• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Širdies sveikata – vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių ilgą ir kokybišką gyvenimą. Tai priklauso ne tik nuo genetikos, bet ir nuo gyvenimo būdo, mitybos įpročių bei gebėjimo valdyti stresą.

Širdies sveikata – vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių ilgą ir kokybišką gyvenimą. Tai priklauso ne tik nuo genetikos, bet ir nuo gyvenimo būdo, mitybos įpročių bei gebėjimo valdyti stresą.

REKLAMA

Budinčios „Benu“ vaistinės vedėja vaistininkė Inga Norkienė su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais dalinasi patarimais, kaip palaikyti tinkamą širdies sveikatą.

Širdies veiklai įtakos turi genetiniai faktoriai. Jei šeimoje yra buvę širdies ligų atvejų, tikėtina, kad ši rizika gali persiduoti ir kitoms kartoms. Širdies ligų rizika didėja, jei tėvai ar artimi giminaičiai susidūrė su kardiologinėmis problemomis.

Tačiau paveldimumas nėra vienintelis veiksnys, lemiantis širdies sveikatą. „Tinkamas darbo ir poilsio režimas, fizinis aktyvumas ir subalansuota mityba gali ženkliai sumažinti riziką susirgti širdies ligomis, net jei genetinė predispozicija yra nepalanki“, – teigia vaistininkė.

REKLAMA
REKLAMA

Kiekvienas asmuo, norintis išlaikyti sveiką širdį, turėtų skirti laiko fiziniam aktyvumui. Vaistininkė rekomenduoja per savaitę bent 150 minučių užsiimti fizine veikla. Tai gali būti bet koks aktyvumas – nuo vaikščiojimo iki sporto.

REKLAMA

Fizinis aktyvumas padeda išlaikyti normalų kūno svorį, gerina kraujotaką, mažina cholesterolio lygį kraujyje ir stiprina širdies raumenį. Sėslus gyvenimo būdas yra vienas iš didžiausių širdies ligų rizikos veiksnių, todėl svarbu į kasdienę rutiną įtraukti kuo daugiau judėjimo.

Mitybos svarba širdies sveikatai

Tinkama mityba – esminė sveikos širdies sąlyga. „Netinkamas mitybos režimas ir antsvoris didina riziką susirgti įvairiomis lėtinėmis ligomis, tarp jų – ir širdies bei kraujagyslių ligomis“, – pabrėžia vaistininkė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji rekomenduoja vengti sočiųjų ir hidrintų riebalų, tokių kaip margarinas, palmių aliejus, riebių padažų ir majonezo. Šie produktai sunkiai pasisavinami organizme, prisideda prie cholesterolio lygio didėjimo ir kraujospūdžio kilimo, o tai yra tiesioginė grėsmė širdies sveikatai.

Vaistininkė pataria į mitybą įtraukti jūrinės kilmės produktus, kurie yra praturtinti omega-3 riebiosiomis rūgštimis, taip pat vartoti vaisius ir daržoves, turinčius daug antioksidantų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Omega-3 rūgštys yra itin svarbios širdies sveikatai, nes jos mažina uždegimus organizme, reguliuoja kraujospūdį ir cholesterolio lygį kraujyje. Be to, svarbu naudoti nesotieji riebalai, tokie kaip augaliniai aliejai, kurie taip pat prisideda prie geros širdies veiklos.

Streso valdymas – būtinas širdies sveikatos palaikymui

Vaistininkė I. Norkienė akcentuoja, kad stresas yra vienas reikšmingiausių širdies ligų rizikos veiksnių. Lėtinis, ilgalaikis stresas sukelia nuolatinę organizmo kovinę parengtį, kai širdis plaka tankiau, o kraujospūdis išlieka aukštesnis.

REKLAMA

Toks nuolatinis kraujospūdžio kilimas gali sutrikdyti kraujotaką ir padidinti insulto ar širdies smūgio riziką. Todėl labai svarbu išmokti valdyti stresą, rasti būdus atsipalaiduoti ir išlaikyti psichinę sveikatą.

Kasdienėje mityboje būtina užtikrinti pakankamą skaidulų, omega-3 riebiųjų rūgščių bei vitaminų kiekį. Skaidulos padeda reguliuoti virškinimą ir mažina cholesterolio kiekį kraujyje, o tai yra svarbu širdies sveikatai. Omega-3 riebiosios rūgštys, randamos riešutuose, sėklose ir žuvyje, yra nepakeičiamos norint išlaikyti sveiką širdies ir kraujagyslių sistemą.

REKLAMA

Norkienė taip pat pabrėžia, kad diabetu sergantiems žmonėms ypač svarbu užtikrinti reikiamą D ir B grupės vitaminų kiekį. Šie vitaminai ne tik padeda palaikyti bendrą sveikatą, bet ir yra svarbūs širdies bei kraujagyslių ligų prevencijai.

Vaistininkė Inga Norkienė atkreipia dėmesį, kad širdies sveikata priklauso nuo daugybės faktorių, ir kiekvienas iš jų yra svarbus. Tinkama mityba, pakankamas fizinis aktyvumas, streso valdymas ir genetikos supratimas gali padėti išlaikyti širdį sveiką ir sumažinti širdies ligų riziką. Rūpindamiesi savo širdimi kasdien, mes investuojame į savo sveikatą ir gyvenimo kokybę ateityje.

Na tai ką išmesti? Prirašėt apie širdį - negi ją mest? Į kurį konteinerį? Anyraštė kaip visada - per tris kilometrus nuo teksto. Fui.
Rašot kažkokius paistalus. Pripylėt vandens, o esmės jokios. Pasirašykit pradžioje juodraštį, pati suraskite esmę ir konkretumą, o tada rašykite. Nesąmonė
kelintąkart tą patį
kelintąkart tą patį
jo,vaistininkių-verslininkių mes labai klausom...kur išmesit,ateisim prie koneteinerių,perduosim,kam reikia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų