Nesvarbu, ar skrendate iš Jungtinės Karalystės, per Ameriką ar Aziją, tai privaloma padaryti kiekvieno skrydžio metu, rašo mirror.co.uk.
Yra daugybė taisyklių ir reikalavimų, kurių esame įpratę laikytis lėktuve, pavyzdžiui, nerūkyti, atitraukti langų žaliuzes, prisisegti diržus pakilimo ir nusileidimo metu.
Telefone įjungti lėktuvo režimą – dar vienas įprotis, kurio laikomės nė nesusimąstydami, tačiau kodėl reikia tai padaryti?
Nors galime tiesiog išjungti telefoną, įjungę lėktuvo režimą ir toliau galime naudotis mobiliuoju įrenginiu, tik išsijungia mobilieji duomenys, „Bluetooth“ ir mobilusis ryšys.
Kai kuriuose moderniuose lėktuvuose yra Wi-Fi ryšys, prie kurio galima prisijungti ir įjungus lėktuvo režimą. Tai suteikia galimybę atsakyti į svarbius elektroninius laiškus, naršyti „Instagram“ ar bendrauti su giminaičiais skrydžio metu.
Visada reikalaujama laikytis šio protokolo ir mobiliuosiuose telefonuose, planšetiniuose kompiuteriuose ar nešiojamuose kompiuteriuose įjungti lėktuvo režimą prieš pakylant, tačiau niekuomet nenurodoma, kodėl tai būtina padaryti.
Kodėl skrydžio metu reikia įjungti lėktuvo režimą?
Daugelyje lėktuvų neleidžiama naudoti signalus perduodančių prietaisų. Kadangi reikalingas ryšys, o danguje esate už telefono bokštų veikimo zonos ribų, nuolat tektų ieškoti vietos, kur yra ryšys.
Kadangi telefonas nepagauna mobiliojo ryšio, jis siunčia intensyvų, stiprų elektros signalą. Šis signalas gali trukdyti lėktuvo navigacijos įrangai ir nusileidimo orientavimo sistemai, taip pat pilotų kabinoje esančiai įrangai.
Įjungti lėktuvo režimą tapo dar svarbiau, kai pasirodė 5G ryšys. Dėl šio stipraus signalo piloto ausinėse gali girdėtis erzinantis garsas.
Šis triukšmas gali trukdyti įgulos nariams bendrauti tarpusavyje per lėktuvo garsiakalbių sistemą. Įjungus lėktuvo režimą, bet koks įrenginio siunčiamas signalas yra blokuojamas.
Kas nutiks, jei neįjungsite lėktuvo režimo?
Pasak piloto, dar niekada nebuvo įrodyta, kad mobiliojo telefono signalas „trukdyto orlaivio navigacijos veikimui“. Jis „Business Insider“ sakė: „Tačiau tai, kad taip dar niekada nenutiko, nereiškia, kad taip niekada nenutiks.“
Vis dėlto, pilotai pastebėjo, kad mobilieji telefonai gali sukelti pastebimų garsinių radijo ryšio trukdžių. Tokie trukdžiai gali blokuoti transliacijas 1-2 sekundes, o tai gali apsunkinti bendravimą tarp pilotų ir oro eismo kontrolės.
Gali būti, kad ne visi telefonų signalai gali trikdyti lėktuvo sistemas, tačiau tai yra labai svarbus protokolas, kurio būtina laikytis, kad pilotai galėtų užtikrinti saugumą skrydžio metu.