• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiomis dienomis jau įprasta leistis į keliones automobiliu, lėktuvu ar laivu, tačiau ar sutiktumėte puspenktų metų tyrinėti atokiausius pasaulio kraštus gyvendami ir keliaudami burine jachta? Į tokią avantiūrą 2019 metų pabaigoje nėrė Simona Šoparaitė su mylimuoju Roku Babrausku, kurie perplaukė du vandenynus ir pažino ne vieną Pietų Amerikos ir Australijos kampelį.

33

Šiomis dienomis jau įprasta leistis į keliones automobiliu, lėktuvu ar laivu, tačiau ar sutiktumėte puspenktų metų tyrinėti atokiausius pasaulio kraštus gyvendami ir keliaudami burine jachta? Į tokią avantiūrą 2019 metų pabaigoje nėrė Simona Šoparaitė su mylimuoju Roku Babrausku, kurie perplaukė du vandenynus ir pažino ne vieną Pietų Amerikos ir Australijos kampelį.

REKLAMA

Simona atvira – puspenktų metų keliavimui niekas skirti neplanavo. Pora manė, jog vos mažiau nei porai metų išplauks su jahcta, pakeliaus ir sugrįš į Lietuvą.

Visgi, užsitęsus koronaviruso pandemijai, o vėliau likus įvairiems keliavimo ribojimams, planas pasikeitė. Pora skyrė keturis su puse metų pasaulio pažinimui.

Simona pasakojo, kad jie kelionės metu aplankė Kanarus, Žaliojo Kyšulio salas, Karibų salas, Kiurasao, Kolumbiją, Panamą, Prancūzijos Polineziją, Fidžį, Naująją Zelandiją, Vanuatu, Saliamono salas, Australiją.

REKLAMA
REKLAMA

Visais šiais įspūdžiais pora nuolatos dalijosi savo socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje „sv.starlight“, kurioje sekėjai galėjo matyti judviejų nuotykius.

REKLAMA

Keliavimas su namais

Nors įprasta girdėti apie kelionių mėgėjus tai, kad jie dažnai pasirenka įvairius viešbučius, apgyvendinimo paslaugas teikiančius namus ar stovyklavietes apsigyvenimui, visgi Simonai su Roku kilo kita mintis.

„Mes keliauti mėgome visuomet, Rokas buriavo Lietuvoje jau apie 10 metų. Kai susipažinome, jis ir mane užkrėtė, tad kartas nuo karto išsinuomodavome jachtas per atostogas.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmieji mūsų pasibandymai buvo Viduržemio jūroje. Dauguma praėjo sėkmingai, tad liko malonios patirties prisiminimas“, – pasakojo ji.

Pašnekovė kalbėjo, kad ilgainiui suprato, jog pasitelkiant jachtą, būtų galima pakeliauti ir daugiau bei ilgesnį laiką.

Ji pasakojo, kad labiausiai juodu žavėjo privalumas visuomet kartu su savimi turėti namus ir galėti pasirūpinti visais savo buitiniais poreikiais.

„Kelionės su jachta turi tokį privalumą, jog tu keliauji kartu su savo namais, o, kaip žinome, kelionėse tenka ieškotis vietų apsistoti, tad galimybė keliauti ir tuo pačiu būti namuose, atliepiančiuose pagrindinius poreikius, atrodė protingas pasirinkimas“, – atskleidė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip tarė – taip ir padarė. Pora burinę jachtą įsigijo Lansarotėje ir pradėjo savo puspenktų metų trukusias keliones.

Gyvenimas jachtoje

Turbūt daugeliui įdomu, kaip gali atrodyti kasdienis gyvenimas jachtoje, tad Simona praskleidė paslapties šydą ir papasakojo, kaip atrodė jųdviejų su Roku kasdienybė.

Moteris pasakojo, kad ši patirtis yra panaši į kelionių su kemperiu – galima daug pamatyti ir turėti savo namus visai šalia.

REKLAMA

„Visų pirma, gyvenimas nuo mums įprasto skiriasi tuo, kad tu kaip ir esi namuose, bet savo „kiemą“ nuolatos keiti“, – pirmąjį skirtumą išryškino Simona.

Ji pasakojo, kad taip pat ši patirtis yra išskirtinė dėl to, kad visais patogumais, kurie gyvenant bute ar name atrodo savaime suprantami, jachtoje tenka pasirūpinti patiems:

„Tokios kelionės metu turi turėti pakankamai įrangos energijai generuoti, gėlam vandeniui gaminti, o jeigu ji neveikia, tada turi ją susiremontuoti ir susitvarkyti pats, nes būni tokiose pasaulio vietose, kur meistro neišsikviesi.“

REKLAMA

Dar vienas išskirtinumas, kurį išryškino Simona – tokiu būdu keliaudamas negali turėti aiškaus plano, nes esi itin priklausomas nuo orų.

Užklupus audrai ar škvalui, pakitus vėjo krypčiai, per anksti prasidėjus uraganų sezonui, pora savo keliones turėdavo atidėti arba pakeisti jų kryptis.

Iššūkiai kelionėse

Pradėjus kalbėtis apie gyvenimo ir keliavimo jachta niuansus, Simona teigė, kad jų tikrai buvo. Pasak jos, pasitaikė ne viena situacija, kuri galėjo neprastai sugadinti nuotaiką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji kalbėjo, kad dėl to galėdavo ir nebūti ūpo, tačiau tekdavo išlikti lankstiems, mat reikdavo prisitaikyti prie situacijos.

„Mums buvo daug situacijų, kai planavome išplaukti, apsipirkome, susitvarkėme dokumentus, kad išvyktume iš šalies, ir kažkas iš įrangos sugedo, suplyšo burė ar nutrūko trosas“, – atviravo Simona.

Tokios situacijos nėra tokios retos, kaip galima pagalvoti. Pora suprato, kad kitaip nebus ir visada teks tvarkytis patiems.

REKLAMA

Ji taip pat prisiminė vieną situaciją, kurios metu ilgam teko užtrukti Panamoje: „Tikrai buvo toks atvejis, kai strigome keliems mėnesiams vienoje vietoje, nes remontas didelis, o tokioje šalyje, kaip Panama, stringa viskas, kas tik gali strigti.“

Pašnekovė tikino, kad tokiose situacijose aiškiai galima suprasti tai, kad niekas kitas tavimi nepasirūpins – tik tu pats.

REKLAMA

Ji pasakojo, kad tai juos išmokė kantrybės, lankstumo ir išeičių paieškos net ir tose situacijose, kur galbūt buvo sunku jų įžvelgti:

„Tokiu būdu keliaudamas tu atsiduri atokiausiose pasaulio vietose, kurios yra labai atokios ir jeigu ištiks sveikatos problemos ar techniniai iššūkiai – turėsi susitvarkyti pats. Yra tekę ir patiems vienas kitą paskiepyti, ir elektros instaliaciją jachtoje perdarinėti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastebėjimai apie išlaidas

Simona pasakojo, kad buvo atvejų, kuomet keliaujant jachta buvo galima sutaupyti pinigų, ir prisiminė situacijas, kuomet teko paišlaidauti.

„Kasdienybėje gyventi buvo pigiau nei gyvenant Lietuvoje, mieste, nes tu neturi kažkokių nuomos ar šildymo mokesčių.

Aišku, keliaudamas jachta tu daug investuoji į pačią transporto priemonę, nes ji turi aprūpinti kasdienybę ir svarbiausia – saugiai tave plukdyti per pasaulį“, – paaiškino ji.

REKLAMA

Tiesa, Simona pridėjo, jog taip pat buvo galima sutaupyti išlaidoms, skiriamoms maistui. Pasak jos, jiedu su Roku neretai patys žvejodavo ir valgydavo žuvį arba užsiimdavo mainais su vietiniais gyventojais.

„Kartais mes gaudavome maisto per mainus su vietiniais, nes jie galėdavo duoti daržovių, vaisių, o mes jiems pasiūlydavome drabužių, žvejybos ar higienos reikmenų, kurių jų kraštuose būdavo sunku įsigyti“, – apie bendradarbiavimą pasakojo ji.

REKLAMA

Visgi, daug lėšų jiems kainuodavo įvairūs biurokratiniai reikalai, leidimai įplaukti į vieną ar kitą šalį, muitinės ir aplinkosauginiai mokesčiai. Anot Simonos, kadangi buvo pandemija – šie procesai buvo dar labiau išbrangę.

Keliautų dar kartą

Paklausta apie tai, ar dar kartą kartotų šią avantiūrą – ilgalaikę kelionę su jachta – Simona atsakė, kad neabejotinai taip. Anot jos, tai – įdomus ir labai savitas keliavimo būdas.

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar tokią kelionę kartotumėte jau drąsiau, nes įgijome nemažai patirties ir bendravome su labai daug žmonių, keliaujančių tokiu pat būdu“, – paaiškino ji.

Būtent šis bendravimas su kitais, keliaujančiais jachtomis, porą išmokė ne vienos tokių kelionių subtilybės.

Ji pasakojo, kad sutikę keliautojus jiedu su Roku matydavo, kokios problemos ištinka kitus ir ką reikėtų visuomet turėti savo jachtoje, kokių įgūdžių įgyti.

„Mes jau žinome, kaip galima žymiai geriau pasiruošti tokiai kelionei. O ateityje, kas ten žino, galbūt pavyks šią avantiūrą pakartoti“, – šyptelėjo ir baigė pokalbį Simona.

Saunuoliai, bet siaip vargo vakariene...LOL
Čia tik daug pinigų turinčių žmonių gyvenimo būdas. Kiekvienam savo, bet man nuolat siūbuoti toj jachtoj kažkodėl nevilioja (net jei ir turėčiau daug pinigų) :)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų