„Maistas, supakuotas ar suvyniotas į plastikines pakuotes gali tapti žalingas žmogaus organizmui. Pavojingiausia plastikiniuose induose ar pakuotėse laikyti riebų, rūgštų ir sūrų maistą, kadangi tai padidina plastiko patekimą į maistą“, – teigia mitybos specialistė Deimantė Rapalytė.
Poveikis sveikatai
Specialistė aiškina, kada maistas laikomas plastikinėse pakuotėse, mažos plastiko dalelės patenka į produktus, o tai gali sukelti daug rimtų sveikatos problemų.
„Lėtiniai uždegimai, vaisingumo problemos, antsvoris, diabetas ar onkologinės ligos – kietojo plastiko medžiagos gali sukelti šias ligas. Pastarosios veikia kaip hormonas, sintetinis estrogenas, kuris sutrikdo žmogaus hormoninę sistemą“, – sako Deimantė Rapalytė.
Taip pat plastikas ypač pavojingas kūdikiams ir mažiems vaikams. Pasak pašnekovės, dažnai galime išgirsti, kad iš prekybos buvo pašalinti buteliukai ar žaislai, įvežti iš Kinijos, kurie neatitiko saugaus plastiko reikalavimų.
Kokia išeitis?
Norint išvengti plastiko keliamos žalos sveikatai, specialistė pataria visada stengtis išimti maistą iš plastikinių pakuočių ir perdėti į stiklines ar kartonines pakuotes.
„Nelaikykite šiltai ar tiesioginiuose saulės spinduliuose vandens, kuris yra plastikiniuose buteliuose. Nešildykite plastikiniuose indeliuose maisto, ypač mikrobangų krosnelėje. Įsigykite stiklinį ar metalinį virdulį, nekaitinkite vandens plastikiniuose virduliuose“, – perspėja mitybos specialistė.
Žinoma, anot pašnekovės, ne visos plastikinės pakuotės yra vienodai žalingos, dažniausiai jos būna pažymėtos numeriukais, kurie atskleidžia plastiko sudėtį. Ant geriamo vandens buteliukų dažniausiai galima rasti numerį 1, ant pieno produktų pakuočių 2, o ant mėsos, aliejaus ar daržovių įpakavimų 3.
Mitybos specialistė perspėja, kad pavojingiausias plastikas yra pažymėtas 7, 3 ir 6 numeriais, o mažiausiai toksiški: 1, 2, 4, 5.