Edinburgas, arba kitaip Dùn Èideann – Škotijos žemių sostinė. Įkurtas dar XII amžiuje Didžiosios Britanijos šiaurėje šalia Šiaurės jūros krantų, šiandien tai tėra septintas pagal dydį miestas D. Britanijoje. Visgi šiandien tai – itin svarbus prekybos ir finansų miestas, slepiantis savyje ne tik daugybę savo laimės išvykusių ieškoti lietuvių, bet ir didelį kultūrinį paveldą, dėl kurio atvyksta daugybė turistų ne tik iš užsienio, bet ir kitų Jungtinės Karalystės miestų.
Kada rekomenduojama vykti?
Vietiniai teigia, kad Edinburgas gražiausias visais metų laikais. Visgi geriausia vykti į Škotijos sostinę pavasarį ir rudenį, kai ne tiek daug turistų, o ir oras tuomet džiugina po atšiaurios žiemos – vidutiniškai apie 12 laipsnių šilumos. Tuomet daug džiaugiasi žalia spalva aplink bei gaiviu pavasario oru. Vasarą čia paprastai tebūna 18 laipsnių šilumos, todėl verčiau tokiu metų laiku vykti kur nors į pietus.
Kur apsistoti?
Kadangi Edirburgas yra vienas labiausiai lankomų miestų D. Britanijoje, čia galite rasti puikių nebrangių viešbučių ir hostelių. Taupantiems siūlau ieškoti nakvynės priemiestyje ar bent kiek toliau nuo centro – transporto sistema čia yra puiki, todėl didelių nepatogumų nesulauksite.
Hostelių mėgėjams – „budgetbackpackers“ (įsikūręs pačiame centre).
Viešasis transportas Edinburge
Didžioji Britanija garsėja savo viešojo transporto sistema. Kasdien tūkstančiai vietinių gyventojų (tiek Edinburgo, tiek iš aplinkinių miestelių) naudojasi miesto autobusais, todėl autobusu galite pasiekti bet kurį miesto tašką. Deja, turisto kortelės šis mietas neturi, tačiau už £3,20 Jūs galite įsigyti bilietą visai dienai. Vertėtų įsidėmėti, kad bilietai visai nakčiai (ne parai) kainuoja panašiai kaip ir dienai - £3.
Valgis ir gėrimai
Edinburge galima atrasti daugybę puikių kavinių ir restoranų, siūlančių išbandyti vietinę virtuvę už puikią kainą (juk čia ne Londonas). Apsilankykite Rose gatvėje bet kurioje škotiškoje aludėje (pub'e), kur rasite tikrų vietinių patiekalų. Čia rasite ir žinomų visoje šalyje prekybos tinklų ir vietinių mažų parduotuvėlių, kur galėsite įsigyti škotiškos virtuvės paveldo. Kainos, kaip ir minėjau, tikrai nesikandžioja – nors turbūt ir taip daugelis žino, kad Britanijoje maisto kainos dažnai yra mažesnės nei pas mus.
Išbandykite šiuos patiekalus:
Aberdeen – škotiška mėsos „duona“, kuri ankščiau buvo ruošiama žiemai. Nors tai vienas populiariausių patiekalų, sakoma, kad beliko labai nedaug virtuvės šefų, gebančių tinkamai pagaminti šį patiekalą.
Hotch-Poch – įdomus troškinys iš virtos tešlos, vištienos ar jautienos, bei įvairių daržovių.
Bannocks – sausainiai, pagaminti iš miežių ir avižų miltų, kepant juos ne orkaitėje, o keptuvėje. Šiandien vietiniai šiuos sausainius mielai valgo su sūriu.
Būtinai paragaukite viskio
Škotija garsėja viskiais taip pat, kaip vynais garsėja Bordo regionas Prancūzijoje. Niekas negali tiksliai pasakyti, kiek yra viskio daryklų, tačiau visi džiaugiasi kiekvienos jų išgaunamu skirtingo subtilaus skonio gėrimu. Būtinai užsukite į vieną iš pub'ų ir vietoj alaus pasimėgaukite šiuo gėrimu. Beje, tai puiki lauktuvių dovana iš šio miesto!