Moteris paaiškino, kokių yra veiksmingų būdų kurklių naikinimui.
Naikina viską savo kelyje
Pokalbio metu D. Mačiuitienė paaiškino, kodėl sodininkų daržuose šis kenkėjas yra toks nepageidaujamas „svečias“. Ji tikino, kad kurkliai gali stipriai pakenkti auginamų uogų ar daržovių kokybei.
„Pagrinde kurkliai kenkia, nes nugraužia visų augalų šaknis. Jeigu tai būtų šakniavaisinės daržovės, tai pakenkia jų kokybei, nes jie gyvena 10-15 cm gylyje nuo žemės paviršiaus ir lieka pusė morkos ar nugraužtas burokėlis.
Būna, kad jie ir šiltnamyje praeina, tada krenta pomidorai, braškės. Iš esmės, ten, kur jie praeina – visas derlius krinta“, – apie kenkėjus pasakojo konsultantė.
Ji pridėjo, kad taip pat kurkliai gali „pasimėgauti“ ir sode auginamais medžiais. Tad pastebėjus pirmuosius džiūvimo signalus – reikėtų atkreipti dėmesį:
„Medelius kurkliai irgi labai mėgsta. Tai dažniausiai, jeigu medelis pradeda džiūti, tai rekomenduojame pasižiūrėti, ar nėra skylių aplink medelį.
Jeigu jos yra, o vakarais išgirstate kurkimą, kurio labai bijo mūsų moteriškės, tai išduoda, kad tose vietose lankosi kurkliai. O jie kurkia, kai poruojasi. Taip patinas kviečia patelę ir tuomet jie dauginasi.“
Kurklių naikinimo priemonės
Moteris pastebėjo, kad paskutiniu metu kurklių sodininkų daržuose stipriai padaugėjo. Dėl to ji pasidalijo keliais būdais, kaip susidoroti su kenkėjais.
„Viena iš natūralių priemonių, kaip žmogus gali sunaikinti kurklius, yra į 10-ies litrų talpą su vandeniu supilti aliejaus stiklinę.
Tada tą skystį supilti į lovelius, kur yra kurkliai. Tai čia tokia mechaninė kurklių gaudymo priemonė“, – apie natūralų metodą pasakojo moteris.
Dar viena priemonė – nematodai. Moteris pasakojo, kad nors ši priemonė brangi, tačiau ji tikrai veiksminga:
„Būtų tokie nematodai iš biologinių priemonių. Tai – tikras kovotojas su kurkliais. Tai pats veiksmingiausias, tačiau ir brangiausias būdas rinkoje kurklių naikinimui.
Tada tuos nematodus reikia paskleisti ant dirvos paviršiaus, jie suranda kurklius, įsiskverbia ir sunaikina juos. Jų maistas yra kurkliai.“
Taip pat moteris pastebėjo, kad kurklių dažnai atsiranda dėl kurmių naikinimo. Pasak jos, žmonės naikindami kurmius neretai gali užšokti „nuo vilko ant meškos“:
„Dar ką klientams akcentuojame, kad masiškai nenaikintų kurmių. Jie išsinaikina kurmius ir tada turi dar masiškesnę problemą už kurmius – kurklius.
Kurmiai juk maitinasi kurkliais, tad rekomenduojame, jeigu neverčia augalų, medelių, agurkų, kad žmonės tik išlygintų kurmiarausį ir leistų kurmiams suvalgyti grambuolius ar kurklius. Tai pagrindinis jų maistas.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!