Pasak J. Latauskienės, nėra duomenų, kad antibiotikai veiktų koronaviruso infekciją ir jos tikrai neišsigydys. Yra atliekama daugybė tyrimų su daugybe vaistų, bet kol kas nėra patvirtintų duomenų, dėl vaistų, kurie veiktų šį susirgimą. Tačiau netinkamai vartojami antibiotikai gali padaryti žalos jūsų organizmui.
Viruso neišgydys
„Įprotis gerti antibiotikus vos pajutus peršalimo simptomus nėra geras, nes jeigu yra virusas, antibiotikai paprasčiausiai neveiks. Būklė per 2-3 dienas pagerės dėl natūralių kūno sveikimo mechanizmų, nors žmogus gali galvoti, kad tai padarė vaistai.
Neatsakingai vartojant antibiotikus galima išugdyti bakterijų atsparumą tam vaistui ir kitą kartą vartojant jis neveiks, arba bakterijos, kurios įgijusios atsparumą tam antibiotikui, gali peršokti ant kito žmogaus, jį užkrėsti ir tada jis nebegalės gydytis šiuo antibiotiku“, – sako ji ir priduria, kad namuose turint antibiotikų, prieš pradedant juos vartoti, geriausia pasitarti su gydytoju ir gauti aiškius nurodymus, kada galima juos gerti.
Jeigu antibiotikus paskyrė medikas
Gydytoja nurodo, jeigu antibiotikus paskyrė medikas, juos reikia vartoti, nes jie gydo tam tikrus nustatytus susirgimus.
„Pajutus nedidelę temperatūrą ar pradėjus sloguoti neišsigąskite. Daugelis virusų praeina lengvai ir žmogui nėra labai pavojingos, pasireiškiančios aukštesne temperatūra, kuri po poros dienų praeina. Būklei negerėjant, o blogėjant reikia kreiptis į gydytojus, tačiau visada reikia galvoti apie tai, kad reikia saugoti kitus, nes kitas žmogus tą patį virusą gali išgyventi daug sunkiau“, – priduria ji.
Šiuo metu geriausias būdas saugoti save ir kitus – vengti susibūrimų, nedalyvauti renginiuose, jų neorganizuoti, bendrauti su kitais žmonėmis tiek, kiek būtina, laikytis nuo jų per metrą ar du. Pasak medikės, visi sveikatą ir imunitetą stiprinantys dalykai yra sveikas gyvenimo būdas, geras miegas ir pozityvumas.