O tam, kad žindymas taptų lengvesnis, šalyje kuriasi ir pirmieji kabinetai, kuriuose mamos konsultuojamos, kaip maitinti mažylius, ir kad šie būtų sotūs, ir, kad mamos nepatirtų streso.
Vos prieš kelias dienas gimusiam Steponui trumpa pietų pertrauka. Mažylis sotinasi mamos Lauritos pienu. Moteris sako, dar prieš gimstant sūnui nagrinėjo literatūrą, kaip taisyklingai maitinti, tad vaiką pasitiko jau žinodama, ką ir kaip daryti. Ir dabar mažylį krūtimi maitina be didesnio vargo.
Prieš tokias moteris medikai lenkia galvas ir tyliai džiaugiasi – norinčiųjų maitinti savo pienu, o ne mišinukais, daugėja. Vilniaus gimdymo namai, minėdami pasaulinę Žindymo savaitę, atvėrė Laktacijos kabinetą.
Čia, kaip aiškinama, mamos gaus tai, ko trūksta labiausiai – pagalbą žindant. Ji suteikiama ne tik čia gulinčioms, bet jau ir išleistoms su mažiukais į namus. Edita – prieš penkis mėnesius gimusio mažylio mama, pirmoji šio kabineto lankytoja.
Tuoj po konsultacijos moteris prisipažįsta – jeigu ne gydytojai ir artimųjų palaikymas, vargu ar būtų maitinusi pati.
Poreikis gelbėti mamoms konsultuojant ne tik naujagimių gydytojams, bet ir psichologams, atsirado ne tik todėl, kaip sako šio Vilniaus gimdymo namų Laktacijos kabineto konsultantė Ieva Girdvainienė, kad moterys dar gulėdamos po gimdymo gauna kažkiek patarimų, o išėjusios iš ligoninės lieka vienos su savo bėdomis.
O jų maitinančios mamos tikrai turi daug. Tad du kartus per savaitę kabinete bus priimamos visos turinčios maitinimo bėdų mamos.
Vilniaus gimdymo namų direktorė sako, kad skatinti mamas maitinti vaikus savo pienu būtina dar ir aiškinant joms naudą.
Lietuvos žindymo skatinimo komiteto atstovai paantrina – žindymas kūdikiui tikrai naudingas. Tiesa, žindyti reikia proto ribose. Maitinimą iki paauglystės medikai vadina nenormaliu reiškiniu.
Pirmą mažylio pusmetį, jeigu mama gali, turėtų žindyti mažylį būtinai, o idealiausia – iki dvejų metų.
Plačiau apie tai TV3 reportaže