Ne vieno ir ne dviejų žmonių svajonė – dirbti nuolat keliaujant, nuolat atrandant naujus kraštus, salas, šalis ir sutikti daugybę šaunių keliaujančių žmonių. Tokį darbą jau dvejus metus dirba lietuvė Rasa Varnaitė su draugu ispanu Egoi Urkiza. Pora jau seniai paklausė Marko Tveno patarimo: „Po dvidešimties metų tu būsi labiau nusivylęs dėl to, ko nepadarei, nei dėl to ką padarei. Taigi atsikratyk pančių. Palik saugų uostą. Pagauk palankų vėją. Tyrinėk. Svajok. Atrask.“ – rašo kelionių tinklalapis makalius.lt.
Cala sa calobra, Mallorca
Šie jaunuoliai prieš porą metų kartu su Rasos tėčiu, kapitonu Andriumi Varnu per dvejus metus apiplaukė apink pasaulį jachta „Ragainė II“ ir toliau sėkmingai tęsia savo buriuotojų-kapitonų karjerą. Stengiasi tiek mokytis, išbandyti naujas technikas, tiek aplankyti naujus kraštus bei pailsėti.
Šių dviejų žmonių darbas – katamaranais plukdyti turistus Maljorkoje. Įsivaizduokite darbą Viduržiemio jūroje, kur nuolat šviečia saulė, turint galimybę nuolat maudytis, žvejoti, degintis, stebėti žvaigždes bei eiti į vakarėlius populiariausiuose Maljorkos kurortuose?
Žinoma, tai nėra apmokamas poilsis. Esant turistų grupei, jaunuoliai turi dirbti 24/7. Valdyti laivą, sudarinėti maršrutus, plukdyti turistus į krantą ir iš jo, prižiūrėti tvarką laive bei kartais gaminti. Pakankamai gerai susipažinę su vietiniais kurortais, laukiniais gamtos kampeliais bei buriavimo ypatumais salyne, Rasai ir Egoi suteikia turistų grupėms informacijos, rekomendacijų ir stengiasi sukurti malonią atmosferą laive. Tačiau laisvomis dienomis jie gali mėgautis didžiuliu viešbučiu ant vandens (katamaranas Lagoon 450 yra 14,5 metrų ilgio ir 8 metrų pločio, jame įrengti keturi miegamieji su atskirais tualetais bei dušais) bei nuspręsti, kur nori jį „priparkuoti“.
Rasa ir Egoi gavo šį darbą po sėkmingo katamaranų parplukdymo iš Karibų salų į Viduržiemio jūrą šių metų pavasarį. Jaunuoliai susidūrė su įvairiomis nepalankiomis oro sąlygomis, štormais, nes katamaraną į Maljorką reikėjo atplukdyti laiku, nors šie laivai visiškai nepritaikyti plaukiojimui per vandenyną, kadangi jie – „pavėjiniai laivai“. Taip pat nepritaikyti stipriems vėjams – jų kelionės metu pūtė netgi 53 mazgų priešpriešinis vėjas. Tačiau sėkminga kelionė, komunikabilumas bei patirtis nulėmė, kad pora gavo darbą visai vasarai Viduržiemio jūroje, ten yra pakviesti dirbti ir kitą vasarą bei ateityje planuoja plukdyti dar kelis katamaranus iš Prancūzijos.
Formentera
Ko reikia, norint dirbti tokį darbą?
Pirma – kapitono teisių, medicininės apžiūros dokumentų. Antra, būtina plaukiojimo, buriavimo bei švartavimosi patirtis. Plaukimas su šeimynine jachta aplink pasaulį bei patirtis įvairiomis oro sąlygomis šiai porai suteikė tikrai neįkainojamą patirtį, kurią jie panaudoja valdydami naujus laivus. Trečia – kantrybė bei stiprus psichologinis pasiruošimas bendrauti su skirtingais žmonėmis, klientais, nes dažniausiai jie savaitei tampa viena didele šeima, kurioje, žinoma, nuomonės gali išsiskirti. Ketvirta – kalbų mokėjimas. Jaunuoliai puikiai kalba anglų bei ispanų kalbomis, Rasa taip pat prireikus prisimena rusų kalbą.
Kas toliau? Rasa ir Egoi neprisiriša prie vienos vietos bei nuolat ieško naujų galimybių šiltuose kraštuose. Sužadėtiniai dar nesiruošia ramiam šeimyniniam gyvenimui ir ateityje norėtų įsigyti savo šeimyninę jachtą bei pasiekti dar neregėtus pasaulio kampelius. Juk į pasaulį žvelgiant iš jachtos jis atrodo visai kitaip.
Stebėti nuostabius saulėlydžius, maudytis bei nardyti, įsikurti prie negyvenamų salų, valgyti šviežiai pagautą žuvį, rugpjūtį stebėti meteoritų lietų, fotografuoti – štai kaip mylimas darbas su mylimu žmogumi gali virsti ištisomis atostogomis rojuje.