„Bright Side“, sudarė sąrašą, kas prisideda prie pleiskanų atsiradimo.
1. Plaunate plaukus per retai arba per dažnai.
Kai plaunate plaukus retai, ant galvos odos kaupiasi riebalai, kurie kartu su prakaitu sukuria puikią aplinką pleiskanoms atsirasti. Kita vertus, šampūnas taip pat neturėtų būti naudojamas kiekvieną dieną. Nuo galvos odos pašalinsite visus aliejus, kurių reikia plaukams maitinti ir stiprinti. Specialistai rekomenduoja plaukus plauti kas 2 ar 3 dienas, kad būtų išvengta visų šių problemų.
2. Jūs nenaudojate kondicionieriaus.
Šampūnu plaukus, be purvo ir kitų likučių, pašalinate ir jų natūralų riebalą. Jį galima atstatyti ir tai daro kondicionieriai. Jie prideda vitaminų ir maistinių medžiagų į jūsų plaukus, padidina plaukų blizgesį ir apimtį, taip pat apsaugo nuo per didelio sausumo.
3. Jūs tinkamai neišskalaujate plaukų.
Po skalavimo galvos odoje galite palikti šiek tiek purvo likučių, kurie galėtų būti tobula aplinka pleiskanų dauginimuisi.
4. Jūs netinkamai šukuojatės.
Plaukų šukavimas pagerina galvos odos kraujotaką ir pašalina negyvas odos ląsteles. Šepečiu jūs taip pat atsikratote nešvarumų nuo galvos odos, todėl tai reikia daryti kiekvieną dieną, kad sumažintumėte pleiskanų atsiradimo priežastis.
Darykite tai reguliariai, du kartus per dieną, tačiau nepersistenkite. Per dažnas plaukų šukavimas gali sukelti plaukų slinkimą.
5. Nenaudojate tinkamo šampūno.
Įprasti rinkoje esantys šampūnai gali sudirginti galvos odą ir paskatinti pleiskanų atsiradimą dėl juose esančių sudedamųjų dalių. Tinkamo šampūno paieška gali užtrukti, tačiau pakaitomis naudojami keli šampūnų tipai gali padėti atsikratyti pleiskanų. Taip pat galite naudoti šampūną, specialiai skirtą pleiskanoms, yra įvairių variantų pagal juose esančius vaistus.
6. Per dažnai formuojate plaukus.
Jei vaškai, putos, geliai ar plaukų lakai nėra tinkamai pašalinami iš jūsų plaukų, laikui bėgant jie kaupiasi, todėl plaukai tampa riebūs ir nešvarūs. Laikui bėgant, galvos oda gali tapti dirgli, sausa ir imti niežėti. Be to, dėl karščio ir cheminių medžiagų jūsų plaukai tampa silpni ir gali lengvai lūžti. Taip pat gali atsirasti jautrumas tam tikriems odos priežiūros produktams, todėl būkite atsargūs pasirinkdami.
7. Jūs per daug stresuojate.
Kai stresuojame, mūsų imuninė sistema turi kentėti, o tai gali paskatinti riebalų pertekliaus ir pleiskanų atsiradimą. Jei pastebėjote, kad pleiskanas pradedate pastebėti tam tikru laikotarpiu, užsirašykite, kokie įvykiai įvyko per tą laiką ir kaip jie paveikė jūsų plaukų sveikatą. Ilgai pasivaikščiokite, kad išvalytumėte mintis, užsiimkite joga ar kartkartėmis išsimaudykite šiltoje vonioje. Tai padės atsipalaiduoti.
8. Jūs valgote per daug saldumynų.
Cukrus taip pat gali turėti įtakos jūsų plaukų sveikatai, sukeldamas hormonų disbalansą organizme. Tai padidina cukraus kiekį kraujyje, todėl liaukos pradeda gaminti daugiau riebalų. Štai kodėl plaukai gali riebaluotis greičiau, jei jūsų dieta susideda iš daugybės saldumynų.