Niekas negali tiksliai pasakyti, kas įvyksta po mirties. Dr. Kathryn Mannix, knygos „The End in Mind“ autorė, „BBC Ideas“ pasakojo: „Mano kuklia nuomone, mirti nėra taip blogai, kaip gali visiems atrodyti.“
Kalbėdama apie taikią mirtį, ji ją apibūdino kaip išnykimą, kuris ateina palaipsniui ir pasibaigia paskutiniuoju atodūsiu. „Mirtis, kaip ir gimimas yra procesas“, – sakė ji.
Dr. Kathryn Mannix teigė, kad mirtis yra tik sąmonės netekimo būsena, todėl, jeigu kažkada esate nualpę, suprasite, kad tai visiškai nebaisu. Anot gydytojos, žmogaus gyvenimo pabaigoje gali atsitikti ir netikėtų dalykų, jie negali nei ryti, nei kosėti. Tai ji apibūna kaip „mirties tuksenimu“.
Ji sakė: „Žmonės dažnai apie „mirties tuksenimą“ kalba tarsi tai būtų kažkas labai baisaus. Iš tiesų, kaip man pasakojo pacientai, praradus sąmonę nenutinka nieko baisaus. Gyvenimo pabaigoje jie susiduria su jausmu, tarsi kiekvienas iškvėpimas būtų paskutinis.“
Pasidalijo išgyvenimais
Be to, socialiniame tinkle „Tik Tok“ taip pat netrūksta įvairių žmonių įžvalgų. Viena moteris, dirbanti slaugytoja, taip pat dalinosi savo patirtimi, kurią ji sukaupė klausydama įvairiausių pacientų liudijimų, rašoma thesun.co.uk.
Žinoma tik kaip Ryann, ji sakė: „Mirtis nėra baisi. Kai kurie pacientai patiria didelę baimę dar prieš mirtį. Tačiau tikrosios mirties akimirką būna neįtikėtinai ramu. Net trauminių mirčių atveju, kai nutraukiame gaivinimo bandymus, tvyro ramybė, kol pacientas iš tikrųjų miršta.
Manau, kad verta paminėti ir tai, kad žmonės miršta tik tuomet, kai su tuo susitaiko. Dauguma pacientų prieš mirtį neleidžia sau užgesti tol, kol jų neaplanko artimieji šeimos nariai.
Daugeliui pacientų reikia leidimo mirti, nes kai kurie pacientai nori žinoti, kad tam tikriems artimiesiems viskas bus gerai. Taigi, nepaisant visų fizinių anomalijų, atrodo, kad šie pacientai savo gyvenimo pabaigoje turi tam tikrą kontrolę.“
@ryannpdatsme #stitch with @beautyschoolblue ♬ original sound - Ryann
Abi moterys sutinka, kad mirtis artimiesiems dažnai yra tai, kam negalima būti pasiruošus. Visgi, pasak jų, gedulas, gebėjimas būti išklausytam, paguostam padės išgyventi artimiesiems šeimos nario, draugo ar pažįstamo asmens netektį.