• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Translytė moteris pripažino, kad jautėsi turinti „įsiteikti“ gydytojams, demonstruodama „tobulą charakterį“, kad užsitikrintų jai reikalingą hormonų blokavimo terapiją bei lyties keitimo operaciją.

Translytė moteris pripažino, kad jautėsi turinti „įsiteikti“ gydytojams, demonstruodama „tobulą charakterį“, kad užsitikrintų jai reikalingą hormonų blokavimo terapiją bei lyties keitimo operaciją.

REKLAMA

Lily Jones (20) iš Velso gimė vyriškos lyties, o lyties keitimą pradėjo būdama 15 metų amžiaus. Savo vardą ji pasikeitė iš Llyro į Lilę, savo močiutės garbei, o jau penkerius metus trunkantį virsmą fiksuoja vaizdo įrašuose, kurie dabar pradėti rodyti per „BBC Three“ televiziją Didžiojoje Britanijoje.

Savo laidoje, pavadintoje „Lily: translytiškumo istorija“, ji paaiškino, kaip jai buvo svarbu tai, kad lyties keitimo procesą pradėti jai buvo leista dar ankstyvoje paauglystėje.

Pasakodama apie tai, kaip jai buvo išrašyti testosterono blokatoriai, kad neprasidėtų vyriškas lytinis brendimas, o vėliau – moteriško hormono estrogeno dozės, ji sako, kad gauti gydytojų pritarimą jai buvo didelis nusiraminimas, rašoma dailymail.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

„Man atrodo labai baisu, kad vieni žmonės turi galią už kitus žmones priimti negrįžtamus sprendimus“, – sako Lily. – „Kai gauni hormonus, šitiems žmonėms turi praktiškai įsiteikti, beveik reikia apsimesti turint tobulą charakterį, kad nekiltų jokių kliūčių. Šitas žmogus gali man neleisti vartoti hormonų blokatorių, operacijos, kitų dalykų – ką tada darysiu?“

REKLAMA

Ji pripažįsta, kad daugelį kartų yra girdėjusi klausimą, ar vieną dieną nepersigalvos, bet ji pati sako, kad „kelio atgal nėra“.

„Manau, kad to nepatyrusiems suprasti yra beveik neįmanoma“, – paaiškina Lily. – „Dar niekada nebuvai niekuo taip užtikrinta, ir manau, kad pradėti jauname amžiuje yra labai geras dalykas, nes visą likusį gyvenimą galėsiu nugyventi kaip moteris. Visada žinojau, kad turėsiu tai padaryti, ir man nėra kelio atgal, jokio kitokio gyvenimo neįsivaizduoju.“

REKLAMA
REKLAMA

Jos tėvai Diane ir Huw viso proceso metu ją labai palaiko, nors jos tėtis pripažįsta, kad jam sunku priprasti prie naujos jos tapatybės.

„Man teko daug ko išmokti, buvo sunkus laikas, bet dabar ji yra Lily, kito kelio nėra“, – 2016 metais nufilmuotame vaizdo įraše sako Huw. –  „Iš pradžių man buvo sunku į ją kreiptis moteriška gimine, aš vis dar sakiau „jis“, tai buvo nelengva – dėl to namuose nuolat girdėdavau pastabas ir buvau taisomas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po 18 metų, kai ją vadinau Llyru, dabar ji pasikeitė vardą į Lily, todėl man gali prireikti dar keleto mėnesių, kol automatiškai įprasiu vadinti ją Lily. Tiesą sakant, man tai nėra lengva... Prašau dėl to nepykti.“

Kitais metais filmuotame įraše jis sako: „Kitas žingsnis Lily gyvenime bus operacija. Tai pakeis jos gyvenimą iš pagrindų, kad ankstesnį gyvenimą ji galėtų palikti užnugaryje.“

REKLAMA

Vėlesniuose vaizdo įrašuose jis pripažįsta, kad Lily tapus moterimi judviejų santykiai labai pagerėjo. Taip pat ir Diane iš pradžių buvo sunku, kai teko stebėti, kaip Lily kovoja su kūno dismorfijos sindromu ir kenčia patyčias mokykloje.

„Matau, kaip keletą savaičių ar mėnesių jai sekasi labai gerai, ir tada vieną vakarą ji ruošiasi kur nors eiti, ir staiga prasideda disforija – tada ji verkia, negali išeiti iš savo kambario – tai taip sunku“, – 2015 metais filmuotame įraše sako ji. – „Viskas jos kūne tada jai atrodo ne taip, ir nieko negali padaryti, tik sėdėti ją apkabinus, kol ji verkia – tai siaubinga.

REKLAMA

Esu labai praktiškas žmogus, galiu skambinti medikams ir aiškintis, kokios eilės, galiu ją palaikyti emociškai, bet kai prasideda disforija, niekaip negaliu padėti – tai man labai sunku, nes kaip mama noriu kaip nors padėti savo vaikui.“

Savo gimtajame Velso miestelyje Lily niekada nesijautė „savo vietoje“, todėl 2019 metų lapkritį persikraustė į Birmingemą, kur pradėjo dirbti prekybos srityje ir susipažino su savo dabartiniu vaikinu Adamu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Namuose mane labai dažnai apimdavo paranoja. Jaučiausi lyg ateivis, nukritęs į tą miestelį, kuriame gimiau, iš dangaus“, – aiškina ji.

Šių metų sausio mėnesį Lily sužinojo savo „pilnos“ lyties keitimo, įskaitant vaginoplastiją, operacijos datą – ji buvo numatyta kovo mėnesiui, bet tada Didžiojoje Britanijoje buvo įvestas karantinas ir operaciją teko atidėti. Lily ir Adamas pirmąjį karantiną praleido jos tėvų namuose Velse, o panaikinus apribojimus jiedu persikraustė gyventi kartu į Birmingemą. Lily operacija buvo perkelta į rugsėjo 1 dieną – tą dieną ji į Londoną važiavo kartu su tėvais ir Adamu.

Dabar ji prisimena: „Daugelis žmonių užauga turėdami tikslų. Man niekada neatrodė, kad jų turiu. Dabar jau įsivaizduoju savo ateitį. Dar niekada nebuvau tokia laiminga.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų