Prekybos centruose geriamojo vandens pardavimai šovė į viršų, o gazuoti limonadai pamažu praranda populiarumą.
Į Lietuvą sugrįžę karščiai tautiečius ir vėl prisiviliojo į paplūdimius. Savaitgalį saulė kaikur gali užkepinti net ir iki beveik 30 laipsnių, tad vien štai tokių maudynių nepakaks. Saugotis reikia ne tik perkaitimo ar saulės smūgio, bet ir dehidratacijos arba skysčių trūkumo organizme. Taigi ruošiantis iškylai pajūryje ar kitoje atviroje vietoje būtina pasirūpinti gėrimais. Nidoje poilsiautojų pasiteiravome, kokie juos geriausiai atgaivina.
Vanduo išties pats tinkamiausias gėrimas karštą dieną ir ne tik. Jis neapkrautas saldikliais, dažikliais ir kitais organizmą apsunkinančiais cheminiais dariniais. Žmonės dietologų dažnai klausia, o kiek gi jo vartoti. Anot specialistų, formulė paprasta, savo ūgį centimetrais padauginkite iš dešimties mililitrų. Pavyzdžiui du metrus ir du šimtus dvidešimt centimetrų siekiančiam Arvydui Saboniui kasdien reikia išgerti du litrus ir du šimtus mililitrų.
Dietologai gyventojų neatgrasina ir nuo gazuoto mineralinio vandens. Jei neturite problemų su rūgštingumu ar kepenų ligomis, burbuliukai tikrai jums nepakenks.
„Vidurdienį ant saulės, tai vienareikšmiškai tie du litrai yra reikalingi. Ilgesnį laiką paprakaitavus norisi druskos, todėl pritrūksta natrio ir organizmas supranta, kad jo trūksta“, – pasakojo gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė.
Plačiau apie tai TV3 reportaže.