35-erių Nick Prosser dirbo valdytoju „Old Rectory Hotel“ viešbutyje Llangattock kaime, Velse. Kovo 23 dieną darbe jis pasijuto blogai.
Defibriliatorius, kurį turėjo netoliese esanti užeiga, pasak viešbučio darbuotojų, kaip tyčia tuo metu neveikė. Į įvykio vietą buvo išsiųstas greitosios medicinos pagalbos automobilis, tačiau Nicko išgelbėti nepavyko, rašo mirror.co.uk.
Paliko žmoną ir keturis vaikus
Jis paliko žmoną Kayleigh ir keturis vaikus ‒ Lily (14), Romeo (8) ir septynerių metų dvynius Freddie ir Fia-Rae. Viešbučio vadovo padėjėja Kallie Mole sakė, kad kraujo krešulio priežastis nežinoma.
Ji papasakojo, kaip Senosios klebonijos darbuotojai palaikė Kayleigh, kuri taip pat dirba viešbutyje.
„Nickas čia dirbo penkerius metus, o paskutinius dvejus buvo viešbučio valdytojas. Pradėjo dirbdamas naktiniu durininku ir kilo karjeros laiptais. Tiesą sakant, buvo nuostabu dirbti su juo. Jis pakeldavo nuotaiką ir niekada nebuvo nuobodu.
Jis visada buvo kolektyvo siela ir pirmasis, kuris puldavo padėti, jei kam nors to reikėdavo. Mes visi jį vadinome švelniu milžinu, nes jis buvo labai aukštas žmogus, nuostabi asmenybė.
Kai reikėdavo, jis būdavo rimtas, bet su savo „šeima“, kaip mes vieni kitus vadiname, jis buvo linksmas. Per Kalėdas jis apsirengė ponia Claus ir nekantravo visiems pasirodyti“, ‒ pasakojo ji.
Vyriausioji kambarių tvarkytoja Kirsty Williams sakė, kad Nickui buvo svarbu, jog svečiai ir darbuotojai būtų geros nuotaikos. Ji prisiminė, kaip jis pasirūpino, kad vienas kolega namuose turėtų pakankamai maisto atsargų, kai šis susirgo Covid-19.
„Jis kartais dirbdavo 100 valandų per savaitę. Jis buvo mūsų bendruomenės širdis. Kai kurie žmonės pasilikdavo čia dirbti tik todėl, kad viešbučiui vadovavo Nickas“, – sakė Kallie.
Nickas buvo šeimos žmogus, mėgęs leisti laiką su savo vaikais. Kallie pridūrė: „Jis buvo išprotėjęs dėl Formulės 1. Šiais metais jis ketino nuvežti Fredį ir Romeo į Silverstouną. Tai buvo pirmas kartas, kai jis turėjo galimybę įsigyti bilietus“.
Kokie ženklai išduoda kraujo krešulius?
Kraujo krešulius gali sukelti daugybė veiksnių. Kai kuriais atvejais jie gali būti labai pavojingi. Iš tiesų, jūsų kojose yra požymių, kurie turėtų jus paskatinti kreiptis į gydytoją ar kviesti greitąją medicinos pagalbą.
Krešėjimas yra normalus reiškinys, tačiau krešuliai gali tapti pavojingi, kai jie patys neištirpsta. Susidarę krešuliai gali nukeliauti į kitas kūno dalis ir stipriai pakenkti. Kai kurie rizikos veiksniai žmonėms kelia didesnį kraujo krešulių susidarymo pavojų. Jei nerimaujate, atkreipkite dėmesį į šiuos ženklus.
„Guy's and St Thomas' NHS Foundation Trust“ paaiškina: „GVT (giliųjų venų trombozė) yra kraujo krešulys, susidaręs vienoje iš giliųjų kraujagyslių. Paprastai tai atsitinka kojoje arba dubenyje.
Pats savaime jis nekelia pavojaus gyvybei, tačiau kartais kraujo krešulys gali atsiskirti ir nukeliauti į plaučius. Tai vadinama plaučių embolija (PE) ir tai gali būti labai rimta“.
Kraujo krešulio simptomai kojose
„Trust“ teigia, jog kilus įtarimui kad jums GVT, turėtumėte skubiai kreiptis į šeimos gydytoją arba kviesti greitąją pagalbą. Kraujo krešulio simptomai yra kojos skausmas, kojos patinimas arba šilta ar pakitusi kojos oda.
Be to, turėtumėte kreiptis į ligoninės priimamąjį, jei atsirado GVT simptomų, kankina dusulys, krūtinės, nugaros ar šonkaulių skausmas, kuris stiprėja įkvepiant arba atsikosėjate krauju.
„NHS Trust“ teigia: „Tai gali būti PE (plaučių embolija) ‒ kraujo krešulys nukeliavo į jūsų plaučius. Tai gali kelti pavojų gyvybei, todėl būtinas neatidėliotinas gydymas“.
Dėl sutrikusios kraujotakos gali būti pažeistas plaučių audinys, o nepakankamas deguonies kiekis kraujyje taip pat gali pakenkti kitiems kūno organams.
NHS sako: „Jei gydytojas mano, kad jums GVT, per 24 valandas turite būti nukreiptas į ligoninę ultragarsiniam tyrimui, kuris parodys, ar kraujas vena teka normaliai. Jums taip pat gali būti atlikta venos rentgeno nuotrauka (venograma) kad nustatytų kurioje vietoje yra kraujo krešulys“.
Kraujo krešuliai (nuotr. 123rf.com)Gali sukelti net mirtį
Johnso Hopkinso universitetas sako: „Plaučių emboliją (PE) dažnai sunku diagnozuoti, nes PE simptomai yra labai panašūs į daugelio kitų būklių ir ligų simptomus“. Teigiama, kad PE, ypač didelis krešulys ar daug mažesnių krešulių, gali greitai sukelti rimtų gyvybei pavojingų problemų ir net mirtį.
Gydant PE dažnai naudojami antikoaguliantai arba kraują skystinantys vaistai. „Stop the Clot“ teigia: „Pirmas ir svarbiausias dalykas, kurį galite padaryti, kad apsisaugotumėte nuo gyvybei pavojingo kraujo krešulio, yra sužinoti, ar jums gresia pavojus, rašo express.co.uk
Teigiama, kad kai kurie dažniausiai pasitaikantys kraujo krešulių rizikos veiksniai yra hospitalizacija, didelė operacija, nėštumas ir per ilgas sėdėjimas, ypač sukryžiavus kojas. Uždegiminės ligos, tokios kaip Krono liga ar reumatoidinis artritas gali padidinti krešulių riziką“.
Yra keletas veiksmų, kurių galite imtis, kad sumažintumėte riziką. Pavyzdžiui, NHS teigia, kad turėtumėte gerti daug vandens, kad išvengtumėte dehidratacijos, kuri padidina riziką susidaryti krešuliui.