• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar gali vonia išprovokuoti priešlaikinį gimdymą? Gali, bet tik labai karšta. O štai šilta vonia – atvirkščiai; padės atsipalaiduoti, nuims įtampą ir nuovargį.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau manyta, kad maudantis iš vandens per makštį į moters organizmą gali patekti infekcija ir sukelti gimdymo takų bei gimdos uždegimą. Šios prielaidos nepasitvirtino. Medikai dabar jau visiškai tikri, kad net ir patekdamas į makštį vonios vanduo nepakenks: gimdos kaklelį dengiantis gleivių kamštis neleistų prasiskverbti infekcijai iki gimdos, taigi apsaugo ir vaisių, ir vaisiaus vandenis

REKLAMA

Be abejo, nutekėjus vaisiaus vandenims padėtis keičiasi ir nėščiajai nerekomenduojama mėgautis vonia.

Nėštumo metu lankomas baseinas arba akvaaerobika teigiamai veikia raumenų tonusą, paruošia kūno raumenis gimdymui ir treniruoja kvėpavimo sistemą. Taigi nėščiajai išties verta užsirašyti į baseiną.

REKLAMA
REKLAMA

Jei bijote infekcijos arba alerginės reakcijos į chlorą, galite pasimėgauti vandens procedūromis namų sąlygomis, vonioje. Vandens temperatūra neturėtų viršyti 36-37 laipsnių, taigi nejausite jokio diskomforto ir gausite maksimaliai naudos ir malonumo. Tiesa, geriau jei namuose be jūsų bus dar kas nors – kad padėtų išlipti iš vonios nepaslydus, nesusižeidus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Geriausia jei vonios malonumais mėgausitės ne ilgiau nei 10-15 minučių, kad oda neišsausėtų.

Po sunkios dienos vonia – lengviausias būdas atgauti jėgas. Ji padės pašalinti įtampą ir nuovargį, atpalaiduoti raumenis, nuramins nervų sistemą, skatins šlakų šalinimą iš organizmo, mažins patinimus, gerins kraujotaką, taip pat padės išsivaduoti nuo nugaros skausmų, kurie dažnai tampa neišvengiamais nėštumo palydovais.

REKLAMA

Galite pasilepinti ir aromaterapinėmis voniomis – jos garantuos giluminių raumenų atpalaidavimą, efektyviau šalins psichologinę įtampą. Aromaterapinėmis voniomis galima lepintis viso nėštumo metu, svarbiausia – pasirinkti tinkamus aromaterapinius aliejus, nes ne visi jie tinka nėštumo metu.

REKLAMA

Labiausiai rekomenduojami – apelsinų, bergamotės, citrinos, neroli, rožių, sandalmedžio, arbatmedžio, eukalipto. Į vonią užtenka įlašinti 2-3 lašus. Nėščiosioms nerekomenduojami baziliko, rozmarino, kipariso, kedro, pačiulių ir čiobrelių eteriniai aliejai.

SVARBU! Vis dėlto karšta vonia, taip pat ilgas lepinimasis sūkurine vonia, didina priešlaikinio gimdymo riziką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų