Maisto atliekų smulkintuvas
Gaminant įvairius patiekalus natūraliai atsiranda įvairių maisto atliekų, kurios paprastai, keliauja į šiukšlių dėžę. Nors iš pradžių toks maisto atliekų tvarkymo sprendimas gali pasirodyti tinkamas, išties jis turi daugybę minusų – laikui bėgant iš šiukšliadėžės ima sklisti nemalonus kvapas, todėl reikia dažniau išnešti šiukšles. Taip pat plautuvės sistema greičiau užsikemša, tad tenka investuoti į jos taisymą.
Šiai problemai spręsti į pagalbą galima pasitelkti į plautuvę įmontuojamą maisto atliekų smulkintuvą:
Sutaupysite pinigų: net to ir nenorint į vamzdžius patenka maisto gabalėlių. Laikui bėgant maisto atliekos kaupiasi, iš vamzdyno sklinda nemalonus kvapas, virtuvės kriauklė užsikiša ir tenka samdyti profesionalą, už kurio paslaugas paklojama nemenka suma pinigų. Tuo tarpu investavus į maisto atliekų smulkintuvą, dėl užsikišusių vamzdžių ar nemalonaus kvapo nebereikės sukti galvos – vamzdynas bus apsaugotas, o ilgalaikėje perspektyvoje jūs sutaupysite pinigų.
Sutaupysite laiko ir pastangų: dėl nemalonaus kvapo sklindančio iš šiukšliadėžės su apytuščiu šiukšlių maišu kasdien žygiuojate prie konteinerio? Įsigiję maisto atliekų smulkintuvą galėsite pamiršti šiuos vargus. Bet kokios maisto atliekos bus greitai ir lengvai susmulkintos ir keliaus į kanalizaciją, o šiukšliadėžėje karaliaus tik maisto produktų pakuotės ir didesnių gabaritų atliekos.
Išsirinkti nesunku
Renkantis maisto atliekų smulkintuvą galioja paprasta taisyklė – kuo jis galingesnis, tuo geriau. Pasirodo, kad mažo galingumo įrenginys nepajėgs susmulkinti tam tikrų kaulų ar netgi banano žievių, todėl iš karto įsigijus galingiausią variantą nereikės jaudintis dėl to, kokį maistą mesti, o kokio ne, be to, galingas ir patikimas smulkintuvas tarnaus ilgiau.
Būtent tokiu dideliu galingumu, ilgaamžiškumu ir kokybe pasižymi „Franke TE-75“ maisto atliekų smulkinimo įrenginys. Šis atliekų smulkintuvas išsiskiria patvarumu ir magnetiniu varikliu, todėl atliekas susmulkina itin greitai ir lengvai, o sumaltos maisto liekanos su vandens pagalba nesunkiai nukeliauja į kanalizaciją. Be to, svarbu paminėti, kad būtent „Franke TE-75“ turi antibakterinę apsaugą, todėl nereikia jaudintis dėl nepageidaujamų kvapų iš virtuvės kriauklės.
Šiukšlių rūšiavimo sistemos
Gyvename pasaulinės klimato krizės laikais, tad atliekų rūšiavimas yra neatsiejama kiekvieno namų ūkio dalis. Vis dėlto, kad ir koks toks šiukšlių tvarkymo metodas būtų naudingas gamtai, neretai jis erzina gyventojus ir sukelia sunkumų – keletas atskirų šiukšliadėžių namuose užima daug vietos ir apsunkina buitį.
Šiais laikais vis labiau populiarėja įvairios integracinės virtuvės sistemos ir šiukšlių rūšiavimas ne išimtis. Garsus ir inovatyvus virtuvės įrangos gamintojas „Franke“ gali pasiūlyti net keleto rūšių šiukšlių rūšiavimo sistemų – šiukšlinė gali būti montuojama ant durelių arba tiesiai į spintelę, be to galima rinktis dviejų, trijų arba keturių kibirėlių sistemas.
Didžiausi šiukšlių rūšiavimo sistemų privalumai:
- Namuose nepasklinda blogi kvapai: „Franke“ gaminamos šiukšliadėžių sistemos pasižymi aukštu sandarumu, be to jų dangteliai padengti anglies pluoštu, kuris neutralizuoja kvapus ir apsaugo nuo jų sklaidos.
- Sutaupo vietos: šiukšliadėžių sistemos integruotos, todėl nereikia jaudintis dėl to kur ir kokią šiukšlių dėžę pastatyti.
- Rūšiuoti paprasta: visos šiukšlių dėžės vienoje vietoje, nereikia svarstyti kur ir kokias atliekas mesti.
Kaip išsirinkti?
Renkantis šiukšlių rūšiavimo sistemas griežtų taisyklių nėra, svarbiausia, tinkamai įvertinti namų ūkio atliekų kiekį ir įsigyti tinkamiausios talpos kibirėlius.
Gyvenantiems nuosavuose namuose ir turintiems kompostinę, aktualiausios dviejų kibirėlių sistemos – mišrioms atliekoms ir plastikui, kadangi kompostuojamos atliekos, paprastai, iš karto iškeliauja laukan. Tuo tarpu gyvenantiems kotedžuose ar daugiabučiuose, kur vietos yra mažiau, patogiausia rinktis trijų-keturių kibirėlių sistemas, kadangi dėl vietos stokos visos rūšiuojamos atliekos bus vienoje vietoje.