Kristina pasidalijo jai nutikusia situacija ir patarė, kaip elgtis susidūrus su sukčiais.
Kreipėsi į policiją
Socialiniame tinkle „Facebook“, grupėje „NEPATIKIMI ASMENYS“ Kristina papasakojo, su kokia sukčių ataka susidūrė.
Skambinęs asmuo prisistatė policijos pareigūnu, dėl to ji po skambučio dėl informacijos patikrinimo susisiekė su Vilniaus vyriausiuoju policijos komisariatu.
„Man „policijos pareigūnas“ skambino. Kalbėjo lietuviškai. Pasakė, kad gavo informaciją iš banko, kad toks ir toks asmuo nori paimt kreditą. Klausė, ar pažįstu ir daviau įgaliojimą. Nedaviau. Sako, tada reiks rašyti pareiškimą pagal tokį ir tokį straipsnį, pokalbis bus įrašytas. Kol vyks tyrimas, niekam nieko negaliu sakyti. Sakau, tai aš atvažiuosiu į komisariatą. Susakė vardą, pavardę, Vilniaus komisariatą Nr. 5 ir adresą, bei kada atvykti.
Įtariau, kad sukčiai, bet pasidomėjau duota informacija: duotas adresas buvo Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato. Paskambinau paklausti, ar toks pareigūnas dirba. Tikrai dirba ir tokiame skyriuje, iš kurio prisistatė, tik kitu adresu. Telefonas, iš kurio man skambinta, yra ne jo. Davė jo kontaktus, kad pasitikslinčiau, skambino jis man ar ne. Pasiskambinau. Man neskambino. Jo vardu ir pavarde naudojasi sukčiai.
Atsargiai! Telefonu nieko nepildykit, net jei girdėjote tokį pareigūną (išgirdus pažįstamą pavardę, kritinis mąstymas gali įsijungti pavėluotai). Tarkitės susitikti komisariate. Taip turėsite laiko nurimti, blaiviai mąstyti ir pasitikrinti informaciją“, – įraše rašė Kristina.
Policijos komentaras
Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja ir ši patvirtino, kad Kristina tikrai kreipėsi į policiją, norėdama išsiaiškinti, ar skambutis buvo apgaulingas.
„Taip, jau kurį laiką pastebimas toks sukčiavimo būdas, kai sukčiai prisitato policijos pareigūnais. Labai džiugu, kad moteris nepasidavė emocijai, kritiškai įvertino visas aplinkybes ir patikrino visą informaciją“, – atsakymą pateikė atstovė.
Taip pat J. Samorokovskaja pridėjo, kad labai svarbu gyventojams žinoti pagrindines taisykles, kurios gali padėti išvengti sukčiavimo pinklių.
Ypač paskutiniu metu suaktyvėjus sukčių atakoms, gyventojai turi pasistengti išlikti budrūs ir nepasitikėti nepažįstamų asmenų skambučiais ar žinutėmis.
„Pagrindinės taisyklės, kurias turėtų įsidėmėti gyventojai, nenorintys pakliūti į sukčių pinkles:
- Policija niekada neprašo telefonu atskleisti asmens kodo ar kitų asmeninių ar jautrių duomenų.
- Jei kyla įtarimų, visada patikrinkite informaciją oficialiais kanalais arba kreipkitės www.epolicija.lt
- Kritiškai vertinkite nepažįstamų asmenų skambučius ir prašymus.
- Būkite budrūs, saugokite savo duomenis ir dalinkitės šia žinute su artimaisiais!
- Jei sulaukėte įtartinų skambučių, praneškite apie tai mums, Jūsų budrumas gali apsaugoti ir kitus nuo sukčių“, – pridėjo atstovė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Jie jau savo atgyveno ,tapo lengvai perimami ,perklausomi net terčios klasės belei kokio mokinuko ,atsisiuntus tam reikalingą programą