ERGO Privačių klientų draudimo skyriaus vadovės Aušros Jusės teigimu, daugiausia nelaimių įvyksta dėl to, kad vairuodami paspirtukus, ypač elektrinius, vaikai neretai nesilaiko būtinų saugos taisyklių ir reikalavimų.
„Turbūt ne vienas esame matę vaikus, kurie vairuodami paspirtuką tuo pačiu metu naudojasi garsą izoliuojančiomis ausinėmis ar telefonu, vienu paspirtuku važiuoja keliese, nedėvi reikalingų apsaugos priemonių – šalmų ir šviesą atspindinčių elementų. Taip yra ir dėl to, kad vaikai elektrinius paspirtukus laiko linksma pramoga, kai iš tiesų paspirtukas – transporto priemonė, iš vairuotojo reikalaujanti atidumo ir atsakomybės“, – cituojama A. Jusė.
Specialistė akcentuoja, jog vaikams reikėtų nuolat priminti apie saugumo priemonių svarbą, pagarbą kitiems eismo dalyviams bei būtinybę laikytis kelių eismo taisyklių.
Elektriniai paspirtukai yra priskiriami motoriniams dviračiams, todėl paspirtukininkai, tarp jų ir vaikai, privalo laikytis reikalavimų, taikomų dviračių vairuotojams, pažymi A. Jusė.
„Visų pirma tai reiškia, kad elektrinį paspirtuką vairuojantiems nepilnamečiams yra privaloma dėvėti šalmą. Kojų ar alkūnių apsaugos nėra privalomos, tačiau jų dėvėjimas gali padėti išvengti traumų – kaulų lūžių, nubrozdinimų ar kitų sužalojimų“, – teigė ERGO atstovė.
Anot specialistės, tėvai, kalbėdamiesi su vaikais apie saugų važinėjimą, turėtų akcentuoti ir tinkamo greičio pasirinkimo svarbą.
„Svarbu vaikams paaiškinti, kad kiekvienos kelionės metu saugų greitį reikėtų pasirinkti atsižvelgiant ne tik į maksimalų paspirtuko greitį, bet ir į kelią, oro sąlygas bei vairavimo įgūdžius“, – pranešime cituojama A. Jusė.
Ji primena, kad važiuoti elektriniu paspirtuku galima pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis, o ten, kur jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu.