• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per egzaminą gavusi blogą pažymį, tučtuojau skubate į “Makdonaldą” ir užsisakote du mėsainius bei kavą su grietinėle. Jei jums paskambino ir pranešė, kad jūsų nepriima į darbą, tai skuodžiate prie šaldytuvo ir per pusvalandį ištuštinate visą jo turinį. Bet lengviausiai tokio tipo moterį galima nustatyti pagal jos reakciją į nesėkmes meilėje.

REKLAMA
REKLAMA

Laima K. rašo: “Kaskart, kai man blogai, imu ką nors kramsnoti. Valgau tol, kol nepastorėju dešimčia kilogramų. Paskui susiimu, pereinu prie dietos, plonėju. Bet niekuomet tas netrunka ilgiau, negu pusmetį. Paskui vis tiek vėl nebeišlaikau. Patiriu kažkokią šėtonišką palaimą, kaip po dviejų plonėjimo mėnesių nueinu į kavinę ir suvalgau iškart keletą pyragaičių”.

REKLAMA

Priklausote šiam tipui, jei valgymas jums – pirmoji reakcija į gyvenimo nesėkmes. Greičiausiai turite arba turėjote problemų dėl svorio. Bet jei net jų neturite ir neturėjote, rizikuojate, metams bėgant, jų įgyti.

Jei pamatėte mylimą žmogų su kita moterimi, jūsų reakcijos gali būti pačios įvairiausios: galite verkti, galite nukakti pas draugę išsipasakoti, galite nusipirkti bilietą į spektaklį… Bet jei jūs, užuot visa tai darę, mieliau liekate akis į akį su tortu ant stalo, galite būti tikra, jog priklausote potencialios “storulės” tipui.

REKLAMA
REKLAMA

Charakteringiausias “storulės” bruožas – sugebėjimas ryti maistą neribotais kiekiais ir visiškoje vienatvėje. Jums nereikia kitų žmonių prie stalo. Bulimijos (stipraus poreikio valgyti, kurį sukelia ne alkis, o psichinė būsena) periodais jūs nepastebite maisto skonio. Jums visiškai nieko nereiškia vieta, kurioje valgote.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po bulimijos priepuolio jums užeina “atgailavimo” periodas. Jums gėda. “Suimate save į rankas”. Patiriate malonumą, ribodamos sau maistą. Kartais nevalgote visą dieną, ir jaučiatės nuostabiai. Užsirašote į liesėjimo kursus.

REKLAMA

Tačiau “racionalusis” periodas greitai praeina. Eilinei nesėkmei ištikus, jūs puolate prie maisto su tuo didesniu azartu, kuo stipriau iki tol kariavote su antsvoriu. Šiuo periodu jums patinka jūsų beprotybė, joje jūs keistai įtvirtinate save (nors ir žinote, kad vėliau gailėsitės).

REKLAMA

Priklausote pusiausvyros stokojantiems, dvilypio charakterio žmonėms. Apie tą byloja ir mazochistiniai bruožai (kai patiriate malonumą dėl to, kad sau darote “blogiau”). Mazochizmas visuomet liudija apie gilų nepasitenkinimą savimi.

Jumyse grumiasi du pradai: racionalusis ir neracionalusis. Kai kontroliuojate save valgydamos, išgyvenate periodą, kai jums patinka vadovautis protu. Bet pernelyg ilgai “neatleisti vadžių”, slopinti save – ne jūsų jėgoms. Mėgstate laisvę, beprotybę. Atsiduodamos jai, jūs tarsi nuvertinate savo gyvenimiškas nesėkmes. Tuomet išgyvenate periodą, kai jus valdo emocijos. Tada nekenčiate savęs “teisingos”. Įprastas “storulės” argumentas: “kokia prasmė būti teisinga, jei jis mane metė”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seksualiniame plane vyrauja ta pati logika: seksualinio susilaikymo periodą gali keisti seksualinio atsipalaidavimo, artimo visiškam savikontrolės netekimui, periodas.

Taigi, kad ir kiek bevalgytumėt, jūsų problemos neišnyks. Yra daug kitų kovos būdų su gyvenimo nesėkmėmis ir stresais (pavyzdžiui, reguliarūs užsiėmimai sportu, mėgstamu darbu, rūpinimasis nelaimingesniais už save žmonėmis). Pasistenkite nukreipti savo neviltį ne į maistą, o kokį kitą sveikesnį tikslą!

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų