• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praūžė Naujųjų metų sutikimas. Nors daugeliui lietuvių tai buvo smagus ilgasis savaitgalis su daug vaišių, vis dėlto ne visiems tai kėlė tik džiaugsmą ir teigiamas emocijas. Medikams naujametinė naktis - pats darbymetis.

Praūžė Naujųjų metų sutikimas. Nors daugeliui lietuvių tai buvo smagus ilgasis savaitgalis su daug vaišių, vis dėlto ne visiems tai kėlė tik džiaugsmą ir teigiamas emocijas. Medikams naujametinė naktis - pats darbymetis.

REKLAMA

Kaip naujienų portalui tv3.lt teigė VšĮ Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės specialistė ryšiams su visuomene Justina Petravičienė, pacientų į ligoninę atvyko, lyginant su kitomis šventėmis, gerokai daugiau. 

Per šį Naujųjų šventinį ilgąjį savaitgalį į Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubiosios pagalbos skyrių kreipėsi 1093 pacientai.

Jei palygintume su Kalėdiniu laikotarpiu, per keturias šventines paras pagalbos prireikė 1260 vienokiais ir kitokiais negalavimais besiskundusių vilniečių ir miesto svečių.

REKLAMA
REKLAMA

Susižalojimai pirotechnika

Priežastys, dėl kurių žmonės kreipėsi skubiosios pagalbos tiek švęsdami Kalėdas, tiek švęsdami Naujuosius, labai panašios.

Tai – peršalimo ligos, virškinimo sistemos sutrikimai, lėtinių ligų paūmėjimai, kitos priežastys ir, žinoma, įvairios traumos.

Deja, šių Naujųjų šventimas neapsėjo be nelaimingų atsitikimų sprogdinant pirotechnikos gaminius. Į Skubiosios pagalbos skyrių kreipėsi 13 tokiomis aplinkybėmis susižalojusių asmenų. Dažniausios traumos – rankų, pirštų, plaštakų sužeidimai. 

"Išties, ši eilę metų besitęsianti tradicija liūdina, nes nuolat kalbame, aiškiname, kokias baisias ir negrįžtamas pasekmes neatsakingas ir netaisyklingas fejerverkų ar paprastų petardų sprogdinimas gali sukelti, o ypač, jei tai daro apsvaigę, neblaivūs asmenys.

Taip, džiaugsmo akimirka būna, bet trumpa, o, įvykus nelaimingam atsitikimui, pasekmės, deja, juntamos visą gyvenimą", - informuoja medikai.

Opi problema - alkoholio padauginimas

Kita, nemažiau opi problema, pastebima kaskart per Naujuosius – alkoholiu apsinuodiję žmonės. Tokių pacientų per šį šventinį savaitgalį į ligoninės Skubiosios pagalbos skyrių kreipėsi 65.

"Tad, jau įžengus į 2018-uosius, visiems labai norėtųsi palinkėti kur kas labiau rūpintis savo ir savo artimųjų sveikata bei saugumu.

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės administracija, laikantis Lietuvos Respublikos įstatymuose numatyto asmens sveikatos informacijos apsaugos reikalavimo, negali plačiau komentuoti konkrečių įvykių ir aplinkybių", - taip pat tikina medikai.

Kaune pacientų - akivaizdžiai daugiau

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Viešosios komunikacijos tarnybos specialistė Karolina Vaikšnoraitė sakė, kad pacientų srautas Naujųjų metų parą - akivaizdžiai didesnis nei įprastai. Į ligoninę kreipėsi daugiau nei 200 pacientų. 

Pacientai kreipėsi tiek dėl sveikatos problemų, tiek dėl trauminių sužalojimų. 

Trauminių sužalojimų buvo 10-15 proc. daugiau negu įprastai. Iš sužalojimų vyravo galvos traumos (sumušimai, paviršiniai sužalojimai).

Kadangi šventiniu laikotarpiu žmonės ypatingai naudojasi fejerverkais, sužalojimų dėl petardų sprogimų buvo daugiau nei įprastai. Vyravo įvairaus laipsnio plaštakų ir rankų sužalojimai.

Klaipėdoje - ypatingas atvejis

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas, habilituotas daktaras profesorius Vinsas Janušonis sakė, kad pacientų buvo daug daugiau. Ypač daug atvejų - po nelaimingų atsitikimų su petardomis. 

„Pastaraisiais keliais metais tokių sužalojimų buvo vienas, du, tačiau šiemet - net septyni.

Vienas vyras, atvežtas į ligoninę iš Plungės, tikėtina, neteks akies. Šiais metais negalėčiau išskirti žmonių, apsinuodijusių alkoholiu. Tokių tikrai nebuvo ypač daug“, - tv3.lt sakė V.Janušonis. 

Kalbinti medikai ir ligoninių atstovai sutartinai tvirtina, kad nors žiniasklaidoje pasirodo nemažai aktualių publikacijų dėl pirotechikos naudojimo, vis dėlto, deja, lietuviai nepasimoko nei iš pateikiamų rekomendacijų, nei iš kitų tragedijų. 

Savadarbių fejerverkų pavojus

LSMU Plastinės ir rekonstrukcijos chirurgijos klinikos vadovas profesorius Rytis Rimdeika tv3.lt yra sakęs, kad dažniausiai fejerverkai sužaloja rankas bei akis, kuomet pirotechnikai neužsidegus ir neiššovus į orą, puolama liesti ją rankomis, aiškintis priežastis ir dėl šių neatsargių veiksmų fejerverkai dažnai sprogsta rankose.

Pavojingiausi yra savadarbiai arba ypač galingi fejerverkai, tačiau licencijuota, parduotuvėse randama pirotechnika, pasak specialisto, dažniausiai dėl neatsargaus elgesio sukelia tik plėštines, greitai išgydomas žaizdas.

„Kita problema, kada nuo bet kokios pirotechnikos pažeidžiamas veidas ar akys. Šios traumos būna retesnės, tačiau ypač skaudžios.

Jei fejerverkas sprogo arti veido gali nudegti ragena ar itin jautrūs, akies obuolį dengiantys audiniai. Šie sužeidimai priskiriami prie sunkesnių ir jų gydymas gali užtrukti.

Taip pat jei fejerverkas sprogs arti veido, jame esančios sprogiosios medžiagos gali visam gyvenimui ištatuiruoti veido bei rankų odą mėlynai pilkais taškeliais“, – perspėja profesorius.

  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų