• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekrane plakant mažytei širdelei Chantelle Lindsay iš gydytojos sužinojo, kad jos nešiojamas kūdikis bus mergaitė.

Ekrane plakant mažytei širdelei Chantelle Lindsay iš gydytojos sužinojo, kad jos nešiojamas kūdikis bus mergaitė.

REKLAMA

Dar to paties ultragarso tyrimo metu ji nusprendė dukrytę pavadinti Lettie, savo mirusios močiutės garbei. 32 metų pirmą kartą mama su vyru Michaeliu (36) be galo džiaugėsi laukdami naujagimės, o lytį patvirtino ir dar penki vėliau atlikti ultragarso tyrimai.

Jie 2 000 svarų išleido dailiems rožiniams drabužėliams, suorganizavo nuostabų rožinės spalvos tematikos kūdikio laukimo vakarėlį ir įrengė rožinės spalvos mergaitės kambarį su tokios pat spalvos lopšiu bei tapetais dengtomis sienomis.

Tačiau kūdikiui gimus ir tėvams jam ant galvytės uždėjus rožinės spalvos kepurėlę, gydytojas pareiškė, kad tai – berniukas, rašoma thesun.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto, laiminga mama sako, kad nekeistų nieko. Ji pasakoja: „Žmonės vis dar šokiruoti dėl to, kas nutiko, ir aš turėjau daug visiems aiškinti situaciją, bet nesu nusivylusi. Mano sūnus Frenkis – tobulas.“

REKLAMA

Personalo atrankos konsultante dirbanti ir su vyru gyvenanti Chantelle iš Niukastlio prie Taino praėjusiais metais labai nudžiugo sužinojusi, kad laukiasi. Ji sako:

„Atostogavau Ispanijoje ir kažkaip keistai pasijutau, todėl pasidariau nėštumo testą. Rezultatas ekrane pasirodė ispaniškai, todėl turėjau per Google išsiversti kiekvieną žodį. Kai pagaliau išsiaiškinau, kad testas – teigiamas, abu labai džiaugėmės.“

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kartu daugiau nei dešimt metų jau esančiai ir trejus metus susituokusiai porai nėštumas nebuvo lengvas. Chantelle pasakoja:

„Šeštą savaitę pradėjau kraujuoti, kraujavau iki pat 16 savaitės. Gydytojai tai vadino „nepaaiškinamu kraujavimu“. Pirmasis ultragarso tyrimas man buvo padarytas šeštą savaitę, tada dar vienas aštuntą savaitę, norint įsitikinti, kad vaisiui viskas gerai. Tada dariausi 12 savaitę atliekamą planinį tyrimą. Pamatyti kūdikį buvo nuostabu, bet taip pat ir labai intensyvi patirtis. Buvo sunku nebijoti ir nepanikuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

16 savaitę pasidariau dar vieną ultragarso tyrimą – tada labai norėjome sužinoti kūdikio lytį, bet jos dar nesimatė. Kartu su Michaeliu nusprendėme privačiai pasidaryti dar vieną tokį pat tyrimą kitą dieną, kad išsiaiškintumėme lytį. Mums pasakė, kad laukiamės mergaitės. Pratrūkau džiaugsmu, iškart nuvažiavome į miestą ir prisipirkome rožinių drabužėlių.

REKLAMA

Jei ne tas nepaaiškinamas kraujavimas, nebūčiau dariusis tiek tyrimų, bet 20-os savaitės planinis patvirtino, kad mūsų mergaitė sveika ir kad tai tikrai mergaitė. 24 savaitę Chantelle pasidarė dar du tyrimus. Abu gydytojai dar kartą patikino, kad mažajai mergaitei viskas gerai.

Ji sako: „Ultragarso tyrimų gausa mūsų draugų tarpe virto juoku, bet jų tiek daug dariausi tik tam, kad nusiraminčiau. 28 savaitę privačiai pasidariau dar vieną, dėl šventos ramybės, nes labai jaudinausi dėl kūdikio, todėl tuomet jau turėjau penkis tyrimus, kurie visi lytį patvirtino.“

REKLAMA

Išsirinkti vardą buvo lengva, sako Chantelle: „Visai prieš pat mūsų vestuves mirė mano močiutė, dėl to labai liūdėjau. Mūsų dukros vardas, Lettie, turėjo būti duotas jos garbei – tai būtų buvusi antroji močiutės mergautinės pavardės pusė – ji buvo Nicolettie.“

Dieną po „4D“ ultragarso tyrimo Chantelle draugai restorane jai surengė kūdikio laukimo vakarėlį.

Ji sako: „Buvo didžiulė gėlių siena. Viskas buvo rožinės spalvos, nuo balionų iki torto, o aš dėvėjau rožinę suknelę. Buvome tiesiog apipilti rožiniais pliušiniais meškiukais ir mergaitiškomis dovanomis, įskaitant mažus dirbtinio kailio kailinukus ir prie jų priderintus rožinius „Uggs“ aulinukus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po mėnesio, 34-ąją nėštumo savaitę jai nubėgo vandenys ir Chantelle buvo skubiai išvežta į ligoninę daryti Cezario pjūvį. 2019 metų lapkričio 9 dieną jai gimė sveikas kūdikis, sveriantis vos 2,2 kg.

Chantelle prisimena: „Chirurgas laikė rankose mūsų mažąjį ir paprašė iš ligoninės turimų kepuryčių išsirinkti vieną. Pasirinkau rožinę. Tada chirurgas paklausė: „Ar jau išrinkote berniukui vardą?“

REKLAMA

Pamaniau, kad jis juokauja. Tada pirmą kartą pamačiau savo kūdikį – tai buvo berniukas. Jis buvo tobulas. Nesuprantu, kodėl šeši ultragarso tyrimai nepastebėjo, kad tai – aiškiai berniukas. Aš buvau daugiau nei šokiruota.“

Chantelle mama Tracy laukė koridoriuje, kai Michaelas išbėgo pasakyti naujienų. Chantelle pasakoja: „Jis šaukė: „Berniukas, berniukas!“ ir mama jo paklausė, gal jis prisikvėpavęs dujų ar apsvaigęs. Man ligoninėje dar teko praleisti savaitę.“

REKLAMA

Būdami ligoninėje Chantelle su Michaelu peržiūrėjo savo berniukiškų vardų sąrašus: „Frenkis mums abiem buvo pirmoje vietoje, todėl jį ir pasirinkome.“

Ji priduria: „Nebūčiau galėjusi net pasvajoti apie nuostabesnį vaiką. Bet nemanau, kad besilaukdama antro taip skubėsiu sužinoti lytį.“

Ekspertai sako, kad ultragarso tyrimų tikslumas viršija 90 procentų, bet kad tokių klaidų, kaip Chantelle atveju, vis dėlto pasitaiko. Rachel Fitz-Desorgher, vaikų auginimo konsultantė, 30 metų dirbusi akušere, sako: „Visos akušerės žino, kad ultragarso tyrimai būna klaidingi.

Lyties nustatymas gali būti paveiktas gestacijos, kūdikio pozos ir tyrimą atliekančio specialisto patirties. Koks vienintelis būdas 100 procentų sužinoti tiesą? Pasižiūrėti kūdikiui tarp kojų, kai jau laikysite jį ar ją rankose!“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų