Augalai mėgsta tanino rūgštį, kurios gausu arbatos lapuose. Išimkite tirščius iš pakelių ir apiberkite jais augalo krūmą, galite įkasti jų į žemę. Arbatos lapuose esančiais mineralais galima pamaitinti ir rožių krūmą.
Kiaušinių lukštai
Kiaušinių lukštuose gausu kalcio, kuris augalui padeda išlaikyti tvirtumą, palaiko lapų žalumą. Stingant kalcio, augalai nusilpsta, lapeliai tampa gležnesni, mažesni, juos pradeda pulti kenkėjai ir ligos.
Bananų žievės
Bananų žievėse gausu kalio, sieros, magnio, kalcio ir mikroelementų. Sumalkite bananų žieves į tyrelę ir apdėkite ja augalus. Galite užkasti pačią žievelę į dirvą.
Obuolių sidro actas
Obuolių actas mažina dirvos pH ir gerina augalų augimą. Sumaišykite obuolių actą su vandeniu ir šiuo mišiniu palaistykite dirvą. Nors ši trąša yra natūrali, ją naudoti reikėtų saikingai.
Žuvų kaulai
Žuvų kaulus sumalkite ir milteliais apibarstykite rožių ar kitų augalų krūmus.
Kačių ir šunų ėdalas
Jei pasibaigė jūsų augintinio maisto galiojimo laikas, panaudokite jį kaip puikią ekologišką trąšą. Jame yra daug mikroelementų ir įvairių baltymų, gerinančių dirvožemį. Šalia augalų pabarstykite sauso šunų ėdalo ir aplaplaistykite jį vandeniu.
Daržovių nuoviras
Daržovių nuoviras labai veiksmingas, tik nepamirškite jo atšaldyti. Jei ketinate juo palaistyti augalus, nedėkite virdami daržoves druskos – ji augalams kenksminga.
Kepimo soda
Jei jūsų augalus užpuolė grybelis, į 1 litrą vandens įberkite 1 šaukštelį kepimo sodos su keliais lašeliais skystojo muilo ir šiuo mišiniu nupurkškite augalus.
Indų ploviklis
Indų ploviklis padės apsiginti nuo amarų. Praskieskite jį vandeniu ir nupurkškite augalus. Ant augalų susiformuos apsauginė plėvelė, kuri apsaugos nuo kenkėjų.
VL