Kolumbijoje gyvenanti mama sako, kad ausis naujagimei pradūrė ligoninės darbuotojai. Ji pasakoja: „Kai jiems dar tik dvi ar trys dienos, jie skausmo nejaučia taip, kaip metukų ar dvejų!“
Mama sako, kad naujagimė į dūrimą „net nesureagavo“, nes kūdikių ausų speneliai yra „minkštesni“. Nors šis klausimas laikomas kontraversišku, visame pasaulyje tokių atvejų pasitaiko nemažai, rašoma mirror.co.uk.
„Tai tradicija“, – rašė viena komentatorė „TikTok“ socialiniame tinkle. – „Rumunijoje taip pat vaikams ausis praduria dar ligoninėje...“
Kitas pridūrė: „Tas pats Indonezijoje... Visoms naujagimėms ligoninėje jau praduriamos ausys!“
Tokios praktikos atžvilgiu nusiteikę priešiškai
Tačiau yra ir nemažai žmonių, kurie tokios praktikos atžvilgiu nusiteikę priešiškai, nes kūdikis procedūrai, žinoma, negali išreikšti sutikimo. Mamos taip pat nerimauja dėl kūdikio saugumo, Viena mama Amy rašė:
„Aš labai bijočiau, kad vaikas auskarus išsitrauks ir jais užsprings. Mano dukrai buvo septyneri, kai pradūrėme jai ausis, o sūnui – aštuoneri“.
Shonnie BarkerLott pridūrė: „Aš labai džiaugiuosi, kad man kūdikystėje niekas nepradūrė ausų. Tai turėtų būti paties vaiko pasirinkimas“.
https://www.tiktok.com/@laraticaofficial/video/7096868250528550149?is_from_webapp=1&sender_device=pc&web_id=7078636868879451654
Pasak „WebMD“, jei jaunesniam nei trijų mėnesių amžiaus kūdikiui pradūriamos ausys ir prasideda infekcija, kūdikį reikia guldyti į ligoninę. Taip pat rekomenduojama prieš praduriant ausis palaukti, kol vaikas gaus stabligės vakciną.
„Kitos vakcinos vaiko neapsaugo nuo su ausų vėrimu siejamų infekcijų“, – teigiama „WebMD“. – „Stabligės infekcija nėra dažna ir nuo ausų vėrimo ja užsikrėsti mažai tikėtina, tačiau vis tiek svarbu taip pat ir šiuo būdu saugoti vaiko sveikatą“.