Latifah Franks yra 31 metų laidotuvių koordinatorė ir krematoriumo operatorė ir savo darbo dienos fragmentais dalijasi „TikTok“ paskyroje „ms.deathpositivitee“.
Ji save apibūdina kaip „paskutinę pagalbą teikiančią darbuotoją“, rašoma newsweek.com.
Jos vaizdo įrašuose rodomi kremuotų palaikų daiktai ir kalbama apie požiūrio į mirtį keitimą.
Paaiškino, ką randa
Viename vaizdo įraše, kuris ypač patraukė dėmesį, rodoma dėžutė su saugomais širdies stimuliatoriais, kurie buvo išimti iš mirusiojo prieš kremavimą.
„Įsivaizduokite, kad iš niekur nieko išgirstate šį sprogstantį stimuliatoriaus garsą, kai esate krematoriume vieni“, – vaizdo įraše rašė Franks. „Tai nutiko man ir sekundei mane išgąsdino“.
Franks sakė „Newsweek“: „Širdies stimuliatoriaus dėžutė yra krematoriumo viduje. Širdies stimuliatoriai sprogsta „kremavimo mašinos“ viduje, jei jie nebūna išimti prieš pradedant kremavimo procesą.“
Ji paaiškino, kad išėmus juos pasiima medicininių implantų perdirbimo įmonė.
Internautai stebėjosi
Vienas vaizdo įrašo žiūrovas „TikTok“ juokavo: „Kaip žmogus, turintis širdies stimuliatorių, tai mane prajuokino, nes manau, kad tai yra paskutinis blogo elgesio taškas.“
Kituose vaizdo įrašuose Franks dalijasi atradimais, kuriuos randa kremuotuose palaikuose, kuriuose paprastai randama kitų medicininių implantų.
„Dažniausiai randame klubo sąnario, kelio sąnario ir dantų implantus“, – paaiškino Franks.
„Kartais randu po operacijų paliktų sąvaržų. Dažniausiai atrandu metalinius daiktus, kurie nesudegė kremavimo proceso metu“.
Nori supažindinti visuomenę
Franks sakė, kad dalijimasis savo darbu „TikTok“ leidžia žmonėms susipažinti su retai aptariama karjera.
„Dalinuosi šiek tiek savo darbo „TikTok“, kad tokie žmonės kaip aš, kurie domisi kremavimu ir laidojimo paslaugomis, gautų informacijos“, – paaiškino ji.
Šiuo metu Franks siekia įgyti morgorologijos mokslų diplomą ir tikisi, kad mirties tema taps atviresnė.
„Po to, kai būdama 10 metų praradau mamą, pradėjau domėtis, kaip daugiau sužinoti apie gyvenimo pabaigos procesą“, – sakė ji. „Tai paskatino mane šešerius metus dirbti hospise.“
Dabar dirbdama laidojimo ir kremavimo paslaugų srityje, Franks mano, kad pozityvus požiūris į mirtį yra svarbu visuomenei:
„Teigiamas požiūris į mirtį yra tarsi savaime suprantamas“, – sakė ji.
„Tai reiškia, kad aš pasirinkau teigiamą požiūrį į mirtį. Noriu, kad žmonės normalizuotų kalbėjimą apie mirtį. Tai gyvenimo dalis, kurią visi turime patirti – leiskite sveikai pasikalbėti apie savo norus, užuot palikę tai išsiaiškinti artimiesiems.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!