Po dviejų mėnesių pertraukos duris turistams vėl atvėrė garsusis Maču Pikču, - praneša užsienio žiniasklaida.
Peru valdžia turistų mėgiamą vietą, dar vadinamą „prarastuoju inkų miestu“, buvo priversta uždaryti prieš du mėnesius dėl regioną siaubusių audrų ir potvynių. Tada audra stipriai apgadino į kalnų viršūnes vingiuojančią geležinkelio liniją. Iš karto po stichijos iš Maču Pikču ir jo apylinkių buvo evakuota 3 tūkst. 500 turistų. Keturias dienas trukusioje operacijoje dalyvavo 12 sraigtasparnių ir 40 pilotų.
Šiandienos Maču Pikču atidarymo ceremonijoje dalyvavo garsi amerikiečių aktorė Susan Sarandon. Ji, vilkėdama tradicinį Andų regiono apdarą, „žemės motušės“ paprašė palaiminimo atkurtąjai inkų citadelei.
Anot Peru turizmo viceministro Mara Seminario, jau tą patį rytą į senovinius griuvėsius įžengė šimtai užsienio turistų. Jie mėgavosi stipria kokamedžio lapų arbata, kuri, kaip manoma Anduose, atbaido piktąsias dvasias.Visų laimei, švietė saulė.
Pranešama, kad darbuotojai šiuo metu yra baigę restauruoti 28 kilometrų į Maču Pikču vedančią geležinkelio atkarpą. Kelias, vedantis į Kusko miestą, atkurtas dar nebuvo.
Vietinės valdžios teigimu, visą maršrutą atidaryti tikimasi iki birželio. Turistams tuo tarpu yra siūloma iš Kusko su autobusu vykti į Piscachuco, o iš ten – traukiniu keltis iki garsiųjų griuvėsių.
Traukinys – vienintelė transporto priemonė, vežanti iki Maču Pikču. Tačiau užsigrūdinę turistai kartais renkasi kopimą inkų keliu.
Maču Pikču - inkų XV – XVI a. tvirtovės griuvėsiai Peru, įsikūrę 2350 m aukštyje virš jūros lygio, kiekvienais metais sutraukia nuo 1500 iki 2000 turistų.
Jie buvo atrasti 1911 m. ekspedicijos, kuriai vadovavo Hiramas Bingamas, metu.
Mieste buvo rasta šventyklų komplekso, diduomenės pastatų, gyvenamųjų namų, sandėlių, gynybinių sienų iš aptašytų akmens blokų, vandens surinkimo įrenginių, kanalų, akmeninių laiptų, kelių, išklotų akmeninėmis plytomis, šlaituose išdėstytų terasų liekanų.
Kaip bebūtų, turistai beatodairiškai trypdami Maču Pikču akmenis naikina šį unikalų paveldo objektą. Be kita ko, negrįžtamai niokojamas ir inkų kelias - akmenimis grįstas takas į Maču Pikču.