• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiosios žiemos šventės be Kalėdų eglutės – ne šventės. Vis dėlto, išsirinkti gražią, sveiką ir ilgai spyglių nenumetančią eglutę gali būti tikras iššūkis.

Didžiosios žiemos šventės be Kalėdų eglutės – ne šventės. Vis dėlto, išsirinkti gražią, sveiką ir ilgai spyglių nenumetančią eglutę gali būti tikras iššūkis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dirbtinė ar nukirsta?

Likus kelioms dienoms iki švenčių, reikia apsispręsti, kokią eglutę rinktis. Daugeliui atrodo, kad nukirstą medelį prižiūrėti yra labai keblu – juk tenka šluoti spyglius ir stebėti, kad jis per anksti nenudžiūtų. Daug paprasčiau pasistatyti dirbtinę eglutę – ištraukei iš spintos, papuošei ir viskas, daugiau sau galvos sukti dėl jos nebereikia – galima užsiimti kitais šventiniais reikalais.

REKLAMA

Kita vertus, būtent gyva eglutė sukuria stebuklingą šventės atmosferą, ir skleidžia malonų aromatą. Eglutės spygliuose yra fitoncidų, teigiamai veikiančių nervų sistemą. Kad toks medelis sulauktų švenčių, rinktis jį reikia itin atidžiai. Štai trumpa atmintinė.

Kaip išsirinkti gražią ir sveiką eglutę?

  • Pirmiausia atkreipkite dėmesį į spyglius. Jie turi būti tolygios žalios spalvos. Jeigu pastebite, kad yra sausų, raudonų ir rudų adatėlių, tai reiškia, kad medelis nukirstas seniai ir ilgai nestovės. Kad įsitikintumėte galutinai, galima iškvėptu oru sušildyti šakelės galiuką. Jeigu jaučiate malonų spygliuočių aromatą, medelis nukirstas neseniai.
  • Truputį papurtykite medelį arba lengvai stuktelėkite į žemę – spygliai neturi byrėti. Jeigu jie lieka savo vietoje – medelis geras. Šakelės neturi lūžinėti – šaltyje jos turi išlikti stangrios.
  • Apžiūrėkite kamieną. Pjūvio vietoje neturi būti tamsių dėmių – jos taip pat reiškia, kad medelis nukirstas seniau. Ant sveiko kamieno nebus pelėsio, grybelio ir kitų ligos požymių. Optimalus storis  - 6-10 cm. Jeigu jis plonas, tai reiškia, kad medeliui nepakako maistinių medžiagų, todėl jis greitai pradės džiūti ir mesti spyglius.
  • Reikšmės turi ir pačios eglutės dydis. Iš pradžių apgalvokite, kur ji stovės ir kiek vietos jai galite skirti. Nedideliame kambaryje patogiausia ją pastatyti kur nors kampe, todėl šiuo atveju patartina, kad medelis nebūtų simetriškas – bus kompaktiškiau ir jums nereikės pjauti šakelių. Jeigu vietos daug, atitinkamai galite sau leisti didesnę eglutę. Jeigu ji iš viso stovės lauke, jokių apribojimų nėra – viskas priklauso tik nuo jūsų pageidavimų ir finansinių galimybių.

Ką daryti, kad eglutė stovėtų ilgiau?

  • Eglutės greitai numeta spyglius dėl staigių temperatūros svyravimų. Nusipirkę medelį geriau iš pradžių palaikykite jį garaže, balkone arba nuosavo namo rūsyje, o tik po to, kai jis apsipras, neškitės jį namo.
  • Nuo kamieno apačios nulupkite žievę, negiliai įpjaukite – taip eglutė gaus daugiau drėgmės, ir stovės ilgiau.
  • Jeigu neturite specialaus stovelio, į vazoną arba kibirą su smėliu įpilkite litrą vandens su trupučiu glicerino. Periodiškai laistykite, kad smėlis neperdžiūtų.
  • Jeigu eglutė stovės vandenyje, įmaišykite į jį šaukštelį cukraus ir aspirino tabletę – malonų aromatą pajusite visuose namuose.
  • Pageidautina nelaikyti eglutės arti šilumos šaltinio ir saugoti nuo skersvėjų – antraip spygliukai pradės greitai gelsti ir byrėti.
  • Gamtoje eglutes saugo sniegas, o namuose joms nelabai geros sąlygos. Būtina kartą per dieną apipurkšti šakutes ir spygliukus vandeniu.
  • Ir pabaigai. Visi nori papuošti eglutę kuo gražiau ir įspūdingiau, tačiau persistengti nereikia. Rinkitės lengvesnius žaisliukus, ir jūsų eglutė jus džiugins ilgiau.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų