• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos prasidėjus šaltajam sezonui, žiemos sporto entuziastai jau ruošia slides ir snieglentes ir, tik leidžiant oro sąlygoms, skuba slidinėti, o žiemai įsibėgėjant vis labiau traukia slidinėjimo kurortai. Tiesa, kartais tokia išvyka gali tapti tikra prabanga, ypač keliaujant visai šeimai, tačiau nevertėtų pamiršti ir pigesnių slidinėjimo kurortų, kurie kartais nustebina ne mažiau nei Alpės.

17

Vos prasidėjus šaltajam sezonui, žiemos sporto entuziastai jau ruošia slides ir snieglentes ir, tik leidžiant oro sąlygoms, skuba slidinėti, o žiemai įsibėgėjant vis labiau traukia slidinėjimo kurortai. Tiesa, kartais tokia išvyka gali tapti tikra prabanga, ypač keliaujant visai šeimai, tačiau nevertėtų pamiršti ir pigesnių slidinėjimo kurortų, kurie kartais nustebina ne mažiau nei Alpės.

REKLAMA

Tinklaraščio „Autokelionės šeimai“ kūrėja Vaiva kartu su visa šeima žiemą mėgsta keliauti slidinėti svetur ir yra atradę savo geriausią kainos ir kokybės santykio slidinėjimo kurortą Čekijoje, kur tikrai patiks keliaujantiems su vaikais.

Tinklaraštis apie penkių asmenų šeimos keliones gimė prieš ketverius metus, o jo tikslas yra ne tik sau, bet ir kitiems atsakyti į klausimą, ar įmanoma už sąlyginai nedideles sumas įdomiai pakeliauti, gėrėtis gamtos stebuklais ir pramogauti didelei šeimai. Atsakymas paprastas – viskas įmanoma!

REKLAMA
REKLAMA

Jau ilgus metus šeima žiemą keliauja slidinėti ir nors Alpių dar neaplankė, pavyko rasti tikrai ekonomiškų, bet viliojančių slidinėjimo kurortų. Išbandę jėgas Slovakijoje, Lenkijoje ir Čekijoje, šeima dalijasi geriausiomis slidinėjimo kryptimis tiems, kurie nori kokybiškai, bet ne itin brangiai praleisti laiką kalnuose.

REKLAMA

Rekomenduoja slidinėjimą Čekijoje

Vaiva su šypsena sako, kad jei tik galimybės leidžia keliauti į Alpes, ten ir traukite. Tačiau jei keliaujate su šeima ir turite ribotą biudžetą, Lenkija – ne itin tolima kryptis, siūlanti patrauklius slidinėjimo variantus Zakopanėje, Bilka Tarzanska, Szczyrk, Zieleniec, tačiau čia teks susidurti ir su šiokiais tokiais nepatogumais, kurie patiks ne kiekvienam.

REKLAMA
REKLAMA

„Lenkija – pati pigiausia slidinėjimo alternatyva, siūlanti įvairaus ilgio trasas. Tačiau šios krypties esminis trūkumas – ilgos eilės prie keltuvų. Lenkijos moksleivių atostogos tęsiasi nuo sausio vidurio iki pat kovo mėnesio, taigi, teks susitaikyti su dideliu kiekiu žmonių trasose“, – pastebi pašnekovė.

Slovakijoje šeimos širdis pavergė Aukštieji Tatrai – kvapą gniaužiančios snieguotos viršukalnės, plačios ir įvairios trasos, krėsliniai modernūs keltuvai. Taip pat čia puikios galimybės mažiesiems mokytis slidinėti, o jei ant slidžių stotis dar ne laikas, yra smagi rogučių trasa. „Štrbske Pleso jus džiugins tikra žiema – net jei apylinkėse atšilimas, čia galėsite mėgautis sniego pusnimis“, – pridūrė Vaiva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto, geriausias kainos ir kokybės santykis šeimai pasirodė Čekijos Karkonošų kalnuose. Čia yra ne vienas slidinėjimo kurortas, kurį galite pasirinkti ir neliksite nusivylę. O ir kaina nesikandžioja – keliaujant automobiliu 5 asmenų šeima už visą kelionę sumokėjo maždaug 1100 eurų, neįskaičiuojant maisto ir pramogų, nes šios išlaidos gali būti labai skirtingos priklausomai nuo poreikių.

REKLAMA

„Mes renkamės Rokytnice nad Jizerou kurortą tuose pačiuose Karkonošuose, kuriame – apie keturiasdešimt kilometrų įvairiausių trasų, o jei ir šios pabos – netrūksta alternatyvų netoliese, kaip, pavyzdžiui, Harrachov kurortas, Paseky nad Jizerou ir kiti. Čekijoje išties patrauklios ski pasų, maisto kainos“, – pasakojo „Autokelionės šeimai“ tinklaraščio kūrėja.

Išvenkite slidinėjimo sezono piko

Čia patrauklios ir nakvynės kainos – savaitę laiko su šeima galite apsistoti ir už 250 eurų, o, priešingai nei kituose kurortuose, vietą apsistoti pavyks rasti liks ir mėnesiui iki kelionės:

REKLAMA

„Nakvynę net užsisakant prieš mėnesį, nes paprastai kurortuose nakvynės užsakinėjamos prieš pusę metų ar net prieš metus, galima nesunkiai rasti už 400-500 eurų už savaitę šeimai. Na, o paieškojus nakvynės labiau iš anksto ar kiek atokiau nuo trasų – ir gerokai pigiau.“

Vis dėlto, iš sukauptos patirties Vaiva keliaujantiems su vaikais pataria netaupyti apgyvendinimui ir nesirinkti nuo trasų itin nutolusių vietų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pats geriausias variantas – gyventi nesunkiai pėstute įveikiamu atstumu iki trasų. Vaikai paprastai greitai pavargsta, taigi, gyvenant netoliese, galima dalintis – vienas iš tėvų grįžta į namus su vaikais užkąsti, pailsėti, o kitas tuo metu gali slidinėti. Taip pat tai išsprendžia problemą, kur palikti vaikus norint paslidinėti vakare – vėlgi, vienas lieka su vaikais, o kitas slidinėja, paskui apsikeičia“, – pataria ji.

REKLAMA

Vaiva taip pat primena, kad slidinėjimo kaina susideda iš kelių aspektų – kelionės, priklausomai nuo to, ją renkatės automobiliu ar lėktuvu, nakvynės, slidinėjimo bilietų (ski paso) ir maisto bei pramogų, taip pat, jei neturite savo įrangos, prisideda ir jos nuoma. Keliaujant slidinėti verta pasirinkti tinkamą laiką, kad pavyktų sutaupyti:

„Nakvynės ir ski pasų kainos priklauso ne tik nuo konkrečios šalies, bet ir nuo laiko, kada važiuojama slidinėti. Pats brangiausias, sezono piku laikomas metas – vasario vidurys. Ir ši kaina skaičiuojasi vienaip, kai keliauja 1-2 asmenys ir visai kitaip, kai keliauja visa šeima.“

REKLAMA

Kaip pavyzdį ji pateikia Austrijoje, Obertauern kurorte ski paso kainą sezono piko metu – 240 eurų penkioms dienoms, tuo tarpu Čekijoje tam pačiam laikui ji siekia 115 eurų. 

Turi patarimų kitiems

Kalbėdama apie slidinėjimo įrangą, moteris taip pat turi keletą patarimų, kurie padės lengviau dėliotis planus.

„Slidinėjimo įranga kainuoja tikrai brangiai. Tačiau naujos pirkti neverta, ypač vaikams, kurie auga ir amuniciją keisti tenka kas metus. Ieškokite naudotų skelbimuose, slidininkų grupėse. Jei slidinėti ketinate tik kartą per metus – labai verta pagalvoti apie įrangos nuoma, taip nelieka ir jos vežimosi problemos. Tačiau jei sugrįžę iš slidinėjimo atostogų planuojate leistis nuo kalniukų ir Lietuvoje – savo įrangą turėti gerokai patogiau“, – kalbėjo pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keliaujantiems su vaikais pravartu įsidėti ir rogutes – kai kurie kurortai turi specialias joms skirtas trasas, nuo kurių smagu nusileisti ne tik mažiesiems, bet ir suaugusiems. Ypač, jei planuojate kelionę patys, atsižvelkite ir į kitus dalykus, pavyzdžiui, ką veiksite užsidarius slidinėjimo trasos, nes daugelyje kurortų jos užsidaro nuo 16 valandos. Taip pat Vaiva keliaujantiems automobiliu rekomenduoja pasilikti kelionei daugiau laiko nei rodo žemėlapis – galimi neplanuoti kamščiai.

REKLAMA

Tiesa, pašnekovė neslepia, kad pigesnės slidinėjimo alternatyvos turi ir savų trūkumų, kurie kai kuriems gali nepatikti, nes kai kuriais atvejais nelieka tokio didelio komforto, o pažengusiems slidinėtojams šių kurortų trasos gali būti per daug lengvai įveikiamos.

„Pirmiausia – trasų nėra daug ir jos nėra ilgos, tai yra, tikėtis ekonominio kurorto su šimtais kilometrų įvairiausių trasų tikrai neverta. O pačios ilgiausios Čekijos, Slovakijos bei Lenkijos trasos siekia apie tris kilometrus. Palyginimui – Austrijoje galite leistis ir septynių kilometrų ilgio trasa.

Modernių krėslinių šildomų keltuvų nėra daug, tiesa, kai kurie kurortai išties jais gali pasigirti, taigi į dalį trasų kilsite paprastais bugeliukais, stovėdami ant žemės“, – pigesnių alternatyvų trūkumus vardijo Vaiva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų