• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mėnulio fazės jau seniai intriguoja žmones, o daugelis tiki, kad jos gali turėti įtakos mūsų emocinei ir fizinei būklei. Kai kurie tyrimai rodo, kad Mėnulio ciklai gali paveikti mūsų miegą, nuotaiką ir energijos lygį.

Mėnulio fazės jau seniai intriguoja žmones, o daugelis tiki, kad jos gali turėti įtakos mūsų emocinei ir fizinei būklei. Kai kurie tyrimai rodo, kad Mėnulio ciklai gali paveikti mūsų miegą, nuotaiką ir energijos lygį.

REKLAMA

„Vogue India“ naujienų portale skelbiama, kad jei laikote save dvasiškai nusiteikusiu žmogumi, greičiausiai Mėnulis jus ypatingai traukia.

Astrologai mano, kad supratimas apie Mėnulio fazes ir jo padėtį Žemės atžvilgiu per 28 dienų ciklą, yra raktas į mūsų nuotaikos ir energijos lygio pokyčius. Žinodami, kaip ir kodėl Mėnulio ciklas veikia mus, galime išmokti derinti savo kasdienį elgesį su tuo, ką jis diktuoja.

Kai kurios fazės, kaip pilnatis, siejamos su išsilaisvinimu, o tokios kaip silpstančio Mėnulio fazė, kviečia mus sulėtinti tempą ir atsipalaiduoti. Supratę, kaip skirtingos Mėnulio fazės gali paveikti mūsų gyvenimą, galėsime geriau įžvelgti, kaip jos veikia mūsų psichinę ir fizinę būklę.

REKLAMA
REKLAMA

Mintis, kad Mėnulis gali paveikti mūsų gyvenimą, nėra nauja, tačiau ši koncepcija tampa vis populiaresnė dėl jaunų Mėnulio entuziastų, aktyviai dalijančių patirtį socialinėse platformose, tokiose kaip „TikTok“ ir „Instagram“.

REKLAMA

Astrologė Alicija Orre aiškina, kad saulė suteikia energiją, šilumą ir šviesą, kurios yra būtinos mūsų išgyvenimui ir skatina augimą, derliaus nuėmimą bei atsinaujinimą. Taip pat vyksta ir su mėnuliu – jis skleidžia elektromagnetinę energiją, kuri veikia mūsų gyvenimą.

„Astrologijoje Saulė simbolizuoja mūsų ego, vyriškąją veikliąją pusę ir tapatybę, o Mėnulis atspindi moteriškąją, emocinę ir intuityviąją mūsų esybės dalį. Mėnulio ciklai glaudžiai susiję su moters ciklu – abu trunka 28 dienas, o per metus tokių ciklų yra 13. Tradiciškai moterys savo ciklą pradėdavo per jaunatį, kuri žymi Mėnulio ciklo pradžią“, – pažymi astrologė.

REKLAMA
REKLAMA

Kas yra mėnulio ciklas?

Mėnulio ciklas – tai Mėnulio apskriejimas aplink Žemę, kuris paprastai trunka 28 dienas. Per šį ciklą Mėnulis keičia savo formą, nes Saulė atspindi mažiau arba daugiau jo paviršiaus.

Kas yra mėnulio fazė ir kiek fazių yra?

Kiekvieną mėnesį Mėnulis pereina per aštuonias fazes, įskaitant jaunatį ir pilnatį. Manoma, kad kiekviena fazė turi skirtingą poveikį mūsų emocijoms ir energijos lygiui, todėl svarbu visą mėnesį stebėti kiekvieną fazę ir pritaikyti savo gyvenimą pagal šį natūralų ciklą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kiekvienas Mėnulio ciklas prasideda nuo vieno iš astrologinių archetipų žvaigždyne, todėl Mėnulio ciklas įgyja to archetipo energiją,“ – aiškina A. Orre ir priduria, kad ciklas prasideda Naujuoju Mėnuliu, kai Mėnulis yra sujungtas su Saule, o vidurio taškas yra Pilnatis – tada Mėnulis yra priešingoje pusėje nuo Saulės.

Pasak jos, Mėnulio ketvirčio fazės atsiranda, kai Mėnulis yra 90 laipsnių kampu, kvadrato kampu, su Saulės pozicija, o jo fazės pavadintos pagal tai, kaip jis atrodo danguje, tai yra pagal Mėnulio paviršiaus formą, matomą iš Žemės.

REKLAMA

Jaunatis

Jaunatis yra tada, kai Saulė ir Mėnulis yra toje pačioje Žemės pusėje. Jaunatis reiškia ne tik naują pradžią, bet ir atsitraukimo metą – laiką, kai galite atgauti jėgas pradėti viską iš naujo. Dvasinės temos, susijusios su Naujuoju Mėnuliu, yra nauja pradžia, šviežia pradžia ir švarūs lapai.

„Tai yra nauja pradžia. Laikas apsvarstyti savo ketinimus ir tai, ką norime pasiekti per ateinantį 28 dienų Mėnulio ciklą“, – sako astrologė.

REKLAMA

Jos teigimu, artėjant jaunaties fazei (dar vadinamai tamsiuoju mėnuliu, kai jo nematyti naktiniame danguje), galime jaustis pavargę arba norėti būti labiau introspektyvūs“, – tęsia ji.

Moteris ragina atkreipti dėmesį į gilius troškimus, kurie dabar iškyla į paviršių, nes jie yra užuominos į ką turėtume sutelkti dėmesį per kitas 28 dienas. Pasak jos, tai geras metas rašyti dienoraštį ir medituoti, kad geriau įsisąmonintume tai, ko iš tiesų norime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Priešpilnis

Saulei artėjant prie jaunaties, ji apšviečia Mėnulį ir sukuria pusmėnulį, todėl jis vadinamas priešpilniu. Taip apibūdinama šio meto Mėnulio išvaizda – jis atrodo kaip pusmėnulis, tik šiek tiek labiau išsiplėtęs.

„Tai įvyks praėjus savaitei po Jaunaties, kai ji bus sudėtingu kampu su Saule. Dėl to tarp Saulės ir Mėnulio atsiranda trintis ir pasipriešinimo energija, kuri pasireiškia iššūkiais ketinimams, kuriuos užsibrėžėme per Jaunaties fazę“, – pasakoja A. Orre.

REKLAMA

Ši savaitė simbolizuoja ketinimus, viltis ir pageidavimus, ir tai yra laikas, kai turėtumėte pradėti kurti savo norus ateinančiam mėnesiui ir padėti psichologinį pagrindą.

Pirmasis Mėnulio ketvirtis

Pirmasis ketvirtis – tai taškas, kai Mėnulis pasiekia pirmąjį ketvirtį, t. y. praėjus savaitei po jaunaties. Paprastai maždaug šiuo ciklo momentu mes linkę jausti pasipriešinimą savo pasireiškimams.

„Tai metas, kai savo mintis, kilusias per Jaunaties fazę, reikia įgyvendinti. Laikas įsigilinti į kryptį, kuria einame, ir išsiaiškinti, ar tai, ko norime, yra tikras troškimas, ar mus stabdo kokios nors baimės. Jei mūsų kelyje stovi baimė, tai laikas žengti per ją ir išeiti iš komforto zonos“, – pažymi astrologė.

REKLAMA

Vaškinys žiburys

Vaškinis žiburys (angl. Waxing Gibbous) yra Mėnulio fazė, kuri vyksta prieš pilnatį. Šiuo metu Mėnulis yra gerai matomas, nes didelę jo dalį apšviečia Saulė. Kaip ir per Pirmąjį ketvirtį, ši fazė yra tinkamas laikas koreguoti ir tobulinti savo tikslus.

Pilnatis

Mėnulio pilnatis įvyksta, kai Saulė ir Mėnulis yra priešingose Žemės pusėse, todėl Saulė visiškai apšviečia Mėnulį. Kadangi Saulė ir Mėnulis tuo pačiu metu yra priešingi Zodiako ženklai, ši fazė gali sukelti įtampos ir nerimo jausmus, nes bandome išlaikyti pusiausvyrą tarp dviejų kraštutinumų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai Mėnulio ciklo kulminacija ir vidurio taškas, kai Mėnulis yra tiesiai priešais Saulę, todėl visa Saulės šviesa atsispindi Mėnulio paviršiuje. Šiuo metu galime matyti viską aiškiai. Energija yra stipri ir nepastovi, dažnai sunku miegoti,“ – sako A. Orre.

Ji priduria, kad Mėnulio pilnaties fazė yra laikas, kai visi dalykai, kurie paprastai būna paslėpti, tampa matomi. Per šią fazę galime sulaukti naujienų, vidinio suvokimo ar informacijos iš išorės. Tai metas, kai Mėnulis parodo pasauliui, ko siekiame, leidžia visiškai pasinerti į tai, ko norime, arba atsikratyti to, kas trukdo ir leistis į naujas pradžias.

REKLAMA

„Pilnatis gali būti metas atsisakyti iššūkių arba to, kas trukdo įgyvendinti mūsų ketinimus. Taip pat tai gali būti metas permąstyti savo ketinimus, atsižvelgiant į naują informaciją, kuri dabar pateikiama. Bet kokiu atveju pilnatis – tai atleidimo, o kartais ir atleidimo sau ir kitiems metas“, – teigia astrologė.

Silpnėjantis žiburys

Netrukus po Mėnulio pilnaties Mėnulis vėl pradeda mažiau šviesti. Jūsų energija ir tikslų įgyvendinimas pradeda lėtėti. Šiuo laikotarpiu neskubėkite.

REKLAMA

Paskutinis ketvirtis

Mėnuliui pamažu mažėjant, ir jūs pradėsite jausti, kad norite atleisti ir paleisti. Kadangi ciklas pamažu eina į pabaigą, svarbu paleisti bet kokias nuoskaudas ar apmaudo jausmą, ypač kilusį sunkesniais mėnesio momentais. Geras būdas paleisti ir išvalyti negatyvumą yra valymasis.

„Paskutinė ketvirčio fazė yra dar vienas persitvarkymo metas. Galime išvalyti tai, kas mums neveikia, ir taip sukurti erdvę tam, kas mūsų laukia ateityje. Tai laikas išvalyti dabartinio Mėnulio ciklo energiją, sukurti energetinę ir fizinę erdvę savo pasireiškimams ir pasiruošti ateinančiai Mėnulio fazei.

REKLAMA
REKLAMA

Paskutinio ketvirčio fazės metu 90 laipsnių kvadratinis kampas tarp Saulės ir Mėnulio suteikia mums energetinę trintį, reikalingą mūsų ketinimams perkelti į fizinę plotmę“, – pažymi ji.

Nykstantis pusmėnulis

Kai paskutinė apšviesta Mėnulio dalis pamažu pradeda nykti, tapdama Jaunuoju Mėnuliu, pastebėsime, kad mūsų emocijos tai atspindi.

Galite apmąstyti ką tik prabėgusį mėnesį ir pradėti svarstyti, ką galėjote padaryti kitaip, tačiau šiuo etapu naudingiau leisti sau atsipalaiduoti ir priimti ciklo pabaigą.

Mėnulio orbita

Galite manyti, kad Mėnulis sukasi kas mėnesį, tačiau iš tikrųjų jis skrieja šiek tiek trumpiau. Pilnaties ciklas, stebimas iš Žemės, yra 29,5305882, vadinamasis sinodinis periodas.

Jei stebėtumėte Mėnulį iš už Saulės sistemos ribų, šis skaičius būtų 27,3217 dienos – pora dienų trumpesnis nei mėnuo. Šis skaičius yra vadinamas orbitiniu periodu, kartais dar vadinamu žvaigždiniu periodu.

Mėnulio ritualai

Yra daugybė ritualų, priklausančių nuo jūsų tikslų ir norų per jaunatį ar pilnatį. Ritualai tampa vis populiaresni, nes jų paieškos internete ženkliai išaugo pastaruoju metu.

Vienas iš būdų, kaip įsitraukti į šiuos ritualus, yra rašyti dienoraštį. Dienoraščio rašymas yra naudingas jūsų psichinei sveikatai, nes suteikia erdvės apmąstymams, padeda išlaisvinti susikaupusias emocijas ir leidžia apmąstyti, ką norite pasiekti.

Kas mėnesį peržiūrėkite savo užrašus, kad įvertintumėte savo pasiekimus ir nustatytumėte tikslus kitam Mėnulio ciklui.

Tai gali būti puikus būdas stebėti savo pažangą ir troškimus. Kas žino – derindamiesi su Mėnuliu, galbūt galėsite pamatyti, kaip jūsų gyvenimas keičiasi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų