Hortenzijos išaugina „didesnius ir gražesnius žiedus“, jei sodininkai laikosi 1 „esminės“ taisyklės. Hortenzijos yra patogūs augalai, kuriems reikia labai nedaug priežiūros, tačiau kasmetinis genėjimas padės išlaikyti geriausią jų išvaizdą.
Hortenzijų genėjimas – paprastas ir naudingas darbas
Hortenzijų genėjimas padeda palaikyti tinkamą jų dydį ir suteikia joms gerą formą. Genėjimas skatina augalą auginti naujus ūglius, todėl žiedai geriau išsiskleidžia, rašo express.co.uk.
Pasak apdovanojimus pelniusio dizainerio ir BBC 1 laidos „Garden Rescue“ vedėjo Lee Burkhillo, norint išgauti kuo daugiau naudos iš hortenzijų, jas genėti yra „būtina“.
Kadangi genint sumažėja žiedų kekės, augalas gali daugiau energijos skirti likusiems žiedams, todėl „žiedai būna didesni ir gražesni“. Tačiau prieš žinodami, kaip genėti hortenzijas, sodininkai turi žinoti, kada geriausia atlikti šią užduotį.
Hortenzijos, žydinčios ant senos medienos arba praėjusių metų augalo, turėtų būti genimos vasaros pabaigoje, paprastai jas tiesiog nupurškiant ir lengvai sutvarkant.
Hortenzijas, žydinčias ant naujų stiebų, reikėtų genėti žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, nukerpant į išorę nukreiptus pumpurus ir kasmet pašalinant senesnes ataugas.
Pasak eksperto, genėti hortenziją „negali būti paprasčiau ir tam, kad darbas būtų atliktas, reikia labai nedaug“. Viskas, ko jums reikia, tai švarių ir aštrių sodo žirklių, ir jūs pasiruošę genėti.
Hortenzijas genėkite taisyklingai
Pirmasis žingsnis – pašalinti visas negyvas sėklų galvutes. Jis sakė: „Aš jas nuiminėju tiesiai virš naujo žaliųjų pumpurų rinkinio. Pirmiausia tai darau prieš retinant ar mažinant krūmo aukštį, nes taip geriau matau bendrą krūmo dydį ir formą.“
Toliau sodininkai turi pašalinti ketvirtadalį seniausių stiebų. Taip elgdamiesi padėsite išlaikyti hortenzijos grožį, nes tuomet energija bus nukreipta į naują, šviežią augimą.
Lee pridūrė: „Laikui bėgant senesni stiebai ilgėja ir tampa silpnesniais, todėl gali atsirasti plikų vietų.“
Kai pašalinsite žiedų galvutes ir dalį senesnių stiebų, kitas žingsnis – išretinti visas susispaudusias ar susikertančias šakas.
Šios šakos linkusios trintis ir turi didesnę tikimybę būti pažeistos. Be to, tokiose susipynusiose vietose išsiskleidę žiedai gali būti sutraiškyti arba pažeisti.
Pažeisti stiebai gali būti nulūžę arba ant jų gali atsirasti juodosios dėmėtligės požymių – abu šiuos požymius reikia pašalinti. Jei reikia, nupjaukite iki artimiausio sveiko pumpuro žemyn arba pašalinkite iki žemės.
Pašalinus tris problemas: pažeistą, ligotą ar negyvą stiebą ir pašalinus ketvirtadalį seniausių stiebų, laikas genėti žiedus.
Pašalinkite viršutinį trečdalį hortenzijos augimo iki šviežio pumpuro ar lapų mazgo. Genėdami tiesiai virš pumpuro, padedate išlaikyti gražią ir tvirtą hortenziją. Baigę genėti, turėsite atvirą, erdvų krūmą, kuriame bus daug vietos naujiems žiedams ir nebus susikertančių stiebelių.