• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kurtuvėnų regioninio parko lankytojams siūloma dar viena pramoga — kroketas. Atstatydama Kurtuvėnų dvaro pastatus parko direkcija atkūrė ir čia buvusią kroketo aikštelę, kurioje grafai Pliateriai su savo svečiais mėgavosi aristokratiškuoju žaidimu. Užvakar Kurtuvėnuose surengtų parodomųjų kroketo varžybų dalyviai įsitikino — šį smagų žaidimą gali žaisti kiekvienas.

REKLAMA
REKLAMA

Žaisti išmoko savo sodyboje

„Sodyboje yra daug laisvo ploto ir bandėme su namiškiais, kai atvyksta svečiai, užsiimti aktyviu poilsiu gamtoje, o ne sėdėti prie stalo“— sakė šiaulietis dizaineris ir kroketo žinovas Remigijus Bielskis, pakviestas pamokyti šio tradicinio britų žaidimo.

REKLAMA

Su draugais pamėgęs žaisti kroketą, petankę ir golfą, pastarojo Remigijus atsisakė, nes kelis kartus pradaužė namo stogą. „Petankę profesionaliai žaidžiame, dalyvaujame ir Lietuvos čempionatuose, ir tarptautinėse varžybose — įkūrėme petankės sporto klubą “Šiauliai“,— šypsojosi pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA

Kroketo sporto klubo šiaulietis kol kas neįkūrė, bet mano, kad tai — toks pat azartiškas ir smagus žaidimas.

Žaisti kroketą atkurtoje aikštelėje Kurtuvėnuose ypač įdomu, nes šis aristokratiškas žaidimas čia buvo mėgiamas paskutiniųjų Kurtuvėnų dvaro valdytojų grafų Pliaterių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galima kenkti priešininkams

„Žaidimo principas — paprastas“, — aiškino žinovas. Į komandas pasiskirstę žaidėjai muša kamuolius pro vartelius, kol įveikiami visi aikštelėje išdėlioti varteliai.

Tai — demokratiškas žaidimas. Kroketo turnyrai organizuojami pagal pagal įvairias taisykles, o vartelių skaičius pasirenkamas nuo 6 iki 12. Vienu metu aikštelėje gali žaisti nuo 2 iki 6 komandų.

REKLAMA

Iš vielos ar medžio pagaminti varteliai pievelėje sustatomi specialia tvarka. Pradžioje ir gale pastatomi papildomi varteliai, o už jų — lazdelė, į kurią būtina pataikyti, pravarius pro paskutinius vartelius. Pasirinkę atitinkamos spalvos kamuoliuką žaidėjai jį turi pervaryti pro visus vartelius pagal laikrodžio rodyklę. Kamuoliai mušami specialiais plaktukais. Po kiekvieno smūgio, priešininko eilė mušti. Laimi tas, kuris pravaro kamuoliuką pro visos vartelius ir pataiko į lazdelę, įsmeigtą paskutinių vartelių gale.

REKLAMA

„Galima kenkti priešininkams. Jeigu pataikai į kitos komandos kamuolį, gauni papildomų ėjimų arba numuši priešininko kamuolį į lankas, o šis po to turi kamuolį atsimušinėti į aikštelę, kad galėtų žaisti toliau. Tokie numušinėjimai sukuria žaidimo intrigą“,— mokė R. Bielskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mažoje aikštelėje žaisti įdomiau

Nors kroketo taisyklėse nurodyta, kad aikštelė turi būti 30 metrų ilgio ir 15 metrų pločio, pasak Remigijaus, įmanoma įsitekti ir kur kas mažesnėje — daugiau kamuolių koncentruojasi vienoje vietoje, žaisti darosi įdomiau.

Pavyzdžiui, 6 vartelių žaidimas susideda iš kelių ratų ir žaidžiamas 2— 3 valandas. Jeigu susirenka azartiški dalyviai, žaidimas būna spartesnis, jei norima pasišnekučiuoti — lėtesnis.

REKLAMA

Kroketas dvare (nuotr.siauliukrastas.lt) (nuotr. Balsas.lt)Kroketas dvare (nuotr.siauliukrastas.lt) (nuotr. Balsas.lt)

„Kroketo žaidėjui reikia taiklios rankos, geros orientacijos ir sugebėjimo paskaičiuoti, kad mušdamas kamuolį iš 5 ar 10 metrų pataikytų į mažus vartelius“,— sakė R. Bielskis.

REKLAMA

Į kroketo įrankių lagaminėlį įeina plaktukai, kamuoliai, varteliai ir kitos priemonės. Žaidimas šiek tiek primena golfą bei biliardą. Pagal senas aristokratiškas tradicijas žaidėjams aikštelėje siūloma apsirengti baltais drabužiais.

Kroketas — daugiau nei žaidimas, nes galima puikiai praleisti laiką gryname ore ir bendrauti su draugais!

Irena Budrienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų