Kai aną dieną, ausimis klausydama TV žinių, viena ranka vartydama blynelius, kita – naują bulvarinį žurnalą pasakiau vyrui, kad atsilieptų telefonu, kuris be perstojo skambino, jis, ramiai žvelgdamas į kompiuterio monitorių, atsakė: „Negaliu, aš dabar užsiėmęs“.
O čia tai bent – sėdi, ramiu veidu žvelgia į monitorių, judina pelę, karts nuo karto pamaigo klaviatūrą ir sako, kad taip užsiėmęs, jog negali pasakyti „alio“ mano brangiajai mamytei. Lioviausi kepusi blynus, užverčiau žurnalą, išjungiau žinias taip ir nepaklausiusi orų prognozės artėjančiam savaitgaliui ir nuėjau pasikalbėti su vyru.
Apsikabinau ir įsistebeilijau į ekraną.
-Tai kuo gi tu čia toks užsiėmęs? – su lengva ironijos gaidele paklausiau.
-Ieškau poilsio namų mūsų atostogoms.
Suprunkščiau:
-Tai nejau vartydamas pasiūlymus internete negali pakalbėti telefonu? Nejau tikrai vyrai vienu metu negali atlikti kelių darbų?
-Negali, brangioji: jei aš skaitau, reiškia skaitau, jei valgau, tai valgau, jei mylimės – tai mylimės. Juk sekso metu neprašai manęs atsiliepti į skambučius.
1:0 pamaniau... Pralošinėju.
Tikrai – kai kuriuos DARBUS jis atlieka be priekaištų. Tai gal ir mūsų svajonių atostogos bus nepriekaištingos? Kaip aš jų laukiu...
Bet kamuojama PMS ir blynų kepimo maratono savo virtuvėje, nenurimau:
-Anoks čia darbas ieškoti būsto atostogoms, rask stogą virš galvos ir keliaujam. – Neatlyžau.
-Brangioji, ar ne Tu pernai zyzei, kai šalia poilsio namų nebuvo maisto parduotuvės, kurioje būčiau Tau nupirkęs bananinį jogurtą, kurį Tu dievini... Ar ne Tau reikia komforto, karšto vandens, malonaus aptarnavimo ir šypsenų?
2:0 vyro naudai.
Jis liko prie kompiuterio ieškoti mums apartamentų, o aš nukėblinau į virtuvę ir susimąsčiau. Nejau tikrai tarp moterų ir vyrų yra ne tik fiziologinių, psichologinių, bet dar ir smegenų vinguriavimo skirtumų ir kodėl mes, moterys, kurioms lemta gimdyti vaikus, kas mėnesį kraujuoti, apverkti išeinančius į armiją, jų laukti ir gaminti kasdien valgyti, sugebame dar ir daugiau darbų atlikti vienu metu? Už ką mums šitokia našta?
Ar nebūtų paprasčiau visus moteriškus darbus padalyti ir vyrams? Nori dviejų vaikų? Vieną pagimdysiu aš, o kitą tegu gimdo Jis. Nori valgyti? Aš supirksiu produktus, o Jis tegu gamina. Darbų pasidalijimas atneša vienareikšmę naudą.
Tačiau kalbant ne apie darbus, o apie mąstymo ir elgesio procesą, galvoje visą vakarą kirbėjo mintis – ar tikrai vyrai vienu metu sugeba daryti tik vieną darbą? O gal tai puiki jų kaukė, leidimas sau tinginiauti ir pasislėpti už šio pasiteisinimo?
Juk jei žmona bus supratinga ir suvoks, jog futbolo metu vyras ŽIŪRI futbolą (paklauskit bet kurio vyro – visi alei vieno atsakys, jog tai didžiulis veiksmas), Ji neprašys išnešti šiukšlių, o jei vyras krapštysis prie seno sugedusio mikserio, žmona nelieps jam plauti langų. Ir prie kokios išvados lengvu žingsniu prieiname? O gi prie tos, mano mielosios, kad mūsų brangieji vyrai, nepersidirba. Nes jie iš principo pavargsta mažiau dirbdami vieną darbą, nei mes, vienu metu atlikdamos kelis darbus.
Ką jau kalbėti apie jaunas mamytes, kurių vyrai dirba, o jos pačios visas dienas užsiima namų ruoša, gamina vakarienę išalkusiam brangiajam, supa vaiką vežimėlyje, veda jį į lauką, lygina marškinius, džiausto kojines ir dar sugeba gražiai atrodyti!
Dar vienas kabliukas – išvaizda. Mes, moterys, ne tik turime būti protingos, tvarkingos, rūpestingos, meilios, bet ir turime neprarasti prekinės išvaizdos – kiekvieną dieną turime gražiai atrodyti, kad vyras mus pamiltų iš naujo. Tačiau apie tai, kitą kartą.
2:1 persvara sumažėjo.
Prieš baigiant kepti blynus, į virtuvę atėjo vyras, apkabino ir tyliai pakuždėjo: „Radau nuostabią vietą, kurioje praleisime nepakartojamas atostogas, skirtas tik mums dviem“.
Atsidusau ir pradėjau galvoti apie tai, jog į kelionę nesivešime nei kompiuterio, nei knygų, nei žurnalų, nei stalo žaidimų. Mes tiesiog mėgausimės braškėmis, šaltu šampanu kopose, krintančiomis žvaigždėmis ir ta meile, be kurios negalėtų gyventi nei vieną darbą vienu metu tesugebantys atlikti vyrukai, nei mes, kaprizingosios ir mėgstančios paburbėti barbės devyndarbės.