Tokie moters organizmo pokyčiai galimi ir tuo atveju, jei gimdymas buvo sklandus. Vis dėlto, juos pastebėjus ignoruoti nepatartina, kadangi problema nesusitvarko savaime, o dažnai tik paūmėja.
Daugiau nemalonių pojūčių lytinių santykių metu jaučia moterys, kurioms gimdant įvyko plyšimas ar buvo atliktas chirurginės intervencijos. Dėl šių gimdymo komplikacijų audiniai tampa nebe tokie elastingi ir jautrūs, tad reikia nemažai laiko, kol viskas atsigauna.
Taip pat dėl po gimdymo vykstančių hormonų pusiausvyros pokyčių makštyje dažnai išsiskiria mažesnis kiekis gleivių, dėl ko moteris ima varginti makšties sausumas, kuris lytinių santykių metu sukelia skausmą, tempimą, dirginimą ir diskomforto jausmą. Be to, esant sausai gleivinei didėja grybelio ir įvairių infekcijų rizika. Viso to rezultatas – lytiniu gyvenimu nepatenkinti abu partneriai.
Priemonės, sumažinančios diskomfortą mylintis
Vis dėlto svarbu prisiminti, kad intymios bėdos yra išsprendžiamos ir po gimdymo vėl mėgautis sklandžiais lytiniais santykiais – įmanoma. Pirmiausia, svarbu nebijoti ieškoti sprendimų, kalbėtis apie intymias problemas su ginekologais.
Intymių problemų sprendimui, kaip makšties sausumas, skausmas lytinių santykių metu, lyties organų niežulys arba deginimas kaip pagalbą galima rinkti vietines priemones: makšties ovules, tabletes, klizmutes ar kitas priemones. Tai pakankamai efektyvios ir saugios priemonės, praktiškai neturinčios neigiamo sisteminio poveikio organizmui.
Diskomfortą, skausmą lytinių santykiu po gimdymo metu taip pat padeda sumažinti:
Tinkamos sekso pozos pasirinkimas; Ilgesnė preliudija, glamonės; Vaistai nuo skausmo; Šlapimo pūslės ištuštinimas prieš pat lytinį aktą; Šilta vonia arba dušas prie lytinį aktą.