• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl COVID-19 pasaulyje sukeltos situacijos, Lietuvoje vis atšaukiamos arba atidedamos vestuvių šventės, kurios paliečia ne vienetus, o dešimtis šioje srityje anksčiau pelningai veikusių verslų. Kol vieni kantriai laukia, kol viskas pasibaigs ir verslas vėl grįš į normalias vėžes, kiti baiminasi, jog išgyventi šią krizę gali būti labai sunku.

Dėl COVID-19 pasaulyje sukeltos situacijos, Lietuvoje vis atšaukiamos arba atidedamos vestuvių šventės, kurios paliečia ne vienetus, o dešimtis šioje srityje anksčiau pelningai veikusių verslų. Kol vieni kantriai laukia, kol viskas pasibaigs ir verslas vėl grįš į normalias vėžes, kiti baiminasi, jog išgyventi šią krizę gali būti labai sunku.

REKLAMA

„Jeigu daugeliu atveju gali turėti planą A, B ar C, tai šiuo metu nėra jokio plano. Nežinome, kas bus rytoj, o tai labai neramina,“ – teigė renginių ir tame tarpe vestuvių vedėjas Tadas Rimgaila.

Žinomas vyras įsitikinęs, jog vestuvių verslo nuostoliai nėra išimtis pasaulinės pandemijos akivaizdoje. Gražiausia gyvenimo šventė ne retai būna pradedama planuoti dar prieš metus iki renginio, o šiuo metu visos šventės masiškai atšaukinėjamos, keliamos į kitus metus. Čia iškyla kita problema – net ir perkėlus šventę pora negali būti užtikrinta, kad šventė tikrai įvyks.

T. Rimgaila teigia, jog žiūrint iš renginių – vestuvių vedėjo perspektyvos, situacija taip pat neatrodo paprasta. Kaip ir kitiems verslams, gresia pavojus suplanuotoms pajamoms, kurias uždirbus per vasarą gyvenama iki kitų metų, rašoma pranešime spaudai. 

REKLAMA
REKLAMA

Įsipareigojimai tiekėjams su nuliu pajamų

Ne mažiau sudėtinga situacija klostosi ir vestuvių mados versle. „DIVA“ studijos bendrasavininkė Agnė Martinkėnė teigia, jog net būnant rinkos lyderiais negali būti tikras dėl išgyvenimo. Gegužės mėnesio vestuvės įmonėje atšauktos arba perkeltos kitoms datoms. Kas studiją palieka su nuliu pajamų tačiau su dideliais įsipareigojimais tiekėjams.

REKLAMA

„Karantino metu, vyraujat griežtiems apribojimams, savo veiklą buvome visiškai sustabdę. Patyrėme milžiniškų nuostolių, nes kovo ir balandžio mėnesiai yra vieni iš pagrindinių susirinkti visų metų pardavimus. Būtent šiuo metu didžiausias nuotakų skaičius išsirenka ir užsisako sau sukneles vasarai,“ – teigė A. Martinkėnė.

Anot vestuvių mados studijos bendrasavininkės, ši pandemija ypatingai sujaukė jaunųjų, gyvenančių užsienyje, planus. Emigrantų poros neturi galimybės grįžti ir surengti net nedidelės šventės, o nuotakos, nusipirkusios sukneles, turi kuom apsirengti, bet neturi jokių tikimybių, kad išsvajota šventė iš vis įvyks.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, sušvelninus karantino apribojimus, nuotakos po truputėlį sugrįžta ir vėl dairosi suknelių savo šventėms. „DIVA“ studijos savininkė teigia, jog šventės korona viruso akivaizdoje bus ženkliai mažesnės, todėl mažės ir biudžetai, skirti vestuvėms organizuoti. „Norint išsilaikyti šiuo sunkiu laikotarpiu teks imtis įvairių priemonių: kad ir daryti didelius, neplanuotus ir tokiam metų laikui visiškai neplanuotus išpardavimus“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Emigrantams vestuvių teks palaukti

Ne paslaptis, jog vieną vestuvių šventę vidutiniškai kuria apie 15 skirtingų paslaugų tiekėjų – vestuvių planuotojai, fotografai, maisto tiekėjai, aprangos studijos, grožio meistrai ir t.t. Tad masinis švenčių atšaukimas ar perkėlimas asmeniškai paliečia ne vieną dešimtį verslų.

Vestuvių planuotojos Kamilė Šimkaitienė ir Lina Dabašinskaitė teigia, kad jų komanda kaip ir visi kiti su vestuvių šventėmis susiję verslai yra itin skaudžiai paliesti pandemijos. Vestuvių planuotojos tvirtina, jog būtent šiemet tarp užsakymų buvo kaip niekad daug tarptautinių variantų, kai poros arba gyvena užsienyje ir nori tuoktis Lietuvoje, arba savo vestuves planuoja užsienyje.

REKLAMA

Tiek jaunieji, tiek svečiai į šventę turėtų suplūsti iš skirtingų Europos kampelių, todėl dabar galimybės kelti tokias šventes yra itin apribotos. Anot jų, Lietuvoje kol kas matomos labai neblogos prognozės švenčių klausimu, bet to negalima pasakyti apie kitas užsienio šalis.

„Dar mažiau aiški situacija klostosi su šventėmis, kurios turėjo vykti užsienio šalyse. Šio sezono metu turėjome vykdyti vienas vestuves Italijoje, kitas Prancūzijoje, tačiau ten koronos virusas itin paplitęs ir nelieka jokių prošvaisčių šiemet susituokti. Taip pat teko girdėti, jog Italijos valdžia svarsto šalies sienas uždaryti iki pat metų pabaigos, kas taip pat nepaliktų jokių vilčių,“ – teigė K. Šimkaitienė ir L. Dabašinskaitė.

REKLAMA

Kad patiriami dideli nuostoliai emigrantams negalint grįžti ir švęsti savo vestuves pritaria ir įžymios vestuvių švenčių vietos Babtyno Žemaitkiemio dvaro savininkas Mindaugas Šventoraitis. Anot jo, šis dvaras taip pat yra labai pamėgtas užsienyje gyvenančių žmonių, todėl dabar verslas taip pat išgyvena ne pačius geriausius laikus.

Nuotakos bando prisitaikyti

Tiek spaudoje, tiek socialiniuose tinkluose teko matyti, kad Lietuvoje yra ir tokių žmonių, kuriems COVID-19 arba karantinas netrukdo prisiekti amžina meilę. Būtent tokiais atvejais atsiranda papildomos nišos, kur savo jėgas gali išnaudoti mažieji verslai, tokie kaip aksesuarų gamintojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Unikalių papuošalų kūrėja Irina My My teigia, jog anksčiau gavusi užsakymus prie vestuvinių suknelių sukurti auskarus ar kitus aksesuarus, dabar įgyvendina jau ne pirmą vestuvinės kaukės idėją, kurios keliauja tiesiai pas karantino nuotakas.

Anot jos, merginos prašo sukurti veido kaukes, kurios būtų išskirtinės ir derėtų prie vestuvinės suknelės. Prie nėriniuotos suknelės verslininkė kūrė kaukę apsiūtą gipiūru, perlais ir svarovski kristalais. Tuo tarpu prie lygaus audinio suknelės buvo dekoruota auksine kauke ir kristalais.

Aksesuarų kūrėja įsitikinusi, jog tuokiantis karantino metu taip pat galima jaustis saugiai, o atrodyti gražiai ir stilingai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų