• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Meilė ir pinigai: kaip išvengti nesutarimų?

Pagal statistiką, ginčai šeimoje dažniausiai kyla visai ne dėl namų tvarkymo, vaikų auklėjimo ar bendro laisvalaikio. Mes pasiruošę ieškoti kompromisų, kol kalba nepradeda suktis apie pinigus.

REKLAMA
REKLAMA

Labai sunku su mylimuoju aptarti tokią „neromantišką“ temą kaip finansai. Europoje atliktos apklausos rodo, kad poros dažniausiai pykstasi dėl pinigų, o pavydui čia tenka tik antra vieta.

REKLAMA

Įsivaizduokite tokią situaciją: nuostabus vakaras jaukiame restorane, romantiška muzika, vakarienė dviese degant žvakėms. Tačiau užtenka vienos frazės, kad romantiška atmosfera būtų sugriauta: „Kas šiandien moka?“. Už šio, rodos, paprasto klausimo slypi labai rimti dalykai.

Nesvarbu, jūs dar vaikštote į pasimatymus ar jau gyvenate kartu, šeimos biudžetas yra bendras ar ne - visais atvejais galima įtampa, kai kalba ima suktis apie pinigus. Pinigai – tai ne tik banknotai ar monetos, verta atsiminti, kad už to slypi tokie dalykai kaip pasitikėjimas, draugystė ir sąžiningumas.

REKLAMA
REKLAMA

Ką laikyti nereikalingomis išlaidomis, o ką - pirmo būtinumo daiktu - naujo modelio telefoną vyrui ar kailinius žmonai, - atsakyti į tokius klausimus ne taip paprasta, jei vienas yra šeimos maitintojas ar tiesiog uždirba daugiau, o kitas rūpinasi namais ir vaikais.

Dažnai nutinka taip, kad tas, kuris uždirba daugiau, yra linkęs savarankiškai tvarkyti visą biudžetą. Dalintis visuomet sunku, o idealaus šio klausimo sprendimo nėra. Kaip sureguliuoti santykius su mylimuoju, jei jo požiūris į pinigus visiškai skiriasi nuo jūsų?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visų pirma jums abiems reikės pagarbos, atvirumo ir gebėjimo ieškoti kompromisų. Abipusiai priekaištai „Aš tave išlaikau“ ar „O ant manęs laikosi visi namai“ niekur neveda.

 

Štai keletas patarimų:

Kartu sudarykite įprastinių namų ūkio išlaidų sąrašą - nuo mokesčių už butą, mobiliuosius telefonus iki priemonių, kurios naudojamos, pavyzdžiui, vonios priežiūrai ar skalbimui. Jūsų užduotis - susidaryti kuo tikslesnį realių išlaidų vaizdą.

REKLAMA

Pakalbėkite apie tai, kur jūs dažniausiai apsiperkate. Galbūt geriau kai ką pirkti turguje, kai ką prekybos centruose ar firminėse parduotuvėse?

Kad ir kaip būtų nuobodu, rašykite savo išlaidas/pajamas į sąsiuvinį.

Sudarykite tvirtą susitarimą, kad dėl visų brangesnių pirkinių (aptarkite sumą) tarsitės vienas su kitu.

REKLAMA

Pasinaudokite išlaidų paskirstymo sistema. Pavyzdžiui, viename voke laikykite pinigus, kuriuos kiekvieną mėnesį skirsite mokesčiams už šildymą, elektrą, pokalbius telefonu, internetą. Antrą voką skirkite nenumatytoms išlaidoms.

Susitarkite, kiek kiekvienas iš jūsų gali išleisti neatsiskaitydamas dėl savo pirkinių. Tai padės išvengti priekaištų ir kaltinimų vienas kitam. Jūs norite įsigyti penktą porą batų, o jis - septintą meškerę. Pirkite, tačiau atminkite, kad jų kaina neturi būti viršyti jūsų sutartos sumos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų