Šiuo metu įvairiuose šaltiniuose galima aptikti nurodytus tris skirtingus aukščiausio pasaulio kalno aukščius. Diskusijoms dėl Everesto aukščio tašką nusprendė padėti Nepalas. Imta ieškoti mokslininkų, padėsiančių nustatyti tikrąjį kalno aukštį. Tiesa, neatmetama galimybė, kad jis vis dar auga.
Prie Everesto prisišliejusio Nepalo gyventojai oficialiai mano, kad kalno viršūnė yra pasistiebusi į 8848 metrų aukštį virš jūros lygio. Tokį aukštį nurodė daugiau nei prieš 50 metų jį matavę Indijos mokslininkai. Vėliau matavimus atlikę skirtingi mokslininkai nurodė keliais metrais besiskiriančius duomenys. Pavyzdžiui, kinai nurodo, kad viršūnė užsibaigia 8844 metrų aukštyje. Tiesa, kinai neskaičiavo viršūnę dengiančios sniego kepurės storio.
Tuo metu amerikiečiai teigia, kad kalnas yra aukštesnis - 8850 metrų. Tokius duomenis jie gavo daugiau nei prieš dešimt metų, naudodami GPS siųstuvus. Geologų aukščio svyravimai itin nestebina. Jie teigia, kad kalno vietoje susiduria tektoninės plokštės, kurios juda ir vis "augina" Everestą.
Nepalas pasiruošęs diskusijoms dėl aukščio padėti tašką. Tačiau ši šalis pati nėra pajėgi atlikti tokių tyrimų, todėl kreipėsi pagalbos į užsienį. Jau atsiliepė porą nevyriausybinių organizacijų ir universitetas iš Europos, tačiau jų finansiniai ištekliai taip pat mažoki, tad finansinio šaltinio paieškos dar tęsiamos.