Karališkasis asmuo, kuris buvo garsus rašytojas ir istorikas, pasivadinęs Micheliu De Gresu, mirė Atėnų ligoninėje, buvo paskelbta liepos 28 dieną.
Princas Michaelas, kuris buvo paskutinis likęs Jurgio I anūkas, kilęs iš Burbonų rūmų, ketvirtadienį bus palaidotas Graikijos sostinėje.
Jis buvo gerai žinomas dėl savo atsidavimo žmonai Marinai Karellai ir audringo asmeninio gyvenimo, kuriame jis tragiškai neteko tėvo, kai jam buvo vos vieneri metai.
1965 m. princas Michaelas turėjo atsisakyti savo teisių į Graikijos sostą, kad galėtų vesti Mariną, nes, nepaisant to, kad ji buvo pripažinta dailininkė ir skulptorė, nebuvo karališkosios šeimos narė, rašo dailymail.co.uk.
Mirė gerbiamas princas
Princas Michaelas gimė 1939 m. didelių pokyčių Europoje ir Graikijos karališkojoje šeimoje išvakarėse. Vienintelis Graikijos ir Danijos princo Christopherio, kuris buvo jaunesnysis princo Philipo tėvo princo Andrew brolis, ir jo antrosios žmonos Prancūzijos princesės Francoise d'Oleans vaikas, jo jaunystė buvo kupina sukrėtimų.
Jo tėvas mirė 1940 m., būdamas 51 metų, po ligos, o motina mirė 1953 m., palikdama jį našlaičiu, kai jam buvo 14 metų.
Antrojo pasaulinio karo metais Michaelas keliavo po Europą ir Šiaurės Afriką, o pasibaigus karo veiksmams užaugo Paryžiuje, kur iš tolo susižavėjo Graikija ir jos istorija.
Suaugęs jis grįžo į šalį, įstojo į jos kariuomenę, tarnavo kavalerijos ir šarvuočių korpuse ir tapo vieninteliu karališkuoju karaliumi, gavusiu Graikijos pilietybę. Meilė šiai šaliai jam buvo artima, ir net ilgam laikui išvykęs iš šalies, jis visada sugrįždavo.
Kai 1967 m. vyriausybė krito dėl dešiniojo sparno karinio perversmo, Michaelas buvo vienintelis Graikijos karališkosios šeimos narys, likęs šalyje. Tautos širdis pavergė jo santuoka su Marina Karella.
Pora susipažino per bendrus draugus viename vakarėlyje, ir Michaelas iš karto susižavėjo „absoliučiai žavinga“ moterimi.
Marina, Atėnų pramonininko Teodoros Karella duktė, studijavo dailę Graikijoje ir Paryžiuje, ir tai buvo priežastis susipažinti, nes Michaelo motina buvo prancūzė, o jis užaugo šioje šalyje.
Prisiminė jo meilės istoriją
Michaelas prisiminė šią akimirką savo memuaruose: „Ji buvo tokia miela ir maloninga su manimi. Netrukus nusprendžiau, kad noriu ją vesti. Prisimenu, kaip šokau su ja vakarėlyje ir tiesiog pažvelgiau į ją. Tai buvo tarsi apreiškimas – tai buvo ji ir niekas kitas“.
Vos po kelių savaičių jie susižadėjo. Derybos dėl jų santuokos užtruko dvejus metus, Michaelas buvo priverstas atsisakyti teisių į Graikijos sostą, kad galėtų vesti paprastą moterį.
Tačiau 1965 m. vasario 7 d. Atėnų karališkuosiuose rūmuose jie susižadėjo. 1965 m. vasario 7 d. Atėnų karališkuosiuose rūmuose įvyko įsimintinas įvykis, kuriame dalyvavo karalienė Frederika, karalius Konstantinas, karalienė Ana-Marija ir Paryžiaus grafas bei grafienė.
Vėliau jis sakė, kad „nedvejodamas“ atsisakė savo prigimtinių teisių dėl meilės, ir pridūrė, kad tai „suteikė man laisvės pojūtį“ ir reiškė, kad jis nebėra pavaldus karališkajai šeimai, todėl gali pats rinktis profesiją.
„Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio – ji niekada nepasikeitė“, – sakė jis praėjusiais metais.
Laisvė, kurią jis pajuto atsisakęs savo prigimtinių teisių, leido Michaelui suprasti, kokį svarbą turi dirbantys karališkieji asmenys, įskaitant karalių Karolį III.
Kalbėdamas po karalienės Elžbietos II mirties praėjusiais metais, jis išreiškė užuojautą Karoliui III, kuriam po motinos mirties teko užimti sostą.
Kalbėdamas apie naująjį monarchą, jis sakė „Fox News“: „Nežinau, ar jis tobulas, ar ne. Žinau tik tiek, kad vargu ar jis gali padaryti geriau nei tai, ką daro dabar. Manau, kad jis daro viską, ką gali.
Tai labai sunku... Aš jam visai nepavydžiu, tikrai - vargšas vyras. Ir jis tai daro su atsidavimu, su humoro jausmu.“
Darbas, kurį jis galiausiai dirbo, buvo svajonės išsipildymas – princas tapo garsiu rašytoju, rašančiu istorinėmis temomis, įskaitant senovės Graikiją, Osmanų imperiją, taip pat Europos karališkąsias šeimas.
Karjerą jis pradėjo 1970 m. ir kiekvieną dieną dirbo tyrinėdamas jį dominančias temas, pagal kurias kūrė savo knygas. Princas Michaelas rašė grožines biografijas, taip pat romanus prancūzų kalba.