• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praeitų metų rudenį Lietuvą sukrėtė staigi vienuolikmetės klaipėdietės mirtis. Sąmonę staiga praradusią mergaitę gaivino atvykę greitosios medikai, tačiau išgelbėti jiems jos nepavyko. 

Praeitų metų rudenį Lietuvą sukrėtė staigi vienuolikmetės klaipėdietės mirtis. Sąmonę staiga praradusią mergaitę gaivino atvykę greitosios medikai, tačiau išgelbėti jiems jos nepavyko. 

REKLAMA

Ikiteisminis šio įvykio tyrimas vyksta iki šiol. O naujų atspalvių istorija įgijo kai mergaitę gaivinusių medikų kolegos kreipėsi į prokuratūrą įtardami, kad pagalba nebuvo suteikta tinkamai. Dabar šie medikai teigia, kad dėl to, jog pasidalino savo įtarimais su teisėsaugininkais, yra persekiojami savo darbovietėje, rašoma advokatės atsiųstame pranešime spaudai. 

Gavo grasinančius laiškus

Dviem VšĮ „Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stotis“ darbuotojams besikreipus į prokuratūrą, pareigūnai minėtoje įstaigoje atliko ikiteisminio tyrimo veiksmus.

Apie galimai netinkamai suteiktą pagalbą pranešusių darbuotojų advokatė Julija Viktorija Flis sako, kad po to, darbovietėje prasidėjo pranešusiųjų darbuotojų persekiojimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Jie gavo grasinančius laiškus, darbuotojų atžvilgiu taikyta drausminė atsakomybė, sumažintos premijos, pakeista darbuotojų pamaina bei ekipažas. Vienas iš darbuotojų dirba dviejose darbovietėse bei mokosi universitete. Iki ikiteisminio tyrimo veiksmų atlikimo minėtam darbuotojui buvo sudaromas toks darbo grafikas, pagal kurį jam pavykdavo dirbti dviejose darbovietėse bei lankyti paskaitas universitete.

REKLAMA

Po ikiteisminio tyrimo veiksmų atlikimo darbuotojui sudaromas toks darbo grafikas, pagal kurį darbo dienos abiejose darbovietėse sutampa“, – sakė advokatė.

Toks darbovietės elgesys, pasak advokatės, yra visiškai netoleruotinas, ypač žinant tai, kad abu darbuotojai Generalinės prokuratūros yra pripažinti pranešėjais pagal Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymą.

„Pranešėjų apsaugos įstatymas nustato asmenų, pateikusių informaciją apie pažeidimus, apsaugos, skatinimo ir pagalbos jiems priemones. Prie šių priemonių priskirtas ir draudimas daryti neigiamą poveikį asmeniui, pateikusiam informaciją apie pažeidimą“, – akcentavo J.V. Flis.

REKLAMA
REKLAMA

Byla nagrinėjama toliau

Minėtas įstatymas numato, kad pranešėju tapusio asmens negalima atleisti iš darbo ar tarnybos, perkelti jį į žemesnes pareigas ar kitą darbo vietą, bauginti, diskriminuoti, sumažinti darbo užmokestį, pakeisti darbo laiką, kelti abejones dėl kompetencijos ir taikyti bet kokias kitas neigiamo poveikio priemones.

Draudimas daryti neigiamą poveikį informaciją apie pažeidimą pateikusiam asmeniui taikomas darbdaviui ir kitiems įstaigos darbuotojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Taigi, įstatymas gina apie pažeidimus pranešusius asmenis, tačiau neįtvirtina konkrečių ir realių priemonių, kurios galėtų veiksmingiau ir paprasčiau užtikrinti pranešėjų pažeistų teisių bei interesų gynybą. Generalinė prokuratūra tiesiog kreipiasi į įstaigą nurodydama pranešėjams taikomas garantijas. O jei jos nevykdomos, pranešėjui belieka dėl patiriamų neigiamų padarinių kreiptis į teismą“, – sako advokatų kontoros „Žlioba & Žlioba“ advokatė.

REKLAMA

Pasak J.V. Flis, apmaudu, kad toks svarbus visuomenei ir valstybės raidai įstatymas neįtvirtintas priemonėmis, kurios galėtų veiksmingiau apsaugoti pranešėjus.

„Veiksminga pranešėjų apsauga padėtų išspręsti daugelį valstybės skaudulių, tokių kaip korupcija ar neprofesionalus medikų darbas, kuris netgi gali baigtis artimo žmogaus netektimi“, – apgailestavo advokatė.

Sausio viduryje jos klientai kreipėsi į teismą dėl neigiamo poveikio priemonių panaikinimo. Byla nagrinėjama Klaipėdos apylinkės teisme.

REKLAMA

Namuose ištiko klinikinė mirtis 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad 2019 metų lapkričio 21-osios vakarą Klaipėdoje buvo rasta mirusi nepilnametė. Mergaitę ištiko klinikinė mirtis, tačiau pasak jos tėvų – ji buvo visiškai sveika.

Kaip pranešė Policijos departamentas, apie 23 val. 35 min. namuose rastas mirusios mergaitės, gimusios 2008 metais, kūnas be išorinių smurto žymių. BPC duomenimis, buvo kviečiama greitoji. Pranešta, kad reikalingas reanimobilis, nepilnametę bandyta gaivinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties vyr. gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė tv3.lt tuomet patvirtino, kad vakar jie gavo greitosios pagalbos iškvietimą.

„Iškvietimas buvo gautas dėl to, kad mergaitė nualpo, bet nuvykus, mergaitę radome ištiktą klinikinės mirties. Nuvykome greitai, per aštuonias minutes, nežiūrint į tai, kad atstumas nemažas nuo mūsų stoties buvo iki tos gatvės.

Įvykio vietoje nustačius klinikinę mirtį, mergaitę pradėta gaivinti. Ji buvo gaivinta valandą ir dešimt minučių, kai bebūtų gaila, mūsų pastangos buvo bevaisės, mergaitės nepavyko atgaivinti“, – sakė N. Dambrauskienė.

Pasak pavaduotojos, mergaitės mirties priežastis yra visiškai neaiški, mergaitės tėvai teigia, kad ji buvo visiškai sveika. Tuomet buvo pradėti reikalingi tyrimai, siekiant nustatyti, nuo ko mirė nepilnametė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų