, kad ne tik liaudiški metodai, bet net ir tyrimas ultragarsu neretai klysta, kartais būsimosios mamytės klausiama ir aptakiau: „Ko laukiate?“, „Ko labiau norėtum?“, „Ką pranašauja?“

Kalbant apie pirmą ir antrą klausimus, į galvą ateina tik viena mintis: normali, protaujanti nėščioji gali atsakyti tik tai, kad laukia ir tikisi sveiko bei mylimo kūdikio. O trečiasis... tinkamas nebent pokalbiui palaikyti: kokia prasmė dabar dalintis pranašystėmis, jei netrukus po jų veikiausiai vis tiek seks moralas, kodėl viena lytis kažkuo geresnė už kitą? Vargu ar būsimai mamai bus malonu girdėti tokius samprotavimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jums uždavė šį klausimą? Bėgte nuo tiesaus atsakymo:

- Ko laukiate: berniuko ar mergaitės?

- Jeigu jau ruošiate man dovaną, perriškite ją dviem kaspinėliais – ir žydru, ir rausvu!

Kaip jautiesi?

Jei paprastas žmogus, pradedantis išsamiai atsakinėti į klausimą „kaip sekasi?“. Laikomas keistuoliu, tai nėščioji, į klausimą „kaip jautiesi?“ atsakiusi standartiniu „normaliai“, rizikuoja pasirodyti nemandagi.

REKLAMA

Iš jos kaip tik ir tikimasi nusiskundimų, jog graužia rėmuo, sunku vaikščioti, vargina išsiplėtę kojų venos ar bent jau pykina. Visos šios medicininės ir fiziologinės smulkmenos nelaikomos blogu tonu, jei moteris laukiasi. Mat tokios kalbos sukelia ne tik aplinkinių užuojautą, supratingumą, bet ir patenkina jų poreikį patarti. O juk nuo visų tokių negalavimų – taip pat apstu daugiau ar mažiau mitais apipintų liaudiškų priemonių.

REKLAMA

Kuo didesnis nėštumo terminas, tuo dažniau klausimą apie savijautą pakeičia kitas: „Ką, dar nepagimdei?“ Juokingiausia, kad daugeliu atvejų pastarasis klausimas užduodamas... su nėštuke susitikus ir akivaizdžiai matant jos didžiulį pilvą. Taigi mandagiai būsimai mamytei nebelieka nieko kito, kaip tik... teisintis, kodėl jos mažylis vis dar pilve, o ne vežimėlyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jums uždavė šį klausimą? Bėgte nuo tiesaus atsakymo:

- Kaip jautiesi?

- Jaučiuosi truputį nėščia!

Ir kaip gi jūs ryžotės?

Laimingos mamos, kurios laukiasi pirmagimio – joms šis klausimas ne itin aktualus, mat turėti vieną vaiką, mūsų visuomenės akimis, – net ne žmogaus teisė, bet tiesiog pareiga. Tačiau jei laukiatės antrojo, o juo labiau trečio ar ketvirto vaikučio, veikiausiai teks susidurti ir su svetimų žmonių nuostaba: na kaip gi jūs ryžotės?! Ir, žinoma, po to išklausysite pasvarstymus, koks dabar netinkamas laikas vaikams auginti, kaip viskas nepastovu, brangu ir kaip sunku atžalas išmaitinti bei išleisti į mokslus.

REKLAMA

Kartais nuklystama taip toli, jog nėščioji nevalingai pasijunta esanti kažkuo kalta dėl vis didėjančios infliacijos, nepastovių naftos kainų ir vis stringančių švietimo bei sveikatos apsaugos reformų.

Jums uždavė šį klausimą? Bėgte nuo tiesaus atsakymo:

- Ir kaip gi jūs ryžotės dar vienam vaikui?

- Vaikai atsiranda ne iš ryžto, o iš meilės!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų