„Mitybos rekomendacijose kavos tikrai nėra rekomenduojama vartoti pastoviai ir dažnai. Tačiau yra kavos ir teigiamų, ir neigiamų savybių“, - sako gydytojas.
Anot D.Danio, šis gėrimas ypač žalingas vyresnio amžiaus žmonės, dar labiau – sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis. „Taip pat ir turintiems kepenų funkcijų sutrikimų. Padidina kofeino kiekį kraujyje ir sukelia tam tikras būsenas – padidina kraujospūdį, gali sukelti nerimą, padidėjusį širdies plakimą. Tada kofeino poveikis yra žalingas“, - sako specialistas.
Visgi, nebūtina stumti kavos puodelio į šalį – šis gėrimas turi ir teigiamų savybių. „Kavos puodelis tikrai nepamaišys, suaktyvins protinę veiklą, jūsų darbas bus našesnis“, - vardija medikas.
Kavą privalu vartoti sakingai. „Turintiems problemų su širdies ir kraujagyslių ligomis, tai 1-2 puodeliai per dieną, o šiaip per dieną galima iki 4 juodos kavos puodelių. Tai yra normalu, nebus jokio kito šalutinio poveikio“, - sako Donatas Danys.
Mėgstantiems tirpią kavą, svarbu žinoti keletą dalykų. „Tirpios kavos nerekomenduojama gerti rytais, žmonės apsunkina jų darbinę veiklą“, - mini medikas.
Visgi, perdirbimo metu ši kava praranda nemažai nervų sistemą aktyvinančių medžiagų. „Tie, kurie turi miego sutrikimų, vakare galima išgerti tirpios kavos ir ramiai nueiti miegoti“, - teigia Donatas Danys.
Daugelis kavą mėgsta bent šiek tiek pasisaldinti. Specialistai sako, kad taip kava tampa mažiau naudinga. „Kava turi būti be cukraus ar papildomų priemonių“, - įsitikinęs gydytojas.
Išsamiau žiūrėkite laidos „Kulinariniai triukai“ siužete.