Tokiu būdu valyti mikrobangų krosnelę galite ne tik po nesėkmingo maisto šildymo, bet ir kartą per mėnesį.
Daiktai, kurių negalima dėti į mikrobangę
(21 nuotr.) Kinietiškos dėžutės išsinešimui. Jokio tipo metalo negalima dėti į mikrobanges. Netgi ir mažas kiekies gali sukelti gaisrą ar visiškai sugadinti mikrobangę. (nuotr. Fotolia.com)
Niekada nešildykit jokio metalo mikrobangų krosnelėje. Žmonės linkę pamiršti, kad kiniečių maisto išsinešimui indeliui turi mažą metalinę juostelę nešimui. (nuotr. Fotolia.com)
Ji gali prilipinti visa indelį mikrobangų krosnelėje ir sukelti didesnę problemą. Todėl visuomet šį maistą perdėkite į saugų indą mikrobangų krosnelei. (nuotr. Fotolia.com)
Pietų krepšeliai gali atrodyti tinkami dėti į mikrobangų krosneles, tačiau geriausia to išvengti. (nuotr. Fotolia.com)
Šildomi jie gali užsidegti ir sukurti toksinį kvapą. (nuotr. Fotolia.com)
Bendru atveju venk į krosnelę dėti viską, kas iš plastiko ir popieriaus, nebent jie specialiai būtų pagaminti mikrobangėms saugiu būdu. (nuotr. Fotolia.com)
Kai kurie žmonės dalinasi patarimais, kaip, naudojant mikrobanges, išsivirti kietą kiaušinį. Visgi kiaušiniai neturėtų būti šildomi mikrobangėse. (nuotr. Fotolia.com)
Jų skleidžiamas karštis priverčia kiaušinio trynį judėti iki lukšto. (nuotr. Fotolia.com)
Tuomet, neturėdamas kur dėtis, trynys išsiveržia iš lukšto ir padaro tikrą jovalą mikrobangėje. Tad kiaušinius geriau virti tiesiog ant viryklės. (nuotr. Fotolia.com)
Daug žmonių spagečius šildo mikrobangų krosnelėje. Jeigu tu vienas iš jų, turėtum žinoti, kodėl ši idėja nėra gera. (nuotr. Fotolia.com)
Spagečių padažas burbuliuoja ir išsitaško po visą mikrobangę. (nuotr. Fotolia.com)
Jei nenori valyti mikrobangės po kiekvieno šildymą, spagečius geriau uždenk. (nuotr. Fotolia.com)
Puodeliai išsinešimui (nuotr. Fotolia.com)
Kai kuriems žmonėms gali kilti pagundą kavos išsinešimui puodelį su šalta kava įdėti tiesiai į mikrobangę, tačiau taip daryti nereikėtų. (nuotr. Fotolia.com)
Jeigu puodelis nėra nerūdijančio plieno, jis galėtų neatitaisomai sugadinti tavo mikrobangę. Jeigu puodelis plastikinis, jis gali išsilydyti. Todėl patikrink puodelio dugną ir paieškok ženklo, ar jis saugus dėti į mikrobangę. (nuotr. Fotolia.com)
Aštrioji paprika (nuotr. Fotolia.com)
Tiesą sakant, šildyti aštriąsias paprikas mikrobangėje – nieko blogo, bet jeigu taip darote, reikia būti labai atsargiems. (nuotr. Fotolia.com)
Garas, kuris išeina iš paprikų, gali apdeginti tavo akis ir burną, kai atidarysi mikrobangę. Būk labai atsargus, jei nenori apsipurkšti aitriąja paprika. (nuotr. Fotolia.com)
Vaisiai. Jeigu tu mėgsti karštus vaisius, tu gali susivilioti juos pakaitinti mikrobangėje. (nuotr. Fotolia.com)
Tačiau tai būtų klaida. Kai kurie vaisiai gali iškęsti karštį, bet kiti (pavyzdžiui, vynuogės) tiesiog išsprogs. (nuotr. Fotolia.com)
Jeigu į mikrobangę į dėsi razinas, jos pradės smilkti ir tavo virtuvėje pasklis bjauri smarvė. Tad vaisius geriau kaitink orkaitėje. (nuotr. Fotolia.com)
Mikrobangės valymui prireiks: acto, vandens ir citrinos (jei norite gaivaus kvapo)
Valymo eiga:
1. Į dubenį įpilkite vienodą kiekį vandens ir acto,
2. Dubenyje įdėkite kokį nors medinį daiktą,
3. Įdėkite dubenį į mikrobangų krosnelę ir įjunkite ją 5 – 10 minučių,
4. Leiskite vandeniui atvėsti,
5. Atidarę mikrobangų krosnelę, lengvai nuvalykite nešvarumus kempine.
Štai ir viskas!
REKLAMA