• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šie metai išskirtiniai tuo, kad įvairios miško gėrybės pasirodė kur kas anksčiau nei tikėtasi. Vienos iš jų – mėlynės, kurių nuotraukomis iš Dzūkijos buvo dalijamasi jau birželio pradžioje.

Šie metai išskirtiniai tuo, kad įvairios miško gėrybės pasirodė kur kas anksčiau nei tikėtasi. Vienos iš jų – mėlynės, kurių nuotraukomis iš Dzūkijos buvo dalijamasi jau birželio pradžioje.

REKLAMA

Apie tai, ar ankstyvas mėlynių pasirodymas yra įprastas reiškinys ir ką tuo nori pasakyti gamta, papasakojo gamtininkas Deividas Makavičius.

Užfiksuotos mėlynės sulaukė dėmesio

Birželio pradžioje „Facebook“ grupėje „Grybautojai“ Gytis pasidalijo nuotrauka, kurioje įamžino surastas mėlynes. Vyras pasakojo, kad toks reiškinys jam pačiam buvo netikėtas.

„Įprastai mėlynių sezonas prasidėdavo prieš Jonines. Šiemet kažkaip atsitiktinai pamačiau jas eidamas mišku į Varėnos dainų slėnį. Šiek tiek nustebino.

Ėjau net ne mėlynių žiūrėti, o į sezono atidarymą, ir užtikau. Jų yra, bet visos žalios, tik kur daugiau saulės, tai buvo galima pamatyti tokių, kaip raudonų ar jau panašių į mėlynumą“, – pasakojo Gytis.

REKLAMA
REKLAMA

Tokiu reiškiniu negalėjo atsistebėti ir internautai. Kai kurie nesuprato, kodėl uogos ėmė nokti taip anksti: „Čia kas – mėlynės? Taip anksti?“

REKLAMA

Kiti tuo tarpu dalijosi, kad mėlynes ėmė skinti dar anksčiau: „Pas mus jau du kartus nuskinta ir toliau noksta“.

Tretieji juokavo, kad žmonės ims skinti ir žalias mėlynes: „Tuoj žalias pradės lupti“.

Nustebino net gamtininką

Šį reiškinį naujienų portalui tv3.lt sutiko pakomentuoti gamtininkas Deividas Makavičius. Vyras atskleidė, kad toks ankstyvas gėrybių pasirodymas yra tikra anomalija.

„Žinokite, tai visiškai neįprastas reiškinys. Pats neseniai žiūrėjau, kad ir Žemaitijoje, Mažeikių rajone yra prinokusių mėlynių. Aišku, jų nėra daug, jos smulkios, bet tai nėra įprasta.

REKLAMA
REKLAMA

Įprastai jos žydi gegužės-birželio mėnesį, bet uogos pasirodo birželio gale ir jų būna visą liepą. Bet šie metai, fenologiniu požiūriu, anomaliniai. Juk ir liepos kai kur žydėjo birželiui dar neatėjus, o juk įprasta, kad liepos žydi liepos mėnesį, jos taip ir surištos.

Tas pats ir su grybais, viskas pasikeitę, keliomis savaitėmis, paankstėję. Tai gali būti dėl klimato kaitos, tačiau galimai tai tik vienų metų pokytis. Juk būna, kad kartais paskuba tie sezonai, o kartais vėluoja. Tai gamtoje šis laikrodis yra paskubėjęs“, – apie reiškinį kalbėjo gamtininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pradžiugino tuo, kad nors mėlynės ir kitos gėrybės šiemet pasirodė anksčiau, tačiau tai nereiškia, kad jų sezonas greitai baigsis. Jis turėtų trukti ilgiau:

„Tų mėlynių, ko gero, bus ir įprastu laiku. Svarbu, kad žiedai nenušalo per šalnas.

Tai, šiuo atveju, dar kartą parodo, kad metai yra paskubėję į priekį. O to derliaus bus daugiau ir ilgiau, nebent vidurvasarį pasirodytų mėnesio ar daugiau trukmės sausros.“

o kodel tik nustebino,ekspertas turejo, nusterti,pasiurpti ,pakraupti,atvipti
Ir ko tie kvailiai lenda į miškus. O paskui, rodydami savo durnumą, stebisi net medį miške pamatę.
Jau pradėjo nokti šilkmedžio uogos,kurios paprastai noksta tik apie liepos mėn 10d.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų