• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visi nori baltesnių dantų, nemokėdami šimtų eurų už pasisėdėjimą odontologo kėdėje. Bet ar žinojote, kad dantų balinimo pasta gali padaryti daugiau žalos nei naudos?

Visi nori baltesnių dantų, nemokėdami šimtų eurų už pasisėdėjimą odontologo kėdėje. Bet ar žinojote, kad dantų balinimo pasta gali padaryti daugiau žalos nei naudos?

REKLAMA

Dr Sahil Patel, kosmetikos odontologas ir „Marylebone Smile Clinic“ įkūrėjas, pasidalijo savo mintimis šia tema, rašo express.co.uk.

Kalbėdamas apie geriausius namuose naudojamus produktus, kurie gali balinti dantis, Dr Sahil sakė: „Yra daug namuose naudojamų produktų, kurie, teigiama, balina dantis, tačiau nėra jokios tvirtos tyrimų bazės, leidžiančios išsiaiškinti, ar jie yra veiksmingi arba saugūs.

Daugelis pagrindinių prekių ženklų, galinčių išbalinti dantis per vieną seansą, greičiausiai skamba per gerai, kad būtų tiesa, o jų poveikis dažnai būna trumpalaikis“.

Patikimiausia lankytis pas specialistus

Yra vienas produktas, kurį galima nusipirkti nesikreipiant į odontologą. Jame naudojamas švelnus baliklis, vadinamą PAP ‒ tai naujos formos baliklis, kuriam netaikomi ES ir JK apribojimai peroksidui.

REKLAMA
REKLAMA

Jis duoda tam tikrą trumpalaikę dantų balinimo naudą, tačiau vis dar vyksta ilgalaikio poveikio ir saugumo tyrimai.

„Ar aš tai rekomenduočiau? Manau, kad tai nepadarys jums jokios žalos, bet patikimiausia būtų apsilankyti pas odontologą, kad šis profesionaliai atliktų dantų balinimą“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Apskritai, yra trijų ar keturių tipų dantų pastos: fluoruotos, pastos jautriems dantims (taip pat fluoruotos), balinančios ir nefluoruotos.

„Marylebone Smile Clinic“ rekomenduoja naudoti dvi pirmąsias – fluoruotas arba jautriems dantims skirtas dantų pastas, jei norite išlaikyti gražią šypseną ir nekenkti dantims.

„Tai yra apsauginės ir ne per daug abrazyvinės, kaip balinimo pastos arba pastos rūkaliams. Bet kokia kaina venkite nefluoruotų dantų pastų“, – komentavo odontologas.

REKLAMA
REKLAMA

Dantų pastose yra tik viena ar dvi veikliosios medžiagos – tai fluoras. Etiketėse informacija pateikiama pagal tuos pačius ankstesnius principus, tačiau jie pristatomi kitokia forma.

Balinanti dantų pasta kenkia dantims

Paklaustas, kodėl nerekomenduojama naudoti balinančios dantų pastos, Dr Sahil paaiškino:

„Balinantioje dantų pastoje paprastai yra didesnis abrazyvinių medžiagų kiekis, todėl ji suteikia balinimo efektą, pašalindama labai ploną emalio sluoksnį nuo viršutinio dantų paviršiaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių tai gali skambėti daug žadančiai, nes jūs pamatysite rezultatą, tačiau emalio sluoksnis yra tik nuo pusės milimetro iki vieno milimetro ir turi tarnauti jums visą gyvenimą“.

Jei bandote balinti dantis nuimdami emalio sluoksnį, tai nėra tvaru ilgalaikėje perspektyvoje ir vėliau galite susidurti su rimtomis problemomis. Tai dantų jautrumas, pageltonavę dantys dėl emalio netekimo, o vėliau gyvenime gali prireikti rimtesnės dantų priežiūros.

REKLAMA

„Fluoruota ir jautriems dantims skirta dantų pasta yra pranašesnė, nes suteikia apsauginį fluoro poveikį ir neturi pernelyg daug abrazyvinių medžiagų“, – sakė jis.

Kaip saugiai balinti dantis?

Visiems norintiems baltesnių dantų Dr Sahil siūlo apsilankyti pas odontologą. „Marylebone Smile Clinic“ taiko keletą dantų balinimo būdų.

„Pirmasis yra naudoti pagal užsakymą pagamintas kapas, kurios uždedamos ant dantų vieną valandą per dieną, nuo dviejų iki keturių savaičių ar ilgiau“, – atskleidė ekspertas.

REKLAMA

„Šiek tiek geresnis būdas yra naudoti balinimo kapas kas naktį dvi ar keturias savaites. Dantis veikia tam tikros koncentracijos peroksidas, kuris balina dantis ir suteikia akinančiai baltą šypseną“, – pridūrė jis.

Tokio gydymo kaina įvairiose klinikose skiriasi, tačiau Londone jos gali svyruoti nuo 295 iki 695 svarų sterlingų.

Paprastai pastebėsite, kad pradinis balinimas vyksta per pirmąsias tris dienas. Nuo trečios iki dešimtos dienos poveikis sustiprėja, o nuo dešimtos iki keturioliktos dienos stabilizuojasi, todėl svarbu tęsti iki keturioliktos dienos, kad suteiktumėte dantims ilgalaikį baltumą.

Dr Sahil tęsė: „Kompozitinis klijavimas ir porceliano laminatės yra skirtos tiems, kurie negali balinti arba nori gauti ryškesnį dantų atspalvį nei pasiekiamą balinant vien peroksidu.

Kaina atitinkamai yra 295 bei 795 svarai už dantį. Abu variantai laiko atitinkamai nuo 6-8 ir 10-15 metų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų