Kada, kaip ir dėl ko naudoti argano aliejų?
Geriausia juo tepti drėgnus plaukus
Dauguma stilistų sutinka, kad argano aliejumi plaukus tepti reikėtų tada, kai ką tik išėjote iš dušo ir rankšluosčiu nusausinote plaukus.
„Jį naudokite prieš plaukus džiovinant džiovintuvu. Aliejus apsaugos nuo karščio ir pasišiaušimo“, - teigė plaukų stilistė Erin Zemet.
Tačiau, jei planuojate plaukus tiesinti, nepadauginkite šio aliejaus, kadangi jis plaukus „iškeps“. Kelis lašus argano aliejaus įtrinkite tarp delnų ir pirštais šukuokite plaukus. Nepamirškite ir skalpo, nes tik sveikos plaukų šaknys padės išvengti lūžinėjančių galiukų.
Argano aliejaus nereikėtų padauginti
Nors posakis, jog viskam reikia saiko yra šiek tiek nuvalkiotas, tačiau, kalbant apie argano aliejaus naudojimą plaukams, jis čia puikiai tinka. Gryną argano aliejų patariama naudoti tik 2 kartus per savaitę. Jei juo plaukus tepsite dažniau, jie ims greičiau riebaluotis.
Ramina skalpą
„Argano aliejus taip pat padeda kovoti su pleiskanomis ir sudirgusia skalpo oda. Jis puikiai drėkina, jame gausu natūralių fenolių, taip pat vitamino E ir plaukams naudingų antioksidantų, reikalingų norint paskatinti plaukų augimą ir suteikti jiems apimties“, - pasakojo Rupinderis Mangatas.
Pietų Korėjoje atlikti tyrimai padėjo išsiaiškinti, kad net 44% tyrimo dalyvių, naudojusių argano aliejų, pradėjo greičiau augti plaukai, jie buvo sveikesni ir labiau žvilgėjo.
Ne visi argano aliejai vienodi
Žinoma, jog argano aliejus nėra itin pigus. Nors prekybos centruose gausu pigesnių priemonių, plaukų stilistai pataria pasitaupyti šiek tiek pinigų ir įsigyti tikrai gerą daiktą.
Kaip ir su maisto ruošime naudojamu alyvuogių aliejumi, kokybė yra itin svarbus faktorius, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį.
Kuo pigesnė priemonė, tuo daugiau papildomų ingredientų, galbūt netgi kenkiančių galvos odai, joje yra. Be to, norint pasiekti tam tikrų rezultatų, sunaudosite didesnį pigesnės priemonės kiekį.
Apsaugo nuo neigiamų aplinkos poveikių
Šis natūralus produktas drėkina skalpą ir plaukus, kadangi jame yra daug vitaminų ir antioksidantų. Būtent šių medžiagų dėka susidaro apsauginis barjeras, kuris apsaugo nuo saulės, chloro, druskingo vandens daromos žalos.