Tiesa, mamoms neturėtų būti naujiena, kad svarbu ir tai, kaip jos maitinasi viso nėštumo metu. Būtent tai patyrė ir ši moteris, kurios 2 savaičių vaikas vos nemirė.
Pradėjo verkti
Vieną naktį Lucinda Armstrong pastebėjo, kad jos naujagimis sūnus Ezra elgiasi labai neįprastai: vartosi lovelėje ir nuolat verkia. Priėjusi arčiau motina pastebėjo, kad vaikas tiesiog siaubingai karščiuoja, o kūdikio verksmas tik stiprėjo.
Nedelsiant visa šeima nuvyko pas medikus, baisiausia tai, kad motina net nenumanė, kas galėjo nutikti jos mažyliui.
Motina buvo sukrėsta sužinojusi, kad paprastas maisto produktas, kurį pati valgė, vos nepražudė jos naujagimio.
Nori perspėti visas mamas
Po šio įvykio motina apie skaudžią patirtį kalba drąsiai ir nori perspėti visas mamas, kad būtina žinoti, ką galima valgyti nėštumo metu.
Beje, šis moters mažylis – nėra pirmasis jos vaikas. Šeimoje dar auga 2-ejų metų dukra.
Galiausiai po daugybės tyrimų ligoninėje paaiškėjo, kas nutiko mažyliui. Diagnozė – išties sukrečianti. Tai meningitas. Iš pradžių niekas nesuvokė, kaip ką tik į pasaulį atėjęs vaikelis galėjo pasigauti tokią infekciją, tačiau netrukus paaiškėjo daugiau detalių.
Užsikrėtė per maistą
Turbūt visos motinos žino, kad nėštumo metu negalima vartoti alkoholio ar rūkyti, tačiau yra ir maisto produktų, kurių negalima valgyti. Akivaizdu, kad to Lucinda nežinojo.
Pasirodo, kad meningitu vaikas susirgo dėl to, kad jo motina nėštumo metu valgė rūkytos mėsos gaminius, taip pat sūrį. Anot medikų, bakterijos, esančiomis tame maiste, galėjo nulemti šią nelaimę.
Rekomenduojama vartoti kuo mažiau perdirbtus maisto produktus ir, kalbant apie mėsą, tai turėtų būti šviežia mėsa.
Suaugusiems žmonėms listerijų sukeltas meningitas (smegenų dangalų uždegimas) yra dažniausia listeriozės pasireiškimo forma.
Meningitas – tai infekcinis nervų sistemos susirgimas, labiausiai pažeidžiantis minkštuosius smegenų dangalus ir sąlygojantis jų uždegimą bei smegenų skysčio infekcinius ir uždegiminius pakitimus. Rimčiausia sukeliama komplikacija – galvos smegenų uždegimas ir pažeidimas, galvos smegenų pūlinio susiformavimas.
Kokie yra simptomai?
Virusinio meningito simptomai ne tokie ryškūs kaip bakterinio, gali vyrauti galvos skausmas. Liga gali pasireikšti šiais simptomais: karščiavimu, galvos skausmu, bendru silpnumu, pykinimu, vėmimu, kaklo raumenų įtempimu, dirglumu. Nors virusinio meningito paplitimas gan nemažas, tačiau užregistruojamas atvejų skaičius nėra didėlis dėl mažo į medikus besikreipiančių asmenų skaičiaus, kuomet sergama lengvomis ligos formomis.
Koks gydymas?
Nors virusinio meningito simptomai ne tokie ryškūs, tačiau dėl galimų komplikacijų būtina nedelsiant kreiptis pagalbos į asmens sveikatos priežiūros įstaigą pas šeimos gydytoją, kuris skirs atitinkamą gydymą.
Kadangi virusinio ir bakterinio meningito sukėlėjai yra skirtingi, skiriamas gydymas taip pat skiriasi, todėl specifiniai priešvirusiniai vaistai gali būti skiriami tik kai kuriais atvejais. Skiriamas simptominis gydymas, be to, svarbus tinkamas visų infekcinių ligų, kurios gali sukelti meningitą, gydymas.