• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruoju metu Lietuvoje masiškai siaučia sukčiai, ypač dažna jų afera – prisistatyti „Google“ darbuotojais ir taip išvilioti pinigus iš žmonių. Ekspertai skambina pavojaus varpais ir įspėja, kaip atpažinti sukčius ir ragina šia informacija pasidalinti su draugais bei artimaisiais.

Pastaruoju metu Lietuvoje masiškai siaučia sukčiai, ypač dažna jų afera – prisistatyti „Google“ darbuotojais ir taip išvilioti pinigus iš žmonių. Ekspertai skambina pavojaus varpais ir įspėja, kaip atpažinti sukčius ir ragina šia informacija pasidalinti su draugais bei artimaisiais.

REKLAMA

Lietuvos policija socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo trimis taisyklėmis, kaip atpažinti, kad skambina sukčius ir papasakojo apie dabar itin dažnai pasitaikančią jų aferą.

Įspėja dėl plintančios sukčių aferos

Kad jums skambina sukčiai, dažniausiai išduoda trys paprasti ženklai:

1. Prisistato „Google“ darbuotoju;

2. „Konsultantas“ kalba rusiškai;

3. Teiraujasi prisijungimų ar pin kodų.

Lietuvos policija plačiau papasakojo, kaip veikia šis sukčiavimo būdas ir įspėja – žinoti apie tai būtina, kad apsaugotumėte savo saugumą ir pinigus.

„Sukčiavimų skaičius toliau auga. Dalinamės pastarojo meto tendencijomis, kaip sukčiai išvilioja pinigus:

* Skambina prisistatydami „Google“ arba finansų įstaigų ar policijos darbuotojais. Jeigu prisistato vienos įstaigos, po to pokalbį tęsia tariamai kitos įstaigos atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

* Nurodo, kad nutekinti asmens duomenys, įšaldyta ar užgrobta sąskaita, sustabdytos neteisėtos finansinės operacijos ir pan.

* Gali daryti video skambučius ir rodytis su uniforma. Skambina tiek paprastu telefonu, tiek per „Whatsapp“ ar kitas programėles.

REKLAMA

* Prašo atiduoti banko korteles, prisijungimo kodus, atvyksta į namus, arba nurodo jas perduoti „Bolt“ vairuotojams.

* Gali prašyti įsirašyti „Anydesk“ ar kitą programėlę, kuria po to kontroliuojamas nukentėjusiojo įrenginys.

* Įprastai kalba rusų kalba, bet pasitaiko ir lietuviškai kalbančiųjų atvejų.

* Prašo neskambinti policijai, finansų įstaigoms arba paskambinus nesakyti tiesos (pvz. nesakyti, kad banko kortelę paėmė asmenys, nesakyti dėl ko prašoma pakelti išgryninimo limitą, nesakyti, kad jam yra skambinama).

REKLAMA
REKLAMA

* Nukentėjusiajam įteigiamas nepasitikėjimas policijos ar finansų įstaigomis.

* Prašo atiduoti ir turimus grynuosius pinigus.

Prisiminkite šiuos atvejus ir būkite budrūs“, – įspėja Lietuvos policija.

Išvilioja dideles sumas

Prisidengdami „Google“ darbuotojais sukčiai iš žmonių išvilioja milžiniškas sumas. Kaip anksčiau rašė naujienų portalas tv3.lt, Šakių rajone „Google“ darbuotojais apsimetę sukčiai iš moters išviliojo 15 tūkst. eurų, šeštadienį pranešė Policijos departamentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, incidentas įvyko penktadienį, kai 1959 metais gimusiai moteriai, gyvenančiai Kudirkos Naumiestyje, kelis kartus skambino nepažįstami asmenys, kurie, prisistatę „Google“ ir informacinių technologijų darbuotojais, apgaulės būdu išviliojo 14 tūkst. 890 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Apie kitą istoriją socialiniuose tinkluose pasakojo Policijos virtualus patrulis. 

„Įspėjame – sukčiai tampa vis įžūlesni ir naudoja vis daugiau gudrybių. Tikra istorija: moteris prarado 78 500 eurų, užkibusi ant telefoninių sukčių kabliuko. Iš įvykių suvestinės: sostinės policija gavo pranešimą apie pensinio amžiaus moterį, kuri sulaukė telefoninių sukčių skambučių, prisistačiusių „Google“ darbuotojais.

REKLAMA

Moteris užkibo ant sukčių kabliuko, ir bendravo su sukčiais keletą dienų. Apgavikai, prisistatydami  banko ir policijos darbuotojais, išviliojo net 78 500 eurų!“ – rašoma pranešime.

Dar anksčiau naujienų agentūra BNS skelbė, kad „Google“ darbuotoju prisistatęs sukčius Marijampolės apskrityje iš vyro išviliojo 19,5 tūkst. eurų

Kaip pranešė Policijos departamentas, penktadienio vakarą buvo gautas 1961 metais gimusio vyro pareiškimas, jog tą pačią dieną apie 14.34 val. jam paskambino nepažįstamas vyriškis bei prisistatęs „Google“ darbuotoju apgaulės būdu išviliojo 19 500 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

Bankas gali už 100 eurų sustabdyti perlaidą ,jei jiems pasirodo,kad "PASKOLA" netikra,tad kodėl nesustabdo sukčių išmones???
bet kaip but tokiu durnu ,ypac jei paskambina ir kalba rusiskai ..nors ,ko noret puse laukia ruskio gryztant..baisu!!!!
Man jau du kartus skambino GOOGLE 'vadybininkai.Žinoma rusakalbiai. Nutraukus pokalbį perskambino iš kito tel. numerio piktu tonu vos ne su grasinimais kaip drįstu nutraukt pokalbį. Man prakalbus lietuviškai, pats atsijungė. Antrą kartą skambinusioji žinojo net mano vardą. Matomai tikrai kažkur nutekinta informacija. Tad tikrai BŪKITE BUDRŪS.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų