Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Neteikia tu giedorių , žmogų mirusį palydėti i paskutinę kelionę reikia tyliai ir ramiai .Ir kalbėti atsisveikinant nereikia jis juk nieko negirdi ir jam tas pats.O atėję palydėti žino viską apie mirusiji.Atlikai kas reikalinga ir viskas.
@Nkjoo O kodel mirusiu atminima reiktu slepti? O kodel negalima kalbeti? Jei negirdi tai kodel nepasirupinus sielos isganimu?
Man tas giedojimas senai nereikalingas. Ir taip zmogui netekus artimo sirdy skauda, o tos giesmes tik dar labiau graudina. Visi su skirtingais poziuriais zinoma. Apskritai islydeti mano poziuriu turi tik, patys artimiausi, tie, kurie mirusy pazinojo gyva ir palaike bendravima. Tie, kuriems jis tikrai buvo brangus. O kai prieina burys tu, kuriems mires zmogus nebuvo brangus, ziurek paskui ir skamba puse kaimo ar miesto kas daugiau verke,kas kokia prastesne gele kur padejo ir t.t. Ramybes reik artimiesiems netekus savu.
@. Nors tai yra labiau humanistinis ir desperatiškas mąstymas, tačiau reiktų atsižvelgti ir į mirusiojo gyvenimo perspektyvą. Galbūt jis/ji buvo bendraujantis ir brangino žmones? Laidotuvėse gali dalyvauti giedotojai, net jei jie nepažinojo mirusiojo asmeniškai. Jų dalyvavimas gali būti gilus atminimo įprasminimo gestas. Asmeniškai dalyvaudama atsisveikinimo ceremonijoje, giedotojai įnešė ramybės, paguodos ir susitelkimo jausmą. Ašarų nereikia bijoti laidotuvėse, nes tai yra natūrali emocinė reakcija, kuri padeda lengviau išreikšti jausmus ir susidoroti su skaudžiomis ar liūdnomis gyvenimo akimirkomis. Svarbu suprasti, kad ašaros nėra silpnumo ženklas. Jos gali būti išraiška mūsų pagarbos, meilės, dėkingumo ar prisiminimų mirusiojo atžvilgiu. Tuomet giedotojų balsai ir ištisinis giedojimas dažnai buvo nuviliantis, bet dabar jų dalyvavimas laidotuvėse ir gražūs balsai suteikia atsisveikinimui prasmės ir puošnumo.Suprantama, išskyrus tuos atvejus, kai velionis/ė nemėgo muzikos arba neturėjo prielankumo jai, arba gyveno tuštumoje, vienatvėje ar netgi jautė neapykantą giedotojams. Vis tik tikiuosi, kad gyvai ir gražiai atliekama muzika leidžia artimiesiems bent trumpam atitraukti nuo skausmo.
Taip, nes 70+ jau išreiškia mnorą, kad per jų laidotuves nebūtų giedorių. Jaunajai kartai turbūt iš viso pochujų tos laidotuvės
@Dijans Taip, labai nemėgstu giesmių, nemalonu, o jei atsisėdi netoli giedotojų, tai galva įskausta nepsakomai, jie tai dirba už pinigus, o visiems tai kankynė.
Pirmieji krikščionys giedojimais mirusiems neužsiiminėjo. Jie žinojo,kad nieko tuo nepakeisi. Čia pagoniško ritualo kaip raudojimas pakaitalas. Taigi tai tuščias dalykas.
@Arvydas O kur parasyta kad per laidotuves pirmieji krikscionys negiedojo? Slovinti Viespati giesmemis ir himnais priartinti Jo garbe buvo svarbu visur o taip pat palydint mirusius i pazadeta zeme. Pirmieji krikscionys ypac vertimo Senojo Testamento psalmes Giesmiu giesmeje.
Esate fantastiski. Dekoju uz mano giminaicio palydejima i amzinybe. Jusu programa buvo siuolaikiskai grazi. Neuzmirsime jusu! Patarimas tik islikite ir nepasiduokite pavyduoliu paistalams!
Manau kad nedings giedojimas ,tik keisis turinys.Man asmeniškai nepatinka tos religinio ir turinio giesmės, geriau patinka pasaulietinio žanro muzika ir dainavimas
@Pranas Gal dar ir su šokiais??
keičiasi. Ir tų giedotojų greitai tikrai nebereiks.
anksciau giedodavo 3 paras.......
@jo ir smirdedavo tada..
@minde Nesmirdėdavo. Tas kvapas būdavo salsvas, susimaišęs su parfino kvapu, ir eglišalių, nuo vainikų. Tiesiog Kalėdos...
@Senis O tavo artimieji seniau dare kitaip ,tai buvo tradicija . Ir žliumdavai kruvinom ašarom .
@minde Ir uostydavai ir liestavai , ko dar stebiesi .
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų