Dvejus metus už ekrano stebėję Muziejų nakties renginius, šiemet dalyviai įsisuks į taip išsiilgtą renginių ir parodų sūkurį. Trenksmingo renginio ženklus Vilniaus Katedros aikštėje jau gali pamatyti bet kuris praeivis — didžiuliai kranai dėlioja žaismingai išmargintus ir skirtingas temas pristatančius jūrinius Klimato muziejaus konteinerius.
Stereotipus laužantis Klimato muziejus nustebins interaktyvumu — čia niekas neprašys laikytis tylos ir neliesti eksponatų. Lankytojai kviečiami žaisti, savo rankomis pajausti žemei kylančius pavojus, ieškoti gamtai draugiškų sprendimų savo kasdienybėje ir patys sau kurti įtraukiančią mokymosi patirtį.
Muziejaus misija yra įtraukti kuo daugiau jaunų žmonių Lietuvoje į aktualiausius klimato krizės klausimus ir parodyti, jog kiekvienas iš mūsų po savęs paliekame pėdsaką. Interaktyvių parodų, pamokančių žaidimų bei spalvingų istorijų pagalba muziejus šį pėdsaką ragina paversti pozityviu pokyčiu kiekvieno kasdienybėje.
Muziejų naktis be abejonės skirta įsikvėpti kūrybos bei motyvacijos pokyčiui. Klimato muziejaus patirtis kiekviename sužadins norą veikti dėl švaresnio pasaulio bei žalesnės Lietuvos — sau, ir ateities kartoms. „Gamta – mano kelias į muziką ir kelias į save“, — dalinasi projektą palaikanti žinoma Lietuvos atlikėja Justė Arlauskaitė Jazzu.
Muziejus keliaus per 16 Lietuvos miestų: Vilnių, Trakus, Kėdainius, Telšius, Gargždus, Uteną, Panevėžį, Šiaulius, Mažeikius, Palangą, Šakius, Marijampolę, Birštoną, Tauragę, Jonavą ir Kauną. 2023-aisiais muziejus tęs savo kelionę Latvijoje.
Lietuvių organizuojamą keliaujančio muziejaus projektą finansuoja Europos klimato iniciatyva. Muziejaus kelione rūpinasi logistikos partneris Hoptrans. Informacinis projekto rėmėjas – TV3 žiniasklaidos grupė. Sekti muziejaus naujienas bei įsigyti nemokamus bilietus galima Klimato muziejaus internetinėje svetainėje https://klimatomuziejus.lt.